Аналіз виступів «Карпат» - команди, що опинилася у пропасті вильоту, однак відбулася лише переляком.
Завдання
Не секрет, що у львівському футболі улюбленим заняттям є шукати добра від добра. Після двох поспіль п'ятих місць у чемпіонаті «Карпати» холодним душем накрило чотирнадцяте місце в сезоні 2011/12. Перед новим сезоном ставилися цілі куди більш гучні. Новий тренер був покликаний зберегти і примножити досягнення попереднього - хай навіть він ніколи в житті не працював головним ні в одному клубі. І гравців «Карпати» набрали пристойно, і з підтримкою вболівальників у Львові ніколи не було проблем. Залишалося тільки зібрати воєдино всі елементи пазла - приблизно так, як це два сезони поспіль робив Олег Кононов.
Досягнення
Геніальна фраза «хотіли, як краще, а вийшло, як завжди» спрацювала і цього разу. Стартувавши з виїзної нічиєї з «Волинню», львів'яни продовжили сезон розгромною домашньою поразкою від «Іллічівця». І пішло-поїхало. Було видно, що футболісти «Карпат» перебувають у не найкращому фізичному стані, що і виражалося в катастрофічних розривах між лініями. Непоганий відрізок в кінці першого кола змінився тривалою зимовою перервою, а навесні все почалося заново.
Переломним можна вважати домашній матч з «Чорноморцем», коли одесити зуміли вирвати перемогу в кінцівці гри. Після цього біло-зелені зуміли здобути лише одну перемогу - у квітні над «Зорею». Бували, звичайно, і гідні матчі, коли львів'яни відчайдушно билися проти «Динамо» і «Шахтаря», але результат незмінно отримувався негативним. Врятуватися від вильоту вдалося, але підсумок вийшов тим же, що і в попередньому сезоні.
Кращий гравець сезону
Лукас Перес. Так, іспанець провів у «Карпатах» тільки першу половину чемпіонату, а всю другу сидів у дублі «Динамо», заочно конфліктуючи з впритул не бачить його Олегом Блохіним, який не бачив іспанця. Але зате як же не вистачало львів'янам голів Лукаса саме навесні! Форвард провів вісім м'ячів, а в другій половині сезону вся команда забила шістнадцять. Як говорилося в старій рекламі, відчуйте різницю.
Молодий гравець сезону
Роман Мисак. Молодий воротар, який прийшов у міжсезоння з «Кримтеплиці», кілька разів непогано підміняв основного кіпера львів'ян Мартіна Богатінова. Отримав, звичайно, цілий оберемок голів, але з таким захистом, як у біло-зелених це й не дивно. Зате на рахунку Романа один сухий матч - у грудні з «Ворсклою». Враховуючи, що Мисака немає в колосальному списку «на вихід», можна зробити висновки, що на молодого кіпера у Львові всерйоз розраховують.
Оцінка тренера
Павло Кучеров - 4,5. При призначенні цього фахівця Петро Димінський охарактеризував його як «близького товариша Олега Кононова, який збереже ігрові напрацювання попереднього тренера». Важко було сказати, що одне очко в трьох матчах з різницею м'ячів 3:9 відноситься до напрацювань Кононова, тому вже в серпні на зміну Кучерову прийшов модний тренер Ніколай Костов.
При болгарину «Карпати» грали краще, ніж на самому старті сезону, але авральний прихід тренера не дав йому можливості нормально підготувати команду. Не кращим чином Костов поставився і до вирішення кадрових питань. Втративши Федецького і Ощипка, залишившись фактично без крайніх захисників, тренер перевів в оборону Павла Ксьонза. У результаті з хорошого вінгера вийшов посередній латераль. Куди взимку подівся Семір Штіліч, що показав у першому колі відмінний футбол, - ще одна загадка. До честі тренера, він не став грати в Сьоміна, чіпляючись за свою посаду, як Леонардо ді Капріо - за плотик на «Титаніку», і пішов сам. Тому й отримує оцінку 5,5. Лишня половинка балу - за вміння визнавати власні помилки.
Юрій Дячук-Ставицький, вічний в.о. львівського клубу, провів з «Карпатами» три завершальних матчі, в яких біло-зелені набрали всього одне очко. В активі ветерана - деяке пожвавлення серед гравців, а також зубодробильна критика на адресу попередника. Позиція Дячука-Ставицького бездоганна і виграшна, як роял-флеш - все одно його не залишать головним, а свою справу він виконав, залишивши команду в еліті. Нехай навіть суперники зробили все власними руками. Загалом, 5,5 - просто на знак поваги.
Ефективність трансферів
Селекційна служба «Карпат» нагадує підлітка, вперше сівши грати в Football Manager. У наявності всі ознаки: масові закупівлі вільних агентів, спроби підписати колись гучні імена - у розрахунку на схвалення вболівальників, тотальний розпродаж за підсумками невдалого сезону. З численних літніх придбань заграли в команді тільки Пластун, Штіліч (умовно) і Кенія.
Взимку Ніколай Костов активно просив у керівництва коштів на придбання футболістів під своє бачення гри. В результаті отримав Марселіньо на підміну Лукасу та Сергія Гаращенкова з «Амкара». Обидва в «Карпатах» заграли, але не так, щоб вважатися безумовно вдалими придбаннями. Колись перспективний Сімон Вукчевіч, який зіграв цілих 54 хвилини, - найкраще уособлення трансферної політики клубу. До речі, символічно й те, що абсолютно всі гравці, які прийшли до Львова за останній сезон, виставлені на трансфер. Загалом, 5.0 балів.
Кращий матч
4 грудня 2012, «Карпати» - «Кривбас» - 6:0. Урочистий винос криворізького тіла, увінчаний хет-триком Лукаса Переса, а також чудовою грою всіх креативників команди: Штіліча, Ксьонза та Кенії. Саме після цього матчу по футбольній Україні пішло гуляти прізвисько «Крівбаскі». Хто ж міг подумати, що за підсумками сезону саме «Кривбас» буде ходити в героях, а не навпаки?
Найгірший матч
12 травня 2013, «Карпати» - «Дніпро» - 2:4. Добре, що цей матч проходив при порожніх трибунах, і львівські вболівальники не бачили, як дніпропетровці знущалися над господарями, обігруючи біло-зелених групами і поодинці. «Дніпро» забив чотири м'ячі, а міг - близько десятка. Невеселим вийшов черговий захід Дячука-Ставицького на посаду в.о. головного тренера.
Скандал
Вболівальники «Карпат» завжди славилися своєю буйною вдачею. Ось і після ганебного матчу з «Дніпром» кілька фанатів підкараулили естонського півзахисника Сергія Зеньова і провели з ним «виховну роботу», що закінчилася чутливим поштовхом у спину футболіста. Сам Зеньов факт бійки начисто заперечував - але в наступному матчі на всякий випадок зробив дубль.