Паралімпійці Львівщини здобули в Ріо-де-Жанейро п'ять медалей Паралімпійських ігор 2016 року

20 вересня 19:00
Переглядів: 214
Ріо

XV літні Паралімпійські ігри відбулися 7-18 вересня 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), впереше у Південній Америці.

На Іграх 2016 року 4 350 спортсменів зі 176 країн-учасниць (в т.ч. команда біженців) розіграли 528 комплектів нагород у 22 видах спорту (в порівнянні з ХІV літніми Паралімпійськими іграми 2012 року – 503 комплекти нагород). Вперше були проведені змагання з веслування на байдарках і каное та паратриатлону. Змагання відбувалися на тих же майданчиках, які використовувалися для Ігор ХХХІ Олімпіади 2016 року.

На XV Паралімпійських іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро збірна України була найчисельнішою за всю історію своїх виступів – 168 спортсменів – представників 14 видів спорту (у 2012 році представники України брали участь у 12 видах спорту): академічне веслування (8); велосипедний спорт (1); волейбол сидячи, жінки (12); голбол, жінки (6); дзюдо (11); пауерліфтинг (8); плавання (44); легка атлетика (25); кульова стрільба (6); стрільба з лука (3); настільний теніс (11); параканое (4); фехтування на візках (6); футбол ДЦП (14).

Загалом в активі українців, які посіли третє місце в загальному командному заліку: 41 золото, 37 срібних та 39 бронзових нагород. Найбільше медалей у збірної Китаю - 237. Другі за кількістю нагород у Ріо британці - 147.

При цьому паралімпійці України на XV Паралімпіаді встановили 109 рекордів у трьох видах спорту: плавання – 94 рекорди; легка атлетика – 14 рекордів; пауерліфтинг – 1 рекорд; в тому числі – 22 рекордів світу (19 у плаванні та 3 у легкій атлетиці), 32 паралімпійські рекорди (26 у плаванні, 5 у легкій атлетиці та 1 в пауерлфітингу) та 55 рекордів Європи (49 в плаванні, 6 в легкій атлетиці).

Підсумковий командний залік першої десятки країн:

У складі національної паралімпійської команди України на XV літніх Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро змагалося й 9 представників Львівщини: Антон Дацко (м. Буськ), Андрій Демчук (м. Львів), Наталія Морквич (м. Львів) - фехтування на візках;, Роксолана Дзьоба-Балян (м. Львів) - стрільба з лука, Орися Ільчина (м. Львів), Роман Павлик (с. Сокільники Пустомитівського району) - легка атлетика, Мар’ян Квасниця (м. Львів), Марина Стабровська (м. Львів) - плавання, Віктор Дідух (с. Мармузовичі Буського району) – настільний теніс.

Наймолодшими в команді з поміж представників Львівщини були 23-літня Марина Стабровська та 24 –літні Марян Квасниця та

Паралімпійці Львівської області здобули в Ріо 6 олімпійських медалей: 4 золоті, 1 срібну, 1 бронзову. Зокрема володарями «золотих» медалей стали: Антон Дацко, Андрій Демчук, Віктор Дідух, Мар’ян квасниця. Титулований роман павлик виборов «срібну» (біг на дистанції 400 метрів) та «бронзову» (стрибок у довжину) нагороди в легкоатлетичному турнірі.

Спортсмен

Вид спорту

Медалі

Місце

Тренер

Місто / район

золота

срібна

бронзова

Антон Дацко,

 

1983 р.н., порушення опорно-рухового апарату

фехтування на візках (особисті змагання, шабля)

1

 

 

1

Світлана Колеснікова

м. Буськ

Андрій Демчук,

1987 р.н., порушення опорно-рухового апарату

фехтування на візках (особисті змагання, шабля)

1

 

 

1

Світлана Колеснікова

м. Львів

Віктор Дідух,

1987 р.н., порушення опорно-рухового апарату

настільний теніс (командні змагання)

1

 

 

1

Олександр Дідух

с. Мармузовичі (кол. Андріївка) Буського району

Роман Павлик,

1983 р.н., порушення опорно-рухового апарату

легка атлетика (400 м., стрибок у довжину)

 

1

1

2, 3

Олександр Якубовський

с. Сокільники Пустомитівського району

Мар’ян Квасниця,

1992 р.н., порушення опорно-рухового апарату

Плавання (комбінована естафета, 4 по 100 метрів)

 

 

 

4, 6, 7, 8 на різних дистанціях

Олена Сальнікова

м. Львів

Орися Ільчина,

1990 р.н., порушення зору

легка атлетика (штовхання ядра)

 

 

 

4

Євген Скорін

м. Львів

Марина Стабровська,

1993 р.н., порушення зору

плавання

 

 

 

5, 6 на різних дистанціях

Олена Сальнікова

м. Львів

Роксолана Дзьоба-Балян,

1982 р.н., порушення опорно-рухового апарату

стрільба з лука

 

 

 

6

Олександр Ільяшенко

м. Львів

Наталія Морквич,

1992 р.н., порушення опорно-рухового апарату

фехтування на візках (шабля)

 

 

 

9

Андрій Колесніков

м. Львів

Всього:

9 спортсменів

5 медалей

5 видів спорту

3 золотих

1 срібна

1 бронзова

 

В складі тренерського корпусу представляли Львівську область й четверо фахівців Львівщини:

  • О.П. Ільяшенко (старший тренер, стрільба з лука);
  • О.І. Дідух (тренер, настільний теніс);
  • О.С. Сальнікова (тренер, плавання);
  • С.М. Колеснікова (тренер, фехтування на візках).

В ніч з 21 на 22 вересня ц.р., приблизно о 1 годині ночі в столичний аеропорт «Бориспіль» прилітає перша група спортсменів, в тому числі дев’ятеро представників Львівщини – учасників літніх Параліміпйських Ігор 2016 року на чолі з президентом Національного спорту інвалідів України Валерієм Сушкевичем.

В ніч з 22 на 23 вересня також приблизно о 1 годині ночі прилітає друга група спортсменів, серед яких і четверо представників Львівської області.

Тел. для довідок по прибуттю в Київ: 0442893532 - Чаплигіна Алла Олександрівна

Інформація по прибуттю паралімпійців Львівщини до Львова.

22 вересня 2016 року о 12.02 годині швидкісним поїздом ІнтерСіті 741К Дарниця — Трускавець прибуває перша група - сім представників Львівщини учасників XV літніх Паралімпійських Ігор 2016 року. Серед них: представники фехтування на візках - чемпіон Ігор Антон Дацко, чемпіон Ігор Андрій Демчук і Наталія Морквич та тренер ЗТ України Світлана Колеснікова, а такожплавці - Мар’ян Квасниця, Марина Стабровська та тренер Олена Сальникова.

23 вересня 2016 року  зранку о 6.26 год. з потягом № 91  Київ-Львів прибуває друга група, легкоатлети  - срібний та бронзовий призер Ігор Роман Павлик  та Орися Ільчина.

23 вересня ц.р. о 12.02 годині швидкісним потягом ІнтерСіті 741 К Дарниця — Трускавець прибуває третя група представників Львіщини - членів паралімпійської збірної: чемпіон Ігор Віктор Дідух (настільний теніс), Роксолана Дзьоба-Балян (стрільба з лука) та їхні тренери Олександр Дідух та Олег Ільяшенко.

Автор: Оксана Вацеба
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити