Легкоатлети виступають за зміну керівництва федерації через відсутність належних умов підготовки до Олімпіади

07 вересня 12:11
Переглядів: 104
borzov

Українські легкоатлети виступають за зміну керівництва Федерації легкої атлетики України (ФЛАУ) на чолі з її президентом Валерієм Борзовим (на фото) за відсутність належних умов під час підготовки команди до літніх Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні.

"Ця людина (Борзов - ІФ) не може далі залишатися президентом федерації легкої атлетики. За 16 років його перебування на цій посаді не створено жодної нової бази. Він навіть з нами просто не вітається. Він заслужена людина, але вважає, що занадто багато добився в спорті й нікому нічого не винен. Ми більше не хочемо працювати під його керівництвом", - заявила на прес-конференції в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна" бронзовий призер Олімпійських ігор в естафеті Єлизавета Бризгіна.

Вона нагадала про ситуацію з підготовкою збірної України до змагань у Лондоні, дуже погані умови на навчально-спортивній базі олімпійської підготовки "Святошин", куди спортсмени прибули для екіпірування за тиждень до початку Олімпіади. Є.Бризгіна наголосила, що напередодні Олімпіади для спортсменів, які готуються до таких відповідальних змагань, мають бути створені найкращі умови.

При цьому Є.Бризгіна зазначила, що цього року на підготовку легкоатлетів до Олімпіади було виділено чималу суму, але, як з’ясувалося, далеко не всі ці кошти доходять за призначенням, а президент Державної служби молоді та спорту Равіль Сафіуллін був украй здивований, коли спортсмени звернулися до нього з відповідною інформацією. Під листом-скаргою до нього підписалися близько 100 українських легкоатлетів.

"Усі бачили в сюжеті ТСН, які в нас умови підготовки, нам це все набридло й ми хочемо це змінити. Ми знаємо, які гроші виділяє держава, але чомусь вони до нас не доходять", - сказав, у свою чергу, учасник чотирьох останніх Олімпійських ігор, бронзовий призер Олімпіад-2008 зі стрибків із жердиною Денис Юрченко.

При цьому спортсмени заявили, що за критику на адресу керівництва федерації та державних тренерів їм погрожують виключенням зі складу учасників важливих змагань.

Бігунка Олена Жушман розповіла, що два роки готувалася до Олімпійських ігор за свої гроші, при цьому не їздила на офіційні збори. Вона виконала норматив "А", але її відсторонили від участі в чемпіонаті Європи та Олімпіади з надуманих причин за те, що в неї нібито були проблеми з проходженням допінг-контролю.

Особистий тренер бронзового призера Олімпіади-2012 Христини Стуй Сергій Басенко повідомив, що тренери отримали лише половину належної державної винагороди за підготовку олімпійських чемпіонів і призерів.

Спортсмени також повідомили, що в них є кандидатура на вибори нового президента ФЛАУ, які відбудуться через місяць, і її підтримують багато представників легкоатлетичного співтовариства.

Держслужба молоді та спорту 3 вересня створила комісію з перевірки фактів правопорушень, скоєних посадовими особами штатних збірних команд України під час проведення навчально-тренувальних зборів і змагань із легкої атлетики, викладених у зверненнях спортсменів до Р.Сафіулліна, які надійшли наприкінці серпня 2012 року.

Крім цього, на час проведення перевірки від виконання службових обов'язків відсторонені кілька працівників штатних збірних команд України, які відповідали за проведення навчально-тренувальних зборів і змагань: державний тренер, віце-президент ФЛАУ Валерій Александров, головний тренер Олександр Апайчев, старший тренер Павло Бардаков і Костянтин Степанцов, начальник команди Руслан Руссу.

Як повідомлялося, у сюжеті ТСН було показано, що українські спортсмени готуються до Олімпійських ігор у Лондоні без нормального харчування та питної води. В їдальні радянського типу спортсмени стоять у чергах і самі розносять собі суп і салати. На базі біля Києва продукти швидко зіпсуються, адже кондиціонерів і холодильників немає. Магазинів поблизу також не спостерігається, а їхати по продукти до Києва заборонено - порушення режиму.

Стверджувалося, що спортсменам надано тренажерний зал із брудним і рваним килимом, відсутністю матів і напіваварійними тренажерами. Бракує навіть елементарного - бар'єрів. Для повноцінного тренування їх потрібно десять штук, а на олімпійський базі їх лише п'ять. Багаторазові чемпіони світу та Європи, переможці олімпіад користуються туалетами, в яких не завжди працює злив води й постійно смердить цвіллю та сечею.

При цьому перший заступник голови Держслужби молоді та спорту України Сергій Глущенко на брифінгу в середу заявив, що підготовку до Олімпіади-2012 профінансовано в повному обсязі. Фінансування підготовки олімпійської збірної здійснювалося коштами державного бюджету України. Воно становило у 2011 році близько 215 млн грн і понад 348 млн грн - у 2012 році.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити