"Динамівці" зрозуміли все з півслова"

футбол
09 грудня 13:00
Переглядів: 590

Багатьом мешканцям Тернополя запам’яталися масові дитячо-юнацькі спортивні заходи, що проходили в місті за участю відомих атлетів, зокрема президента Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки, уславлених ветеранів київського «Динамо». Приїзд іменитих гостей став можливим завдяки фундації зірок світового футболу «Діти». Президент останньої Ярослав Несторович нещодавно гостював у редакції.

— Волонтерство, соціальна робота... Як у вас виникло бажання цим зайнятися?

— Ще наприкінці минулого століття, займаючись медичним бізнесом і виробництвом сувенірної продукції, співпрацював із Товариством Червоного Хреста. Тоді і прийшло розуміння необхідності займатися комусь тією ж таки «невдячною», за вашими словами, діяльністю. Засновниками фундації стали друзі і люди з великим досвідом соціальної роботи. Перший досвід отримали, створивши в селищі Козлів Козівського району дівочу футбольну команду з дітей із малозабезпечених сімей.

Приємно, що нашими партнерами стали Федерація футболу України, національний фонд «Україна — дітям», Товариство Червоного Хреста. З їх допомогою змогли кожен рік організовувати для дітей відпочинок на морі, проводити різноманітні заходи, забезпечити юних футболісток спортивним інвентарем. Пізніше поширили свою програму і на тернопільські загальноосвітні школи, які із задоволенням стали її активними учасниками. А ще одним із найвагоміших кроків стало залучення до роботи Тернопільського національного економічного університету. Не важко здогадатися, чому. Організація отримала для волонтерського руху потужну спортивну базу, кваліфікованих спеціалістів, здатних проводити заняття з дітьми. Не випадково, що про наш досвід уже чули не лише в Україні, а й за кордоном.

— Чому головним видом обрали саме футбол?

— Завдяки досвіду організації соціальної роботи у футбольному клубі «Баварія» з Мюнхена, з яким ознайомилися, перебуваючи у відрядженні в Німеччині. Футбол — наймасовіший вид, є можливість залучити до занять ним велику кількість «дітей вулиці». Хоча, природно, наші підопічні мають й інші уподобання, займаються також вуличним баскетболом, дзюдо, аеробікою.

— Іменитих у минулому гравців київського «Динамо» важко було загітувати приєднатися до підтримки ваших акцій?

— Вони, маю на увазі Андрія Баля, Анатолія Дем’яненка, Олега Кузнецова, Володимира Лозинського, Олександра Заварова, Володимира Безсонова, тренера студентської збірної України Івана Шепеленка, молодці. Зрозуміли все, так би мовити, з півслова. Тільки своєю присутністю в проекті привернули увагу значної кількості журналістів, фахівців, державних чиновників. Причому учасниками соціально-спортивних заходів за їх участю стали не лише тернопільські діти, а і їх ровесники з інших областей, із сусідньої Польщі.

— А «зірок» з інших видів спорту не пробували залучити?

— Чому ж. Нашу програму підтримують кращі вітчизняні дзюдоїсти, призер Олімпійських ігор і чемпіонатів світу. І не лише спортсмени. Останнім, хто до неї долучився, стала відома група «Океан Ельзи». Плідно, на мій погляд, співпрацюємо також з УЄФА, Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ. Схвальні відгуки представників цих організацій Патріка Гассера та Юко Мокуо — зайве тому свідчення. Ще раз не можу не згадати Товариство Червоного Хреста. Як за матеріальну допомогу, так і за надання своїх волонтерів. А спільний проект із дитячими футбольними школами канадського Торонто, особисто підтриманий мером цього міста, передбачає вже можливість навчання футбольним премудростям дітей цієї держави в Україні. Продовжуємо також налагоджувати стосунки з багатьма іншими футбольними та спортивними структурами Європи.

— Ми плавно перейшли до планів вашої фундації на найближче майбутнє…

— На 2013-й плануємо два масштабні соціально-спортивні заходи за участю зірок світового футболу з України, Іспанії, Німеччини. Для популяризації своєї організації знімемо фільми і рекламні відеоролики, головними героями яких вони стануть разом із нашими дітьми. Ще одним із головних завдань, яке хочемо якнайшвидше реалізувати, є створення при економічному університеті академії футболу, в якій українські діти навчалися б спільно з канадськими. Сьогодні вже розробляються проекти матеріальної бази, навчальної програми. Все потрібно продумати до найменших деталей. Особливо актуальним, звісно, є пошук партнерів, рекламодавців, консультантів, узагалі небайдужих до розв’язання певних соціальних проблем людей.


Автор: Б. ДІКАЛЬЧУК
За матеріалами: vilne.org.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити