Осінній турнір відкритого чемпіонату Тернопільщини та обласного ФСТ «Колос» за програмою цьогорічних, ХХІІ сільських спортивних ігор Тернопільщини за традицією відбувся в Хоростківській ОДЮСШ імені Миколи Підодвірного. Його підсумки наштовхнули саме на подібний заголовок розповіді про змагання, щонайменше, з двох причин.
Для початку не може не радувати та обставина, що після завершення активних виступів дворазовою чемпіонкою континенту Наталією Троценко для тернопільських важкоатлетів не «заросла стежина» до збірної України. Окрім Марії Хлян, яку вже можна вважати старожилом національної команди, нині в ній на навчально-тренувальних зборах перебувають ще четверо дівчат із обласного сільського товариства. До двох уже теж достатньо відомих вихованок Віктора Симіва і Вікторії Шайморданової зі Скалатської ДЮСШ Ірини Барановської із Софією Зенченко після успішного виступу на останньому чемпіонаті України серед кадетів у Славутичі додалися Марія Теодозів з Хоросткова, яка стала кращою серед молодших ровесниць у найважчій для них ваговій категорії, та бронзова призерка в старшій віковій групі Ірина Копитко з Озернянського відділення Тернопільської ОДЮСШ «Колос». Всі, без сумніву, талановиті. Скажімо, на цьогорічних чемпіонатах Європи та світу серед спортсменів, не старших п’ятнадцяти років, Софія Зенченко посіла відповідно п’яте і шосте місця, встановивши до того ж нові рекорди України як у двох вправах, так і в сумі. А в Славутичі свого тренера Ярослава Ваверчака подібним рекордним «хет-триком» серед молодших порадувала Марія Теодозів.
Утім, поспішати з надміром компліментів теж не варто. Аби впритул наблизитися до вершин, на які Наталю Троценко вивів незабутній керівник Хоростківської школи важкої атлетики (начальник управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Ігор Підгайний на церемонії урочистого відкриття чемпіонату передав його доньці, нинішньому директору ОДЮСШ Марії Підодвірній почесний знак Федерації важкої атлетики України, який Микола Ількович не встиг отримати за життя), і дівчатам, і їх наставникам не один «пуд солі» доведеться з’їсти. Не повинна відступати від мрій про міжнародний п’єдестал Марія Хлян. На початку грудня шанс з’явиться також у Ірини Барановської, яка в складі збірної виступить в Ізраїлі на чемпіонаті континенту серед атлетів до двадцяти років.
У той же час у представників сильної статі інтереси куди приземленіші. Якщо згадані дівчата, навіть не вийшовши на хоростківський поміст, принесли збірним своїх районів урожайні очки перезаліку за досягнення на всеукраїнських стартах, то від переважної більшості з чотирьох десятків учасників обласного чемпіонату спеціалісти навряд чи очікували сенсаційних підйомів. Зрештою, так і сталося. В сумі двоборства «кандидатські» кілограми підняли лише переможці двох із восьми чоловічих та пари жіночих вагових категорій — Дмитро Булатов і Богдан Михнюк із обласної ШВСМ. Решта — Олена Салабай, Іванна Павлик та Юрій Слиш із Озерної на Зборівщині, Михайло Гуменюк, Юрій Сеньківський із Тернополя, Володимир Гуменюк, Вадим Супоровський із Тернопільського району, Андрій Киба з Хоросткова — зупинилися на рівні першого розряду. Надто недостатньо, аби задумуватися про п’єдестал всеукраїнських змагань. Причому, подібне затишшя в чоловічій важкій атлетиці вже давно нікого не дивує. Добре, що хоч це розуміє нинішній керівник фізкультурної організації Тернопільщини Ігор Підгайний. Під час спілкування з функціонерами і тренерами він однозначно висловився за те, аби підтримкою користувалися ті, хто здатний прогресувати. І вже зовсім неприпустимою є ситуація, коли без роботи можуть залишитися спеціалісти, здатні підготувати талановиту молодь. Як це сталося з Володимиром Тернопільським після «оптимізації» в обласному центрі мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл.
У командному підсумку впевнену перемогу як у чемпіонаті, так і в турнірі ХХІІ сільських спортивних ігор Тернопільщини здобула збірна важкоатлетів Підволочиського району, за честь якої, окрім Дмитра Булатова, гідно постояли вихованці Скалатської ДЮСШ. Нинішній наставник Озернянського відділення Тернопільської ОДЮСШ «Колос» Віталій Шаган, приймаючи призи за другі місця для Зборівщини, без сумніву, не міг не згадати свого, нині теж, на жаль, уже покійного вчителя Богдана Дідинця. «Бронзову» позицію в чемпіонаті команді обласного центру вибороли підопічні Володимира Тернопільського, Надії Глинської і Степана Онищука. А в сільських іграх третє місце посіли гусятинські важкоатлети (тренери Ярослав Ваверчак і Василь Криницький).