Представляємо до вашої уваги невеличкий екскурс в історію - інтерв'ю з Олександр ПЕТРІВИМ чемпіон XXIX Олімпійських ігор в Пекіні зі швидкострільного пістолета з 25 метрів.
- Олександре, скажіть, будь ласка, з чого розпочалося Ваше захоплення кульовою стрільбою?
Коли я навчався у школі мої однокласники вже займалися у секції кульової стрільби. Одного разу вони вмовили мене піти з ними. Я погодився. Займатися було цікаво і що дуже важливо зручно, адже тир, у якому проводилися тренування, знаходився поруч з моїм будинком і школою де я навчався. Все це відбулося у 12-ти річному віці. Якби хтось тоді мені сказав, що своє життя пов’яжу з кульовою стрільбою, я б не повірив.
- Хто був Вашим першим тренером?
Моїм першим наставником і тренером був П’ятков Юрій Вікторович. Хотів би відзначити, що тренуватися у нього було дуже цікаво. На мій погляд найважливішу функцію у становленні спортсмена відіграє його перший тренер. Багато що залежить саме від нього. Я дуже вдячний йому за все те, що він в свій час у мене заклав. На превеликий жаль, у 1992 році він трагічно загинув в автокатастрофі.
- Поговоримо тепер про літні Олімпійські Ігри 2008 року, які помпезно пройшли у Китаї. Що Вас найбільше вразило?
Якщо Ви маєте на увазі саме шоу, то я, на жаль, його не бачив. Я тільки дивився, як спортсмени кожної країни виходили на стадіон, як їм аплодували та вітали високоповажні гості та глядачі. А якщо Ви мали на увазі саму країну, то рік тому я приймав участь в етапі Кубка світу. Ще тоді побував на Великій китайській стіні. А вже безпосередньо на Олімпіаді побував у палаці, де колись жили китайські імператори.
- Яке завдання стояло перед Вами на цій Олімпіаді?
Показати той результат, до якого я був готовий.
- Кого ви вважали реальними претендентами на олімпійське золото у своїй дисципліні?
Насамперед, це триразовий переможець Олімпійських Ігор 46-ти літній німець Ральф Шуман (до речі, учасник п’яти Олімпіад), його колега по збірній Німеччини Райнтц, росіянин Єкімов та американець Сандерсон.
- Це була Ваша перша Олімпіада. І зразу такий шалений успіх. Коли Ви повірили, що стали олімпійським чемпіоном?
Коли на табло показали попередні результати, де я очолював турнірну таблицю, я все одно не вірив. А вже коли побачив на табло свою фотографію і результат, ось тільки тоді і повірив.
- Пане Олександр, кому Ви присвятили свою перемогу на пекінській Олімпіаді?
На Олімпійських Іграх-2008 відчув, що я син великого народу і свою перемогу присвятив Україні.
- Ви стали олімпійським чемпіоном. Чи не плануєте залишити спорт?
Ні в якому разі. У мене ще немає титулів чемпіона світу та Європи в особистих змаганнях. Будемо надолужувати. Крім того, планую на Олімпіаді 2012 року у Лондоні виступити у трьох дисциплінах швидкострільного пістолета.
- Яке у Вас хобі?
Я колекціоную монети. Коли я буваю на змаганнях то обов’язково привожу з тої чи іншої країни монети, книжки та фотографії. Сам я вже побував у 25-ти країнах світу. Крім того, обмінуюсь монетами з іншими спортсменами.
- Дуже вдячний Вам за інтерв’ю. Бажаю Вам і надалі вдало репрезентувати нашу державу на світових і європейських спортивних форумах і поповнювати свій послужний список новими медалями найвищої проби.
Дякую, буду старатися оправдати сподівання своїх прихильників.
За матеріалами Фортуна
Інтервю Михайло ОЛІЙНИК