«Чайка» (Києво-Святошинський р-н) – «Карпати» (Львів) 0:4 (0:3)
Кубок України 2014/15, 1/16 фіналу.
23.08.2014, субота, 17:00 Ірпінь. Стадіон Університету податкової служби.
Арбітр – В. Міланич (Миколаїв), асистенти арбітра – А. Береговий (Донецька обл.), О. Дробітько (Полтава). Четвертий арбітр – О. Солов’ян (Київ).
«Чайка»: Мусієнко, Науменко, Пустовіт, Бондаренко, Конюшенко, Єфремов (Федота, 70), Козоріз, Байдачний, Баранович, Бляхарський (к) (Петренко, 68), Зелді (Ремізовський, 56).
Тренер - Олександр Ігнатьєв.
«Карпати»: Мисак, Мірошниченко, Пластун, Новотрясов, Костевич - Гітченко (Мартинюк, 58), Даушвілі, Ксьонз (Чачуа, 58), Голодюк (к) (Пучковський, 46), Кожанов, Сергійчук.
Тренер - Іґор Йовічевіч.
Голи: Голодюк (11), Ксьонз (27), Сергійчук (31), Костевич (48).
Попередження: Козоріз 41 - Пучковський 72
На початок звіту коротко про кубкового суперника львівських «Карпат» – ФК «Чайка» заснований 2011 року, а представляє Києво-Святошинський район столиці України.
За професійним статусом це команда – аматор. Хоча за українськими мірками любителі часто отримують не менше, як професіонали. Але мова не про те. У складі цієї команди виступає декілька доволі досвідчених майстрів. Першоплановою зіркою можна назвати Андрія Конюшенка, який грав навіть у донецькому «Шахтарі», а Іван Козоріз за ужгородську «Закарпаття». А ще тут грають футболісти, які пройшли школу «Карпат» – Григорій Барчишин і Василь Бляхарський.
Здобувши перемогу у кубку України серед аматорських команд над «Єдністю» (Плиски) цей колектив пробився до національного турніру. Президент клубу - Олександр Нігруца. Гравець «Карпат» Ґреґор Балажіц напередодні цього поєдинку віднісся до киян з повагою і сказав, що це буде особливий матч.
І так воно й було. Для гравців «Чайки» і вболівальників Ірпіня, а саме у цьому місті відбулася гра, це було свято футболу. Бо грали проти команди з Прем’єр-ліги. Тренер львів’ян Іґор Йовічевіч ввів у гру двох новачків. Місце у воротах зайняв давно забутий Мисак (востаннє ми його бачили Романа 26 травня 2013 року), а в захисті поруч з Пластуном вийшов Артур Новотрясов. Решта провірені бійці. Те що «Карпати» приїхали за перемогою засвідчив перший гольовий епізод, коли Голодюк зі штрафного ударом з 30-ти метрів підступно пробив. Та Антон Мусієнко у падінні парирував м’яча.
А на 11 хвилині удар капітана «зелено-білих» Олега Голодюка досяг цілі. Воротар вибіг на перехоплення , але програв дуель капітанові «Карпат» і є 0:1 на користь гостей. Тут же міг відзначитися голом екс-карпатівець Василь Бляхарський. Однак його удар зі штрафного виявився невдалим. А на 27-й хвилині відзначився Ксьонз. Павло, вивільнився з під опіки Конюшенка, завдав влучного удару - 0:2.
Нарешті Фортуна виявилась схильною для Сергійчука. Михайло забив свій перший гол за «Карпати». Тож закляття знято і тепер посиляться голи у матчах чемпіонату України. Мірошниченко зі своєї половини поля віддав пас на Голодюка, а Олег уже «знайшов» автора третього гола.
До перерви ще міг відзначитись капітан і найактивніший футболіст у складі «Чайки» Бляхарський. Однак і цього Василеві забракло щастя. Після перепочинку гравці «Карпат» організували успішну атаку, яку унікальним дальнім ударом завершив Володя Костевич. М’яч немов свердло врізався у дальній верхній кут. Тим самим футболіст «молодіжки» України ще раз показав, що право на голи, які можна називати шедевром, належать саме йому.
Ведучи з рахунком 4:0, гравці «Карпат віддали суперникові ініціативу, але проти класу не попреш. Не поперла і «Чайка». В середині другого тайму особливо вдало зіграв Мисак в епізоді, коли зловив м’яча після підступного удару зі штрафного Бондаренка під стійкою, яку повинна була опікати «стінка».
Хоча у останні моменти гравці «Карпат» допустились кілька грубих помилок. І якби не майстерність Романа Мисака, то львівській команді не виїхати з Київщини сухою. А так заслужено пощастило.
Хочеться вірити, що «Карпати» все таки кубкова команда! Кубок Союзу брали, двічі зіграли у фіналі часів незалежності. Тож розпочато, хочеться вірити, успішну погоню за третім фіналом.