Україна розчавлює «кадру»

Україна
10 лютого 16:23
Переглядів: 533

Відразу й не пригадаєш, коли востаннє трибуни Палацу спорту «Галичина» у Львові на футзальних матчах були так заповнені, як на товариській грі між збірними України та Польщі. Глядачі не замовкали ні на мить. Море банерів, виконання патріотичних пісень «За Україну!», «Гей забава, забава аж до рання», дрес-код – вишиванки, все це у підсумку створило незабутній антураж та чудову атмосферу свята.

Як і очікувалося, головний тренер збірної України у першій товариській грі з «кадрою», друга, нагадаємо відбудеться завтра, дав зіграти молодим хлопцям, які представляють харківський «Локомотив» та луганську «ЛТК». Молодь видані аванси виправдала сповна.

Вже зі стартових секунд «жовто-блакитні» пішли на польські ворота. Свірідов, один із найкращих гравців матчу, пройшов лівим флангом і цупко пробив. До удару Богдана кіпер «кадри» Бартоломей Наврат наврати виявився готовим. Надалі Кузь, Кісельов та Білоцерківець ще тричі тривожили володіння Наврата.

Було помітно неозброєним оком, що за класом гравці Польщі поступаються українцям, а тому основний акцент головний коуч поляків Клавдіуш Хірш зробив на контратаки. Одна з таких на четвертій хвилині завершилася потужним ударом Рафала. М’яч після пострілу поляка просвистів над поперечкою воріт Литвиненка. Надалі поляки трішки освоїлися на майданчику і коли це їм дозволяв суперник намагалися  турбувати володіння Литвиненка. Однак Дмитро на останньому рубежі діяв впевнено. Ця впевненість передалася й польовим гравцям. Сорокін, Журба Свірідов та Білоцерківець з будь-яких дистанцій обстрілювали володіння Наврата, але м’яч після їх ударів вперто не хотів залітати у ворота.

У поляків активним був гравець франківського «Урагану» Павєл Будняк та представник «Погоні» Марцін Міколаєвіч. Саме цей тандем ніс чи не найбільшу загрозу воротам Литвиненка. Та це були поодинокі спалахи активності збірної Польщі.

Україна впевнено діяла першим номером і питання голу у ворота Польщі залишалося лише питанням часу. На 16-ій хвилин Свірідов смачно приклався до м’яча. На постріл Богдана з 15-ти метрів кіпер «кадри» Наврат зреагував, перевівши м’яч кулаками на кутовий. Наприкінці першої 20-тихвилинки українці помилилися біля власних воріт, але в останній момент Рось заблокував удар Будняка.

Зі старту другого тайму тренерський штаб збірної України змінив у рамці голкіпера, замість Литвиненка вийшов його партнер по харківському «локомотиві» Іваняк. Євген зберіг марку свого партнера по амплуа, відстоявши у рамці воріт бездоганно. Хоча й моментів поляки у другому таймі створили не багато, та все ж, коли виникала загроза воротам Іваняк був на висоті.

Якщо у першому таймі поляки хоч якось намагалися протидіяти Україні, то у другому хлопці Євгена Ривкіна та Романа Ковальчика закрутили таку атакувальну карусель, що «кадра» грала лишень на відбій… Голом у польські ворота пахло. Врешті, на 30-тій хвилині Кісельов прострілив на дальню штангу, а Журба замкнув – 1:0. Не минає й хвилини, як Україна подвоює перевагу у рахунку. Простріл Рося на дальній стійці замкнув Свірідов. Другий гол у оврота «кадри» нагадав перший. Та ж сама комбінація.

Пропустивши вдруге поляки взяли тайм-аут, після якого заграли трішки активніше. Лєшик небезпечно «стріляв», але кіпер «синьо-жовтих» з пострілом Бартоша впорався. Щоправда, цей був поодинокий спалах активності. Україна й надалі контролювала м’яч і врешті втретє пробила Наврата. Свірідов увімкнув швидкість, протягнув м’яч лівим флангом, віддав на Шпигаря, який в один дотик переправив «смугастика» у ворота Польщі – 3:0. За дві хвилини до завершення поєдинку глядачі у Палаці спорту «Галичина» заспівали Національний Гімн України, який підсумував першу перемогу на посаді головного тренера Національної збірної України Євгена Ривкіна.

Відтак, іспит товариським поєдинком у рамках підготовки до відбору на Чемпіонат Європи-2014, збірна України під керівництвом нового тренерського штабу склала на відмінно. 

Україна – Польща – 3:0
Голи: 
Журба, 30, Свірідов, 31, Шпигар, 36

Україна: Іваняк, Литвиненко – Шпигарь, Раззуванов, Журба, Свірідов, Кісельов, О.Сорокін, Рось, Білоцерківець, Кузь
Польща: Фолтин, Наврат – Крейцель, Солецкі, Войцеховскі, Поплавскі, Лебедзінскі, Кубік, Будняк, Мартиняк, Міколаєвіч, Рафаль, Лєшик, Келпінскі

Також читайте:

Євген РИВКІН: "Добре, що зіграли на нуль та забили три м’ячі"

Сергій ЖУРБА: "Поляки нічим не здивували"

Павєл Будняк: "Для мене Україна – це вже як другий дім"

Автор: Мстислав КОЦЬКИЙ-БОБ’ЯК, спеціально для «Галичини спортивної»
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити