За 13 турнірів "Львівські традиції" з шахів відвідали спортсмени з 13 країн світу

25 січня 18:00
Переглядів: 118

Втринадцяте у Львові відбувся міжнародний шаховий турнір «Львівські традиції». За весь час існування змагань місто Лева відвідали спортсмени з 13 країн світу.

Активна гра у класичних шахах ― рідкість. Та це не відтворення традиційних дебютів. Анатолій Нестирець імпровізує і вже після двох партій лідирує у турнірі.

«Мене батько вчив, але мені важко запам`ятовувати довгі варіанти. Тому доводиться за дошкою все самому придумувати. Я не професіонал, я граю у вільний час, тому що це мені подобається», ― зізнається Анатолій Нестирець.

Переміг шахіст із Чернігова і у міжнародного майстра спорту Павла Севастьянова. Уродженець Грозного представляє Росію, втім має українське громадянство і уже третій рік намагається змінити шахове представництво. Зараз у Києві тренує молодь, та на старті цього турніру все навпаки.

«Тут така ситуація, що вони мене вже екзаменують. Дві партії перші програв, бо в кінці втомлююсь вже. Спочатку ще нормально, а потім втомлююсь, бо вік не той», ― пояснює Севастьянов.

Кожен спортсмен впродовж змагань зіграє партію один з одним. Юні шахісти мають нагоду виконати норматив міжнародного майстра спорту.

«Виконували тут міжнародного майстра спорту поляки. Дівчата періодично виконують тут свої нормативи на жіночого гросмейстера і жіночого міжнародного майстра. Наталя Букса виконувала тут одну з норм на міжнародного гросмейстера серед жінок», ― розповідає організатор турніру Олександр Прохоров.

Змагання триватимуть до суботи. А на наступні турніри хочуть залучити гросмейстерський склад учасників.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: