Про лицемірів і акторів

Калитвенцев
27 листопада 23:32
Переглядів: 108

Пристрасті щодо вибору наставника пршої збірної набирають химерних обертів.

Мабуть, найсмішніше інтерв’ю з усіх, що з’явилися в наших ЗМІ минулого тижня, дав одно­ му шанованому виданню пан Юрій Калитвинцев. Хто це та­ кий? У 1990­х— чудовий фут­ боліст, плеймейкер типажу су­ часного Хаві, тобто не «чистий» розпасувальник, а центрхав, який бере активну участь у відборі. У 2000­х— тренер­початківець, якийневдалостартував—ідеться про роботу в ужгородському «За­ карпатті», проте наприкінці деся­ тиріччя оголосив про себе, як про найперспективнішого в Україні, вигравши з молодіжною збірною першість Європи. У 2010­х— на­ ставник­невдаха, якому дали по­ кермувати національною коман­ дою, внаслідок чого вона постала перед нами чи не у найслабкішо­ му вигляді за все своє існування; тоді про Юрія Миколайовича го­ ворили просто— неготовий пра­ цювати на такому рівні…

Тим не менше, повертаємо­ ся до суті справи— до інтерв’ю, де Калитвинцев сказав таке: «У нас ніхто досвід належним чи- ном не цінує, все вимірюється по-іншому: якщо людина у віці, значить, досвідчена, якщо моло- да — ні. А якщо тренер — інозе- мець, значить, йому автоматично варто довіряти. За великим ра- хунком, авторитет закордонно- го тренера для наших чиновни- ків визначає його громадянство. Узагалі ж, мені однаково, хто саме стане біля керма національ- ної команди (фантастична фра­ за.—В.Б.). Хороший той тренер, який даватиме результат. У пер- шу чергу, переживатиму за грав- ців і за команду — в цілому».

Приїхали. Лише вдумайте­ ся: у нас і досі з жодною збірною не працював жоден іноземний фахівець, а тут уже розводять те­ ревені, що наставникам­легіо­ нерам наше керівництво надає пріоритет, натомість своїх, до­ морощених кадрів (звісно, над­ звичайно талановитих, здібних і професійних, а те, що їх на За­ хід не запрошують, то все «проіскі врагов») пригнічуємо!!!

Особисто відчув на собі, на­ скільки болючим для фахівців нашого тренерського корпусу є тема «конкурентів» із­за кор­ дону два роки тому, коли зате­ лефонував Вадиму Євтушенку (на той час уже колишньому по­ мічнику наставника національної команди). А він із якимось рані­ ше не знаними притиском і обра­ зою в голосі повідомив, що про­ вал «синьо­жовтих» (ішлося про невихід на мундіаль­2010)— то не вина тренерського штабу збірної, і що, мовляв, треба нам запросити на відповідну поса­ ду варяга, той обов’язково зава­ литься, й усі зрозуміють,що наша біда— в невеликому виборі ви­ конавців для головної команди країни…

Відтак нині перед ФФУ сто­ їть доволі специфічна диле­ ма. З одного боку, «там» просто зобов’язані здобути наставни­ ка із­за кордону для роботи з на­ ціональною командою, причому будь­якого калібру— просто для того, щоби довести, що «епоха Конькова» відрізняється від «епо­ хи Суркіса» бодай цим. А з іншо­ го боку, фахівець­легіонер потрі­ бен справді високого рівня, щоби не провалитися, бо якщо це тра­ питься, хор наших «фахівців» умить заспіває давню шансонет­ ку: «У нас багато доморощених тренерів, «заїжджий принц» нам не потрібен»

Автор: Володимир БАНЯС
За матеріалами: ukrfootball.in.ua
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити