Третій тур жіночої Суперліги стер останні нулі в графі «поразки». Щоправда, наврядчи цьому дуже раділи «Хімік» та «Сєверодончанка», які зазнали своїх перших невдач. Цим скористалася «Керкінітіда», яка після п’ятої перемоги поспіль сідає тепер другий рядок, поступаючись «Хіміку» лише за співвідношенням партій. Поменшало нулів і графі перемоги – постаралася «Орбіта», яка нарешті розмочила свій лицьовий рахунок, взявши верх над «Галичанкою».
«Галичанка-ТНЕУ» - «Орбіта-ЗТМК-ЗНУ» - 3:2, 0:3
Запорізька команда була близькою до першої перемоги в своїй першій тернопільській зустрічі. «Орбіта» достатньо впевнено перемогла у двох партіях – 25:21, 25:16, але довести справу до завершення не змогли. Постаралися і тернопільчанки, і запоріжанки. Останні, напевно, дещо розслабилися, а перші на всі 100% використали шанс, якій їм був представлений. 3:2 – молода дружина Андрія Романовича, незважаючи на чималі кадрові втрати міжсезоння, продовжує набирати очки. «Зарубилися» команди і в другий день, причому на самому початку. Перша партія й стала вирішальною. Кінцівку видряпали підопічні Ігоря Філіштинського – 27:25, що й визначило подальшій розвиток подій – 25:14 та 25:7. 3:0 – перша перемога «Орбіти».
Ігор ФІЛІШТИНСЬКИЙ, головний тренер «Орбіти-ЗТМК-ЗНУ»:
- У першому матчі десь не встояли психологічно, а «Галичанка» в той же час піймала кураж, і ми поступилися в двох партіях. На тай-брейку мали закінчувати матч на свою користь, але при рахунку 15:14 на чистій сітці волейболістка вдарила м’яч в аут. Трагедію ми з цього не робили і в другий день нам вдалося покращити і гру, і результат.
В першій партії програвали в кінцівці 21:23, але зуміли все ж таки вирвати кінцівку. Вона й зумовила розвиток матчу. В третій партії мої підопічні піймали кураж та домінували на майданчику, як це було в четвертій партії п’ятисетового матчу із «Сєверодончанкою».
- Що скажете про дії своєї команди?
- Я би не став нікого виділяти, хіба що Катерину Росік, яка діяла значно краще, ніж в попередньому турі. В першому матчі невдало зіграла ії тезка Дуднікова, але наступного дня себе реабілітувала. Взагалі, перепади, які були в грі – це надлишки молодості, але хотілось би вже бачити стабільність в психологічному плані.
- Ваша думка про «Галичанку»?
- Деякі «експерти» вважають, що ми грали проти дитячої команди та повинні були брати шість очок в Тернополі. Я з такою постановкою питання не згодний. На тому боці від сітки грала навчена команда – така ж молода, як і наша, а скоріш за все і молодша.
Якщо говорити про волейбольні компоненти, гра зв’язуючої прогнозуєма, але разом з тим волейболістки збивають м’яча на доволі високій амплітуді. Є свої слабкі місця в прийомі. Що кинулося в очі – в перший день вони добре блокували. Дівчатка високі, міцні, та вміють це робити. Хороші центри, особливо Галина Щур, добре блокувала і діагональна тернопільської команди. В багато в чому завдяки цим волейболісткам «Галичанка» й зуміла урівняти гру в першій день.
«Керкінітіда» - «Кряж-Медуніверситет» - 3:0, 3:1
«Керкінітіда» тихою сапою, зібралася на другу сходинку. Із вінницькою командою вони розібралися досить таки впевнено, а єдину програну партію можна списати на легко здобуту перемогу в першому матчі. Після поразки на старті матчу, в інших трьох партіях підопічні Леоніда Хричова не випустили опонентів за позначку «15».
