Звірячі викрутаси у світі великого спорту

Звірячі викрутаси у світі великого спорту
19 лютого 17:28
Переглядів: 705

Про те, що спортом цікавляться усі жителі планети Земля, а надто брати наші менші, з кожною дниною стає все показовіше. Раз по раз тварини беруть безпосередню участь у спортивних баталіях різного калібру. І справа тут навіть не у кінних перегонах, які користуються шаленою популярністю у вболівальників… Отже, брати наші менші – кішки, собаки, соколи і… навіть лисиці(!) не просто норовлять споглянути за спортивними перипетіями, а в окремих моментах вершать долі спортсменів, команд та поєдинків.

Мікроблоговий «мерсисайдський» кіт

Останній з-поміж таких випадків трапився нещодавно в одній із найсильніших футбольних ліг не лише Європи, а й світу. 6 лютого під час матчу 24-туру англійської прем’єр-ліги між «Ліверпулем» та лондонським «Тотнемом», несподівано для багатьох на поле «увірвався» сірий котяра. Затятий фанат «мерсисайдців» хоча й перебував на полі славнозвісного ліверпульського стадіону «Енфілд-Роуд» лише хвилину, усе ж встиг стати героєм не лише «Ліверпуля», а й, мабуть, всього Туманного Альбіону.

Ще б пак, після цього випадку ентузіасти хвостатого «уболівальника» завели у Twitter мікроблог, який ведуть від імені тваринки. Усього за декілька годин на сторінку «енфілдського» кота підписались декілька тисяч людей, і з дня на день ця цифра тільки зростає. У своєму мікроблозі кіт «розповідає», чим займається, за кого вболіває і, навіть, з якою командою готовий підписати контракт… Не відомо, чи «дванадцятий» гравець у вигляді кота, який несподівано вирішив втрутитися у хід матчу, чи ще якісь інші потойбічні сили не дозволили обом командам забити бодай м’яч. Тому принциповий поєдинок між «Ліверпулем» та «шпорами» закінчився «сухим» миром – 0:0.

«Собака-кілер»

Та не всі випадки з тваринами закінчувалися мирним підсумком матчу. Історія знає приклади, коли від зустрічі з представниками царства звірів спортсменам доводилося забути про кар’єру гравців.

Такий випадок трапився далекого 1970-го і знову на Туманному Альбіоні. Голкіпер «Брентфорда» Шик Броді змушений був завершити свою футбольну кар’єру після того, як зіштовхнувся з «собакою-кілером», що вибіг на поле. Унаслідок зіткнення Броді розбив колінну чашечку. «Собака була невелика, але доволі таки міцна», -- розповідав згодом горе-воротар.

Ще один випадок нападу хвостатого на футболіста трапився у матчі останнього дня сезону 1986/87 рр у грі «Торкі Юнайтед» -- «Крю». «Торкі» поступався за ходом матчу «Крю» 2:1, коли пес на ймення Брін, який патрулював бокову лінію разом із поліцейським, примудрився вкусити гравця «Торкі-Юнайтед» Джима Макнікола за верхню частину стегна. Гра через те, що постраждалому від укусу тварини надавали медичну допомогу, була призупинена на чотири хвилини. Саме ці чотири хвилини гри доданого до основного часу внаслідок конфузу з укусом футболіста стали фатальними для «Крю» і, навпаки, рятівними для «Торкі-Юнайтед». На четвертій компенсованій хвилині «юнайтедці» забили рятівний гол, який допоміг їм втриматися у футбольній лізі.

Дербі «Старої фірми» зупинила… лисиця

Та не лише свійські тварини, як то коти та пси, цікавляться футболом. Безпрецедентний випадок трапився у матчі непримиренних шотландських грандів «Селтіка» та «Глазго». У листопаді 1996-го під час дербі «Старої фірми» матч було призупинено через появу на полі лисиці. Такого небувалого зухвальства з боку рудої хитрунки не очікували ані працівники стадіону, ані поліцейські з собаками. «Ми були здивовані, коли побачили на футбольному полі лисицю», -- розповідав після гри PR-менеджер «Селтіка», Пітер Маклін.

