Як судили "Карпати" в Харкові?!

13 листопада 22:57
Переглядів: 976

Sport.ua аналізує суддівську роботу під час проведення чергового туру чемпіонату України

«Металіст» - «Карпати» - 2:1
Жовті картки: Сергій Пшеничних, 6. Себастьян Бланко, 80. Хуан Мануель Торрес, 85. - Іван Мілошевіч, 18. Леван Кенія, 25. Михайло Кополовець, 71. Грегор Балажіц, 77. Андрій Ткачук, 92.
Червона картка: Семір Штіліч, 93.

Арбітр: Віктор Швецов 4,0 (4,0)

1-й асистент: Я.Трехліб
2-й асистент: Н.Рачінская
4-й арбітр: С.Бойко

Спочатку ми не планували даний матч до розгляду. Однак післяматчеві коментарі, що пролунали з боку «Карпат», змусили нас зупинитися на суддівських рішеннях, які могли вплинути на хід або результат поєдинку в Харкові.


Епізод № 1

24 хвилина, № 20 «Карпат» Кенія падає у штрафному «Металіста».

Рішення арбітра: жовта картка за симуляцію.

Оцінка епізоду від Sport.ua: арбітр прав. Кенія встиг зіграти в м'яч, однак і впав, і не зумів приземлитися на ноги ніяк не від удару захисника «Металіста» № 30 номери Гуйє. З боку останнього спостерігається спроба руху швидше охоплюючого або задерживающего типу, але ніяк не удар. До того ж усе відбувається в падінні, коли помітно перешкоджати руху суперника важко. Вторинним ознакою в даному епізоді є апеляція Кенія до Швецову з демонстрацією удару по ньому ліктем, тобто того, чого не було де-факто. На повторі видно, що суддя Швецов знаходиться в безпосередній близькості від епізоду і встиг розглянути всі його деталі.


Епізод № 2

39 хвилина, № 4 «Металіста» Березовчук торкається рукою м'яча у своєму штрафному майданчику

Рішення арбітра: продовжити гру.

Оцінка епізоду від Sport.ua: в наявності всі ознаки відсутності умисної гри у Березовчука: 1) його погляд і рух спрямовані в інший бік, на 180 град., 2) рука знаходиться в природному положенні, 3) відстань до суперника практично рівно нулю. Призначати одинадцятиметровий удар в даній ситуації очевидно не слід.

Епізод № 3

87 хвилина, № 86 «Металіста» Вілліан падає у штрафному суперника.

Рішення арбітра: продовжити гру.

Оцінка епізоду від Sport.ua: рішення швидше помилкове. Обидва гравці «Карпат» - і № 21 Балажіц, і № 4 Мілошевич стосуються ніг Вілліана, а Мілошевіч при цьому явно, причому не встигнувши вибити м'яч. При цьому Вілліан аніскільки не прикрашає момент своїм падінням, спочатку встояв на ногах, а падає лише після явного торкання. Пенальті має підстави бути призначеним.

Загальна оцінка арбітражу від Sport.ua

Контроль гри: добре;

Рішення: із зауваженнями; можлива помилка з не призначенням пенальті.

Нейтральність: нормально;

Стиль суддівства: впевнений, спокійний;

Асистенти: з деякими помилками, в цілому добре.

Як бригада в цілому, так і арбітр Швецов, хоча і з деякою натяжкою, заслуговують хорошої оцінки за роботу в цьому матчі. Основні рішення, прийняті ними на полі, виявилися вірними. Кілька зауважень все ж мають місце бути: так, у другому таймі не була пред'явлена жовта картка за удар по ногах № 20 «Карпат» Кенія, який завдав ззаду № 4 «Металіста» Березовчук. На 63-й хвилині асистент Рачинський помилково зафіксувала офсайд. Незрозумілим є пред'явлення жовтої картки № 23 «Металіста» Бланко в умовах, коли на 80-й хвилині небезпечно грав як раз його суперник - воротар «Карпат» Богатінов. Однак всі ці моменти безпосередньо не приводили до взяття воріт, тому помилки в їх оцінці не з'явилися для матчу вирішальними.

У той же час справедливість отримання жовтої картки за симуляцію № 20 «Карпат» Кенія підтвердилося подальшими подіями на полі. Грузинський футболіст неодноразово падав за власною ініціативою в результаті зіткнення з суперниками.

 

 

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: