«Ареною-Львів» склалася парадоксальна ситуація: новий сучасний красень-стадіон пустує. Логічно, що ця споруда мала б стати домашньою ареною найпопулярнішого клубу міста — ФК «карпати». Але керівництво «зелено-білих» та «Арени» ніяк не може дійти згоди в питанні оренди стадіону.
У клубу свої економічні інтереси, у власників спортивної споруди — свої. Знайти компроміс їм наразі не до снаги. Тому «Карпати» проводять домашні матчі на старенькій «Україні». Думка ж уболівальників залишилася осторонь бізнесових інтересів клубу та власників спортивної споруди. «Газета» вирішили спробувати з’ясувати, який стадіон є зручнішим для глядачів.
Стадіон «Україна»
У день матчів «Карпат» найбільший дискомфорт відчувають мешканці Сихова. Дістатися з центру до цього району вже за дві години до початку гри доволі проблематично. Маршрутки й без того переповнені, а тут іще натовп футбольних уболівальників хоче дістатися до «України». Зате біля стадіону громадський транспорт вивільняється. Більша частина армії футболоманів вибирається на матч заздалегідь, аби перед ним встигнути відбути традиційний ритуал уболівальника — підвищення «градуса крові». Для цих цілей найкраще підходять кнайпи або паркова зона. Тож такі дні для працівників торгівлі та закладів харчування, прилеглих до «України», є святковими. Легкі закуски й «гарячі» напої розходяться з неймовірною швидкістю. Утім заклади харчування не в змозі вмістити всіх охочих, тому чимало вболівальників «затарюються» в магазинах і влаштовують пікніки у Снопківському парку.
Для автомобілістів поблизу «України» паркувальних місць небагато. Тому чимало вболівальників залишають свій транспортний засіб на підступах до стадіону. Зрештою, і після матчу так швидше вибратися з автотисняви.
Стадіон «Україна» — старенький і не зовсім комфортний для вболівальників. Добре роздивитися футбольні перипетії можна тільки з центральних секторів. А тим, хто потрапив у бокові, варто прихопити з собою біноклі. Інакше розгледіти, що коїться поблизу дальніх воріт, буде проблематично.
Після фінального свистка юрба вболівальників двома шляхами прямує на зупинки громадського транспорту. Хтось іде на Зелену, інші спускаються до Католицького університету, а хто мешкає на Пасічній, може сісти в маршрутку на початку Батальної. У центр можна дістатися й пішки, це займе близько 20 хвилин. Вочевидь, географічне розташування «України» є великим і масним плюсом старенького стадіону. А основний мінус — погана видимість поля з бокових секторів.
«Арена-Львів»
Логістика — чи не найбільша проблема «Арени-Львів». У дні топових матчів тягучка розпочинається від села Зубра (якщо їхати окружною) та від перехрестя Стрийська-Наукова. Після футболу — те саме. Можна лише уявити, як проклинають футбол у дні матчів далекобійники, яким потрібно об’їхати Львів окружною. Таку мандрівку можна порівняти з перетином кордону — нервів і часу на цю процедуру затратите стільки ж. Навіть якщо залишити автомобіль біля «Ашану», втекти від заторів не вдасться, доведеться з годину потратити на те, щоб вибратися з них.
Маршрутки, традиційно для Львова, переповнені. Курсують вони тільки Стрийською, іншого під’їзного шляху до «Арени» не передбачено. Дістатися громадським транспортом можна лише до «Ашану», після чого добрий шмат дороги потрібно подолати пішки. Любителі перед грою підвищити «градус крові» мусять запасатися всім необхідним заздалегідь, адже затаритися можна хіба що в тому ж таки «Ашані», що не надто зручно. Поблизу «Арени» немає ні магазинів, ні кафе. На самому ж стадіоні можна скуштувати лише безалкогольне пиво.
Найбільшою перевагою «Арени» перед «Україною» є комфорт стадіону. З будь-якого сектора поле видно дуже добре. А з перших секторів, таке враження, до футболістів «рукою подати». Акустика на «Арені» теж неймовірна. До цього варто додати ще два сучасні табло, на яких показують повтори. І якщо навіть проґавив гол «наживо», потім усе можна побачити на табло.
Тож безпосередньо перегляд футболу на «Арені» дуже комфортний. А ось логістика… Прямуючи на гру, потрібно зробити поправку на добирання — приблизно годину в один бік. Навіть якщо наважитеся йти пішки, в часі не виграєте. Далеченько також до інших транспортних розв’язок.