"Згадати все-2015". Шкандаль? Шкандаль!

28 грудня 09:30
Переглядів: 378

Попри всі позитивні зрушення у футбольному житті Івано-Франківська, сезон 2015 року таки ознаменувався неабияким скандалом. Груба помилка з боку арбітра у фінальному матчі кубка області викликала величезний резонанс серед футбольної спільноти Прикарпаття. Горезвісний фінал кубка "Оскар" - "Карпати" увійшов до нашої рубрики "Згадати все-2015" як найбільш скандальна подія 2015 року.


Напередодні матчу

Напередодні гри футбольну громадськість області чекала приємна новина - фінал кубка заплановано транслювати у екстра-показі на телеканалі ОДТРК "Карпати". Коментаторами поєдинку виступили відомі на Прикарпатті спортивні журналісти Олександр Дем'янчук та Олег Ланяк. Окрім трансляції, ІФФФ виготовила програмки матчу, запросила гостей на фінал, а також після поєдинку була передбачена прес-конференція за участю наставників обох команд. Одним словом, федерація футболу постаралась на славу і зробила по-справжньому якісний футбольний продукт.

Сама гра

Щодо перипетій самого поєдинку, то перший тайм пройшов за мінімальної переваги "оскарівців" і завершився "сухо" - 0:0. Вже в дебюті другої половини зустрічі кращий бомбардир підгірської команди Ігор Цимбалістий відкрив рахунок - 1:0. Та вже за сім хвилин дальній удар від "карпатівця" Андрія Ковальчука змусив капітулювати Михайла Макогона - 1:1. Основний, як і додатковий час поєдинку завершився нічиєю - 1:1 і глядачів на "Русі" очікував "десерт" у вигляді серії одинадцятиметрових ударів.

Після п'яти пробитих "оскарівцями" пенальті рахунок у серії був 2:3 на користь команди з Богородчанщини. Тож останній удар коломийських "Карпат" у виконанні Максима Попадюка мав вирішити долю зустрічі: у випадку промаху "Оскар" здобував почесний трофей, тоді як влучний постріл продовжував серію ударів з "точки". І після удару Максима м'яч потрапив у поперечку, приземлився за лінією воріт та відскочив назад у поле. Попри всі апеляції гравці до арбітра, представник футбольної Феміди був невблаганний - гол не зарахував тим самим зафіксувавши перемогу "Оскара" в серії пенальті (3:2).

Згодом відеоповтор розставить все на свої місця - гол був, суддя в даному епізоді помилився. Та відео буде оприлюднене згодом, а поки гравці коломийської команди покинули поле та відмовились виходити на церемонію нагородження. В той час з трибун (до слова, гру вживу переглянули 3 000 осіб згідно суддівського протоколу матчу) у представників ІФФФ полетіли пляшки, газети однієї політичної сили та інший непотріб - так свою незгоду з рішенням арбітрів показували фани на франківському "Русі". Стало зрозуміло - свято зіпсовано, і на команду гостей очікували санкції.

Опісля матчу

Даний інцидент був розглянутий на засіданні Експертної комісії Комітету арбітрів Івано-Франківської обласної федерації футболу. Наводимо витяг з рішення Експертної комісії:

"Розглянувши суперечливий епізод Експертна комісія Комітету арбітрів ІФФФ прийняла рішення, яке підтвердило взяття воріт, що доведено відеозаписом матчу. Разом із тим, згідно рішення Експертної комісії, дії суддівської бригади на чолі з арбітром Семанюком, будуть розглянуті на найближчому засіданні Комітету арбітрів ФФУ, після чого будуть прийняті рішення стосовно санкцій до суддівської бригади".

Навіть голова ІФФФ Тарас Клим в ефірі ОДТРК "Карпати" приніс вибачення гравцям коломийських "Карпат" за суддівську помилку. Та попереду було найцікавіше - засідання контрольно-дисциплінарного комітету щодо поведінки вболівальників на стадіоні "Рух", а також ігнорування коломиянами норм регламенту розіграшу кубка області з футболу.

Рішення КДК було невтішним для "карпатівців" - 2000 грн. штрафу та один календарний поєдинок без глядачів. Зважаючи на таке рішення "Карпати" подали апеляцію, розгляд якої ІФФФ призначала саме в той час, коли на центральному стадіоні області зустрічались ветерани "Прикарпаття" та "Динамо". Про засідання Апеляційного комітету ІФФФ більш детально описав франківський блогер, палкий шанувальник футболу Олександр Заславський на власному блозі на ГК ("Суд Лінча над коломийськими "Карпатами"). А нам лише залишається додати, що рішення було дещо пом'якшено - штраф зріс з 2 до 3 тисяч гривень, а вболівальники таки зуміли потрапити на календарний матч "Карпат" та галицького "Дністра".

P. S. Ось так одним махом, однією помилкою можна зіпсувати футбольне свято. Ми ні в якому разі не звинувачуємо арбітрів у навмисності даного промаху. Так, нам, вболівальникам, з трибуни "краще видно", та все ж на полі все виглядає інакше. Тому давайте не будемо звинувачувати арбітрів у "прихильності" до тієї чи іншої команди, бо всі ми люди, усі маємо право на помилку. Та якщо ці помилки мають навмисний характер - цим питанням нехай займаються органи футбольного правосуддя...

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: