«Карпати» (Львів) – «Дніпро» (Дніпропетровськ) 0:4 (0:2)
19 жовтня. Львів. Стадіон «Україна». 10 000 глядачів. Арбітр: О. Дердо (Іллічівськ).
«Карпати»: Ільющенков, Пашаєв, Балажіц, Пластун, Костевич, Федорчук (к) (Ткачук, 66), Голодюк, Васін (Зеньов, 64), Льопа (Марселіньо, 79), Бартуловіч, О. Гладкий. Тренер - Олександр Севидов.
«Дніпро»: Бойко, Влад, Федецький (Кулаков, 69), Дуґлас, Чеберячко, Політило, Канкава, Ґама, Селезньов (к), Матеус (Калініч 65), Зозуля (Жуліано, 56). Тренер - Хуанде Рамос.
Голи: Ґама 16, Ґама 29, Матеус 61, Селезньов 63.
Попередження: Пашаєв 23, Бартуловіч 40 - Ґама 47, Р. Зозуля 54.
Напередодні матчу «Карпати» - «Дніпро» Валерій Федорчук, гравець львівської команди і кандидат до національної команди України, розмірковуючи над перипетіями даного матчу, сказав таке: «Процес як постановки командної гри, так і формування колективу однодумців у «Карпатах» продовжується. І я вважаю, що ми на правильному шляху». Тож цей матч не міг обійти увагою фахівців і тих кому дорога марка «Карпати» (Львів)?
І що ми побачили? На мою думку і тих, хто після четвертого пропущеного м’яча почали покидати трибуни стадіону отримали: – «Протилежну відповідь».
Чому така оцінка? Тому, що Хуанде Рамос виставив на цю гру далеко не основний склад. Коноплянка показався львівській публіці в останні 15-ть хв. лише в зоні для розминки, а капітан «Дніпра» Ротань, не підносячись з лави запасних, просидів усю гру.
Принагідно про глядачів. З одного боку львівський глядач - найкращий, але, як заявив мій сусід по кріслі «По 50 і вище гривень не варто видавати на цю команду». Я не вникав, на яку саме, але питання невже не має бажання подивитись на гру більшої половини складу національної команди України, той же голос відповів, «Це не стосується львівської команди». Отака дивна була ця коротка розмова з незнайомцем.
У грі оборона «Карпат» замість того, щоб стіною стояти перед грізним суперником, …не зважала дніпрянам завершувати свої атаки ударами по воротах. Розчарував і Федорчук, який, несподівано, став не подібний на того гравця, який повинен представляти нашу країну на міжнародній арені.
Наставник «Карпат», не маючи особливих можливостей для ротації складу, зупинив свій вибір на кращих з тих, кого має під рукою.
Іспанський тренер «Дніпра», мабуть, пробачив Жуліано, бо випустив бразильця на поле, але з другого тайму.
Гості, відчувши себе повноправними господарями поля, почали монотонно «тиснути» на ворота «Карпат». Бідолаха Федорчук ладен був розірватися у сміливих підкатах і небезпечних стрибках в ноги суперників, але гра у Валерія не пішла. Добре, що обійшлося без травми і без «гірчичника». Паси він віддавав назад, або впоперек. Бракувало зовсім небагато - націлених передач на атаку, тобто вперед. Можливо, це пов’язано з його перебуванням у штабі національної команди? Відповіді на це питання отримаємо невдовзі після двобою з харківським «Металістом».
Першим з карпатців відзначився Голодюк. Олег прочитав момент, коли Матеус після подачі кутового завдав удару по воротах і на ліній воротарського відбив м’яча. Але, як виявилось Голодюк лише відклав побиття на пізніше.
Бо вже з подачі Федецького скористався бразилець Ґама. Пластун погано вибрав ігрову позицію і не зміг правильно прийняти і вибити м’яча. Ґама з відстані 15 метрів завдав влучного удару. Політ Ільющенкова виявився непотрібним.
Через мить Канкава міг подвоїти рахунок, але м’яч розминувся з воротами. Продовжував тримати в тонусі усю львівську оборону невтомний Зозуля, який шукаючи м’яча на половині «Карпат», …заплутав половину львівської команди. Але глядачі побачили другий гол. Вдруге відзначився Ґама, якому видав хорошу передачу все той же Роман Зозуля. Бразилець з-за меж карного майданчика скористався нерозторопністю господарів. Цього разу Пластуна. А м’яч «цмокнувши» стійку опинився у сітці.
Єдиний львівський гольовий момент, який заслужив уваги організував Васін. Денис протягнув м’яча понад пів сотні метрів, віддав прострільну передачу вздовж воріт Бойка. Бартуловіч перебував у незручній позиції для удару, а Голодюка «виключив» з гри досвідчений Федецький.
Завершувався тайм львівською атакою. Бартуловіч з ліва подав на Балажіца, але той не зумів «замкнути» передачу результативним ударом.
Ще один бразилець, але той, що повернувся із вигнання - Жуліано хитромудро змусив грубо помилитися Балажіца. Ґреґор «пустив» м’яча на Селезньова. На щастя, воротар «Карпат» ногою у шпагаті перевів м’яча на кутовий. Та біда для львівської команди на цьому не закінчилась. Жуліано навісив зліва на дальню, де знаходився Матеус. І, бразилець нижчий на голову від Пластуна, став переможцем повітряної дуелі та головою завдав невідпорного удару. Над «Карпатами» зависла перспектива крупної поразки.
Через дві хвилини потому гравці львівської команди змушені ще раз розігрувати м’яча з центра поля. Цього разу після четвертого пропущеного м’яча. Матеус з ліва видав довгу діагональну передачу на «осиротілого» Селезньова. А, як відомо, провідний бомбардир українського чемпіонату від таких презентів не відмовляється. Євген встиг …хлепнути гарячого чаю, прийняти м’яча, подивитися на воротаря і шльопнути у притул з поперечино над Ільющенковим з витягнутими руками. Це вже не жарти, а поразка з великим рахунком. 0:4 - не катастрофа, але інша справа, коли голи влітають в одні ворота, а протилежні ні. Після цього матчу, ми повинні визнати, що «Карпати» ймовірно рухаються вперед, але не тією дорогою, яка повинна вести команду до слави...
Тож Олександрові Севидову доведеться сідати з партнерами за стіл і …ламати голову над майбутнім. Хочеться вірити, що це майбутнє буде …світлим.