Влітку 2009 року багато фахівців і журналістів прогнозували «Енергії» світле майбутнє: боротьбу за один із комплектів нагород. Основа для цього була . У період міжсезоння команду підсилили такі відомі гравці як Михайло Романов, Євген Рогачов, Дмитро Іванов, Сергій Задорожний, Сергій Шевченко, російські легіонери Іван Ільницький та Олексій Петрушин. Зважаючи на це, на плечі наставника команди Миколи Сича лягло непросте завдання: із досвідчених гравців зробити боєздатний колектив.
Уже перший тур нового чемпіонату довів, що «Енергія» сезону 2009/10 може створити проблеми будь-якому суперникові. Мінімальна поразка від донецького «Шахтаря» у вкрай напруженій боротьбі тільки підтвердила високі наміри львівської команди у цьому сезоні. До речі, саме «Шахтар» став єдиною командою у чемпіонаті, яку «енергетики» не змогли обіграти бодай одного разу. Серед кращих матчів команди у сезоні – вольова перемога над чинним чемпіоном України львівським «Таймом». Наступний матч між цими командами, як і цей, увійшов в історію українського футзалу, адже мінімальна перемога «Тайму» зробила команду вдруге поспіль чемпіонами України. «Енергетики» цього ж дня стали бронзовими призерами чемпіонату, адже головний конкурент за бронзові медалі - івано-франківський «Ураган» - поступився «Єнакієвцю». Відтак, львівська команда стала недосяжною для переслідувача. «Енергії» хоч і не вдалося виконати максимальне завдання - саме стати чемпіонами України, однак львів’яни вперше у своїй історії приміряли бронзові медалі.
Керівник: Микола Сич
Миколі Анатолійовичу Сичу у сезоні, що завершився, довелося попрацювати доволі плідно. Відомі у футзалі виконавці – ще далеко не боєздатний колектив, який може вирішувати серйозні турнірні завдання. Зробити команду з імен – саме таке завдання постало перед Миколою Сичем у звітному сезоні. Проблем додало й те, що досвід у Миколи Анатолійовича також не надто великий: львівський фахівець лише частину минулого сезону попрацював із молоддю «Енергії» самостійно. Сезон 09/10 для тренера «Енергії» був в якійсь мірі випробовувальним у ролі «головного». Із своїм завданням тренер «Енергії» впорався на тверду п’ятірку, адже нова команда у цьому сезоні завершила чемпіонат на третьому місці. На початку сезону, коли було озвучене завдання про чемпіонство, усі підсвідомо розуміли, що це завдання – так званий аванс для клубу. Все-таки команду чемпіона за рік не будують. На це потрібно бодай 2-3 сезони.
Персона: Михайло Романов
Як кажуть, клас гравця по-справжньому проявляється у поєдинках із сильними суперниками. Саме у цих матчах Михайло неодноразово доводив, що може вирішити долю того чи іншого епізоду. У матчах з «Таймом» чи «Шахтарем» Михайло неодноразово вписував своїє ім’я у протокол як автор забитого гола. Найкраща гра сезону – матч проти «Тайму», у якому «енергетики» зуміли перемогти чемпіона з рахунком 4:3. Тоді Михайло став кращим гравцем матчу, оформивши хет-трик. Аналізуючи поєдинки Михайла в обороні, також можна сказати теплі слова. Гравець збірної України на майданчику не раз доводив, що у захисті діє доволі вправно та грамотно. Загалом, у сезоні, що завершився, Михайло Романов провів 29 матчів, у яких 19 разів засмучував воротаря суперників забитими голами. В активі Михайла – 15 результативних передач, 6 попереджень та одне вилучення. На думку працівників клубу, журналістів та вболівальників Михайло Романов став кращим гравцем «Енергії» у сезоні 09/10.
