Як стало відомо, міжнародна федерація асоціацій професійних футболістів (FIFPro) стурбована проблемою у діючій трансферній системі тому наголошує про потребу докорінних змін.
Все б нічого, але ці проблемні питання дотичні й українських команд, де керівники окремих клубів дають підписувати гравцям контракти наповнені текстами сумнівного змісту.
Мадс Еланд, член ради FIFPro заявив: «У багатьох країнах світу клуби не виплачують своїм гравцям зарплату, огороджують їх від решти команди та змушують тренуватися поодинці».
У Львові, до речі, навіть було утворено позаклубний, а в народі названий - ФК «Прогрес».
Тому ця поважна організація звертається до футболістів із закликом надзвичайно відповідально відноситися до підписання контрактів з клубами.
«Якщо трансферна система буде збережена, нам потрібно домогтися балансу між інтересами клубів та гравців», - наголосив функціонер.
Зокрема, щось подібне пережив польський гравець Якуб Тосік, який не прижився у Львові.
FIFPro пояснює, що саме на футбольні клуби більше всього жаліються гравці в Палату із вирішенням всіляких суперечок.
«На даний час трансферні регламенти та їх практичне застосування продовжують обмежувати свободу гравців на переходи», - додав пан Еланд.
І тут, мабуть, доречно буде згадати знову львівські «Карпати». Адже ситуація із виставленням футболістів, з якими сам клуб укладав контракти, на трансфер наводить на низку запитань. Найголовніше з яких, якщо ви панове знали, що маєте фінансові клопоти, тоді для чого «крутили» …дівкам, ой, перепрошую, футболістам, голови? Так когось «продали», але є й такі, що самовільно пішли з клубу.
Серед інших загроз світовому футболу Еланд назвав вплив системи володіння прав на гравців третіми сторонами, а також низькі трудові норми та кількість договірних матчів у країнах Східної Європи.
Тут уже до справи втручаються всезнаючі та всесильні, але тільки до пори і до часу агенти. Україна, мабуть, у чиновників цієї організації теж сидить на …гачку. Хоча давно нашумівши справу з матчу «Металіст» - «Карпати» так і не визнали, на мою думку, криміналом. Так покарали харківський клуб відстороненням від лігочемпіонівських матчів, а на винуватців «торжества» (тих хто брав і навіть тих, кому нічого не дісталось) наклали грошові кари. Але, що найгірше? Замість довічності, якісь смішні терміни з відстороненням, а футболісти-маклери надалі продовжують гасати стадіонами без найменших докорів сумління.
Я переконаний, що зараз у футболі бракує виваженості та солідності, як функціонерам, так працівникам. А гроші стали найважливішим чинником навіть у спілкуванні. Усі інші та більш вагоміші справи, особливо суто спортивні, все далі відходять у забуття.
«Тому футбол повинен дати рішучу відповідь цим викликам. Замість того, щоб обмежувати свободу окремо взятих футболістів, керівникам клубів потрібно поліпшити стандарти управління та більш успішно регулювати всю футбольну індустрію», - заявляє М.Еланд.
І справді, не може так бути, що клуб за непослух гравця підкоритися новим вимогам клубу карає бунтівника відстороненням від головної команди ітд, або футболіст упереджено ігнорує вимоги клубу.