Два дні поспіль, незважаючи на морозець - 10°С, на засніженому запасному полі львівського стадіону «Школяр» проводився перший (!) цьогоріч футбольний турнір під відкритим небом, присвячений пам’яті єдиного львівського гравця-медаліста чемпіонату Європи 1972 року, Едварда Козинкевича.
12 і 13 січня юні футболісти 1997 і 1998 років народження з команд ЛСДЮШОР – 4 1997 (тренер - Ігор Сорока); ЛСДЮШОР – 4 1998 (тренер - Ігор Шала); ДЮСШ (Жовква) (тренер - Павло Багрій); «Покрова» (Львів) (тренер - Остап Горошко) і ДЮСШ (Дрогобич) (тренери - Віктор Шевцов і Володимир Когут) змагалися за головний приз. Молодь отримала чимало радості, а головне більше дізналася про видатну постать львівського футболу. Зокрема В.Когут, вихованець Е.Козинкевича сказав: «Це були прекрасні роки. Я мав можливість займатися у такого відомого футболіста. Едвард Теодорович був чуйним тренером і прекрасною людиною». Богдан Грещак, партнер Едварда, додав: «З Едвардом, якого ми називали Казіком, провели немало матчів не тільки у складі «Карпат», але й за всілякі збірні СРСР. Доля нам дарувала незабутні миті. На жаль, сьогодні залишились лиш приємні спогади».
Роман Рифяк, одноклубник Козинкевича і директор Львівської СДЮШОР – 4: «На таких футболістах, яким був Едвард, виховалось багато футболістів. Це була непроста людина, але з великим і добрим серцем - зірка світового рівня, якій не судилось розвинути свій талант».
Оксана Козинкевич, дружина: «По траві цього поля бігав Едвард і заворожував серця не тільки тренерів. Він жив на футбольному полі, а тепер спочиває на полі Личаківського цвинтаря. Я вдячна організаторам за таку прекрасну мить».
Ярослав Грисьо, голова ФФ Львівської обл.: «Приємно, що є люди, яким не байдужа пам’ять про минуле покоління людей пов’язаних з львівським футболом. І у стократ радію, що молоді футболісти показали високий клас, а переміг, як завжди буває - сильніший».
5-6 місця розіграли колективи Дрогобича і Жовкви – 3:2.
3-4 - ЛСДЮШОР – 4 (1998) – «Покрова-2» - 4:0.
Фінальний поєдинок став взірцем для такого роду змагань. В основний час суперники свої ворота втримали за «замку». Воротарі діяли бездоганно, чого не сказати про нападників. Тож для визначення переможця довелось призначити серію післяматчевих пенальті. Кращими у виконанні одинадцятиметрових можна назвати і воротарів, (обидва взяли по одному удару). Однак у командному заліку - 4:3 на користь господарів поля.
Журі визначило кращих гравців за амплуа:
Воротар – Юрій Яцьків (Жовква);
Захисник – Крижанівський (Дрогобич);
Півзахисник – Віталій Зварич (ЛСДЮШОР – 4)
Нападник – Дмитро Горошко («Покрова»).
Нагороди учасникам турніру вручали Роман Рифяк, Оксана Козинкевич, Богдан Грещак, Ярослав Грисьо.
Наша довідка
Козинкевич Едвард Теодорович. Народився 23.05.1949. у місті Львів. Зріст/вага 182/76. Вихованець групи підготовки СКА (Львів). Перший тренер - Канич Святослав. Лівий крайній нападник. Виступав за: СКА (Львів); «Шахтар» (Донецьк); «Карпати» (Львів); «Динамо» (Москва); збірну СРСР і збірну СРСР (олімпійська). Майстер спорту міжнародного класу, віце-чемпіон Європи. По два рази входив до списків «33 кращих футболістів CРCР та УРСР. Працював тренером у ДЮСШ СКА (Львів); УФК (Львів); «Тризуб» (Філадельфія, США). Технічний, швидкий і результативний гравець. Фізично сильний, володів спринтерським ривком, потужним і прицільним ударом лівою ногою. Закінчив львівський інфіз. З 1999 у Львові проводиться юнацький турнір пам’яті Козинкевич. † 16.11.1994 м.Львів (похований на Личаківському цвинтарі).