Прорив: Степан Струк
Вибрати гравця у номінації «прорив» було не так уже й просто. Утім, все-таки автор цих рядків зупинився на кандидатурі Степана Струка. На міжсезонних зборах Степан взагалі не награвався як гравець основного складу, однак по ходу сезону здобув цей статус. Після важкої травми бронзовий сезон для Степана - яскравий крок у футбольній кар’єрі. У сезону Степан провів 31 матч, забив 4 голи, віддав 6 результативних передач та «напрацював» на чотири жовті карточки. Малу результативність Степана у сезоні можна пояснити доволі просто – він гравець захисного плану. Цікаво, що Степан Струк виграв конкуренцію в Дмитра Іванова за місце в основному складі команди.
Розчарування: Дмитро Іванов
Перед початком сезону наш сайт проводив опитування на кращого гравця майбутнього сезону у складі «Енергії». Із великим відривом в опитуванні, участь в якому взяли вболівальники СК «Енергія», переміг Дмитро Іванов. Утім, надії багатьох любителів міні-футболу не виправдалися. Дмитро у цьому сезоні – найбільше розчарування керівництва клубу. Вочевидь, Дмитра брали в команду не гріти лавку запасних гравців, а бомбардувати ворота суперників результативними ударами. Здебільшого Іванов у цьому сезоні запам’ятався вболівальникам «Енергії» як резервний гравець. Хоч і забив 10 м’ячів, усі від збірника України очікували яскравішої та результативнішої гри. Сподіватимемося, що бронзовий сезон для Дмитра був так званим періодом адаптації у новій команді. А свою силу, техніку, міць, швидкість та результативність він продемонструє у новому чемпіонаті.
Кращий матч сезону: «Енергія» (Львів) – «Тайм» (Львів) – 4:3
Написати , що тоді дербі вдалося на славу – не написати нічого. Матчі між «Енергією» та «Таймом» у цьому сезоні завжди відповідали своєму статусу та проходили на високому рівні. Перший матч між цими командами у так званій фінальній «пульці» не став винятком. «Енергія» увійшла в історію як перша команда, що зуміла у цьому сезоні зупинити «машину» Станіслава Гончаренка – 4:3. Героєм зустрічі став «енергетик» Михайло Романов, який у воротах «Тайму» розписався тричі… Таку перемогу вболівальники «Енергії» пам’ятатимуть довго. Вона увійшла в історію…
Найгірший матч сезону: «Локомотив» (Харків) – «Енергія» (Львів) – 5:3
Поєдинок наприкінці 2009-ого року у Харкові проти «Локомотива» львів’яни занести до активу собі не можуть. Звітний матч тільки підтвердив спад у грі «зелено-білої» команди. Галичанам не вдавалося нічого, окрім наздоганяти суперника у рахунку. Утім, ця гра згодом забудеться, і «Енергія» напередодні важливих матчів вийде на пік своєї форми і виконає поставлене завдання – вперше в історії клубу стане володарем бронзових медалей.
Бомбардири: Ільницький - 22, Рогачов - 20, Романов - 19, Задорожний - 14 , Тригубець - 10 ,Іванов- 10, Федюк - 9, Петрушин - 6, Шевченко - 5, Струк - 4, Кузь- 2, Пітуля -1,один автогол
Асистенти: Петрушин - 18, Ільницький - 17, Романов - 15 , Рогачов -12, Задорожний - 10 , Тригубець - 10 , Федюк - 9, Струк - 6, Шевченко - 5, Іванов - 4, Кардаш - 2, Кузь- 1 .
Гвардійці: Ільницький – 32 (матчі), Петрушин - 31, Рогачов - 31, Струк - 31, Задорожний -30 , Романов - 29 ,Федюк -29, Іванов - 29, Кардаш - 28 Тригубець - 16 , Пітуля -12, Шевченко - 11, Кузь- 8,Луців - 4
Грубіяни: Романов – 1 (вилучення) + 6 жовтих карточок, Рогачов -1+2, Задорожний – 1+2, Шевченко – 1+1, Іванов – 5 (жовтих карточок), Федюк - 4, Струк - 4, Петрушин - 4, Кардаш -3, Ільницький – 2, Тригубець -1
Богдан Пастернак СК "Енергія"