А от у матчі того ж таки 1996-97 рр, щоправда, у чемпіонаті іспанської прімери, на поле мадридського «Сантьяго Бернабеу» під час гри «Реалу» та «Бетісу» потрапив кролик. Однак у цьому випадку вухастого на поле, ймовірно, випустив хтось із спритних уболівальників-жартівників. Аби тваринка не перетворилася у «живе м’ясо», гравець «Реалу» Карлуш Секретаріу, немов вправний циркач, упіймав «вухастого-футболіста».

Кукабарна атака Мельбурна

Не футболом єдиним живе тваринний світ Землі. Під час тенісних матчів останнього Відкритого чемпіонату Австралії їх проведення взагалі опинилося під загрозою. Тенісні корти арени імені Рода Лейвера атакували величезні полчища кукабар. І все б нічого, та їхні «касетні міни» у вигляді посліду на голови не лише спортсменам, а й елітної публіки, мабуть, навіки вкарбувалися у їхній пам’яті.

Та не на всіх континентах птахи одинакові. А головне – не всіх птахів можна зневажати. В Австралії свої закони, а в Латинській Америці – свої. У матчі колумбійського чемпіонату між тамтешніми грандами «Атлетико Ху¬ніорс» та «Депортиво Перейра» панамський легіонер гостей Луїс Морено за наругу над совою ледь не заплатив власним життям. На 74-ій хвилині засліплена світлом прожекторів птаха втратила орієнтир у просторі... Морено довго церемонитися із совою не став, а «шмальнув» її так, що вона полетіла за рекламні біг-борди. Як би не партнери по команді, а також поліцейські, то навряд чи панамцю вдалося уникнути «вендети по-колумбійськи» за наругою над птахом-мудрості…

Ще одна історія із пернатими, яка втрутилася у долю людини, трапилася на початку ХХІ століття. У чвертьфіналі Ліги чемпіонів 2002 року між іспанською «Барселоною» та грецьким «Панатінаїкосом» відразу після гри було звільнено працівника «Камп-Ноу» за те, що він давав «підсрачників» фазану рідкісної породи.

Політ над «Ештадіу да Луж»

Варто зауважити, що у багатьох футбольних команд є традиція випускати перед початком важливих матчів птахів. Яскравий приклад лісабонська «Бенфіка» на гербі якої не лише красується орел, а якого випускають перед кожним домашнім матчем у небо. Цар птахів робить декілька символічних кіл над домашньою ареною «Бенфіки» «Ештадіу да Луж», тим самим, немов би показуючи міць найтитулованішого клубу Португалії.

Однак не лише на клубному рівні, а й на рівні збірних команд тварини відіграють символічну роль. Тут яскравим прикладом є збірна Франції. Гальські півні, як ще називають французів, використовують свійського птаха, як фартовий талісман для збірних різних рівнів та різних видів спорту – футбол, гандбол, баскетбол, регбі…

Цікаво, що побачити півня можуть і вболівальники футбольного Євро-2012. Представники французьких фан-посольств цікавляться чи можна принести на стадіони, де свої матчі на Євро-2012 гратиме французька збірна півня. «Чи можна принести птаха на стадіон, оскільки символом нашої збірної є півень», -- риторично запитують французькі вболівальники, які готуються заполонити українські міста.

Що ж, чи побачимо ми французький талісман у дії, а найголовніше – чи спрацює він у матчах зі збірною Олега Блохіна, побачимо вже у червні. Дай Боже, щоб не спрацював! Та наперед не будемо забігати, а дочекаємося першого для України та Польщі домашнього Євро!

Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК, "Галичина спортивна" (опубліковано в газеті «Спортивка»)

Автор: Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити