«Карпати» (Львів) - «Таврія» (Сімферополь) 2:1 (0:0)
«Карпати»: Ільющенков, Пашаєв, Балажіц, Пластун, Голодюк, Федорчук, Елла (Бохашвілі, 57), Костевич, Марселіньо (Льопа, 57), Зеньов, Гладкий (Мартинюк, 90). Запасні: Мисак, Гітченко, Мірошниченко, Ткачук. Тренер – Олександр Севідов.
«Таврія»: Кахріман, Гуменюк, Свенссон, Любічіч, Аксьонов, Бусаїді, Ярчук (Приходной, 80), Ґомес, Калиниченко (Алію, 70), Коробка (Павленко, 60), Габовда. Запасні: Погорілий, Комлєв, Мельник, Даценко. Тренер – Янніс Христопулос.
Попередження: Гладкий (43), Бохашвілі (82), Льопа (90+3) – Бусаїді (43), Габовда (45).
Голи: Зеньов (69 з пенальті), Бусаїді (72 у власні ворота). Пластун (47 у власні ворота).
Опоненти і не думали відбувати номер. Швидше навпаки: натхнення на гру іноді зашкалювало особливо, коли виникала потреба вести боротьбу за м’яч. Футболісти більше приділяли уваги для руйнування атакуючих починань суперника, аніж над побудовою власних конструкцій, з метою забити гол. Тож після першого тайму на виході справедливий — нуль!
Хоча по правді гравці «Карпат», розраховуючи на продовження оптимістичного ліго-кубківського серіалу, більше розривались у своїх діях. Але в команді не виявилось в’яжучої ігрової суміші, яка об’єднувала б оборонну ланку з атакуючою. Навпаки, кожен був зданий сам на себе.
На вістрі атаки, за великим рахунком, нічого путнього не вдавалося парі форвардів – Елла і Зеньов. А Гладкий залишався у грі сам по собі. Олександр запам’ятався хіба тим, що в одному з епізодів закриваючи обличчя від удару м’ячем, зіграв …руками. Натомість гри Марселіньо, навіть сам Севидов не побачив.
Сімферопольці були …задоволені тим, як розвивались події на полі. І тепер уже, мабуть, тренер львівської команди скаржитиметься, що його візаві з «Таврії» «загнав у воротарський майданчик …автобус». Футболісти обох команд атакували з оглядкою, не на чужі, а на власні ворота. Про активні втілення в життя контрвипадів гравцям не спадало на голову.
Після перерви група оборонців «Карпат» при виконанні суперником стандарту, замість того, щоб відтіснити таврійців подалі від воріт, самі притягнули гостей ледь не у воротарський майданчик. Каличиченко майстерно закрутив м’яча, який справно опустився на ногу Свенсона. Миттєвий рух шведського гравця залишив у спостерігачах усю львівську оборону. Хоча м’яч і записали на рахунок Пластуна, але гол цілковита заслуга Карла Густава, який показав, що у такій щільній боротьбі необхідно бути готовим до всього. Порвалось полотно там, де тонко — у захисті. «Таврія» забила свій перший виїзний гол. І треба такому статися, що відбулося це на львівській «Україні».
Пропущений м’яч «підрізав» гравцям «Карпат» «крила». Натомість відчув силу ветеран Калиниченко. Цей майстер, забувши про свої 34 роки, розігрався і все сміливіше атакував ворота Ільющенкова. В одних епізодах оборонці не пропускали Максима, а в інших виручав воротар. Особливо грізною була атака, коли «обрізався» Федорчук, і Калиниченко виходив на побачення з воротарем. Та захисники зупинили цей рейд.
Після цього львів’яни відтягнули …автобус і Голодюк у боротьбі зі Свенсоном, на мою думку, майстерно «намалював» порушення. Суддя повівся на картинне падіння Олега, призначив пенальті. Естонець Зеньов при виконанні одинадцятиметрового удару зробив паузу, а удар досяг цілі.
Не встигли львівські футболісти потішитися, як Бусаїді «посприяв» повторній радісній події для футбольного Львова. «Заробив» штрафний, який виконував Голодюк. М’яч пролетів над «стінкою». До м’яча дотягнувся все той же тунісець і головою скерував смугастого у ворота. Політ Кахрімана виявився нікому не потрібним, а «Карпати», в принципі, скористалися своїм супершансом.
Про подальші події навіть розповідати важко. Свенсон красиво і потужно вистрелив зі штрафного, але диво техніки у цьому моменті показав львівський воротар. Ільющенков у падінні, однією рукою, відбив м’яча. Наступні ігрові дії нагадували шахову партію — досвідчений майстер спорту, маючи незначну позиційну перевагу, настирно атакував, а гросмейстер холоднокровно оборонявся.
Нехитрий план Олександра Севидова спрацював на всі «сто». Львівська цитадель вистояла без особливих хвилювань.
Тепер керівництво львівського клубу може себе потішати тим, що «Карпати» за віковим рейтингом являються наймолодшою командою. Пам’ятається наприкінці 60-х років тренер Євген Лемешко також робив ставку на молоді дарування. Проте з різних причин цьому наставнику не вдалося повністю реалізувати свій план.