«Континіум-Волинь-Університет» - «Регіна-МЕГУ-ОШВСМ» - 3:0, 3:0
Матчі із «Регіною» Богуслав Галицький явно розглядав крізь призму єврокубкового двобою. Тож грала «Волинь» майже без замін, доводячи зіграність команди до автоматизму. Обидва матчі відіграв склад: Андрусенко, Політанська, І.Молодцова, Довгополюк, Ю.Молодцова, Туркула. Про «Регіну» складно щось сказати, адже більше п’ятнадцяти очок ця команди не набрала в жодній з партій.
«Сєверодончанка» - «Хімік» - 0:3, 3:1
Матчі в Сєверодонецьку вийшли прямо протилежними. В першому матчі повна перевага чемпіонок України, які вибили суперниць з прийому та успішно блокували. Рахунок в окремих партіях, особливо в другій та третій – 25:12, 25:15 яскраво про це свідчить. В другій партії волейболістки «Сєверодончанки» взялися за голову та показали неабияку налаштованість, ще раз підкресливши той факт, що жіночій волейбол непередбачуваний. Кінцівку першої партії «Хімік» видряпав, програючи 22:24. Підсумок на користь команди Сергія Голотова – 26:24. Але зробити «comeback» після невдалого початку наступних трьох партій вони не змогли, хоча боролися до кінця. 3:1 – «Сєверодончанка» не відпустила «Хімік» в одиночне плавання.
Сергій ГОЛОТОВ, головний тренер ВК «Хімік»:
- У другому матчі абсолютно нічого не вийшло, не зіграли наші лідери. Основні причини: погані прийом і подача. І це ті компоненти, на які я звертав увагу волейболісток перед матчем. Боротьба була і навіть при не дуже хорошій нашій грі ми могли виграти і третю, і четверту партії. На жаль, поки з перепадами граємо. Хотілося б, звичайно, всі матчі вигравати. Але всяке буває ...
- З чим пов'язуєте невдалу гру сьогодні?
- Думаю, що ми трошки втомилися - позначаються перельоти, переїзди. Знаєте, напевно, морально здригнулися, вигравши вчора легко. Тренерський штаб попереджав волейболісток, що такої гри, як в перший день не буде - суперник два дні поспіль так не зіграє. Але це ми і це самі дозволили супернику зробити. Після того, як «Сєвєродончанка» розігралася, її важко було зупинити - та й рідні стіни, вболівальники допомогли.
- Прокоментуйте, будь ласка, першу гру.
- Ми зіграли так, як і повинні були зіграти. Боротьба була тільки в першій партії, в інших - чітко зіграли за схемами, які планували і які награвали. Взагалі, не було проблем. Сьогодні - все навпаки. Чому? Будемо з'ясовувати, будемо аналізувати.
- «Сєвєродончанка» чимось здивувала?
- Та загалом ні. Ця команда завжди вдома добре грає. Хіба що, здивувала прийомом у другий день, в порівнянні з першим, коли ми їх просто вибили з прийому і заблокували. Сьогодні - зовсім інша команда була.
Дмитро ЮРЧЕНКО, головний тренер ВК «Сєверодончанка»:
- Дмитре Олександровичу, за рахунок чого вдалося досягти перемоги в другий день?
- За рахунок високої самовіддачі, за рахунок більш-менш спокійного настрою. Вчора дівчатка дуже хотіли виграти і «перегоріли» - не впоралися з емоціями. Сьогодні вийшли з холодною головою. Перша партія вийшла тягучою, це і охолодило дівчисьок. Думаю, що в більшій мірі за рахунок настрою ми виграли цей матч.
- Чи можна говорити, що у другому матчі «Сєвєродончанка» показала свій кращий волейбол в сезоні?
- Чому ж? Я б так не сказав. У нас була непогана гра з «Волинню» в кубковому матчі, з «Орбітою». Тому показаний сьогодні рівень далеко не межа для нас. Можна сказати, що ми ще не знайшли свою гру.
- «Хімік» переміг у перший день досить впевнено...
- За підбором гравців «Хімік» досить-таки пристойна команда, в якій практично всі дванадцять волейболісток рівноцінні. У тренера є можливість лавірувати складом. Дуже шкода, що «Хімік» не пройшов «Фенербахче» - я вболівав за нього.
- Чи можна говорити, що поразка в суботу стало поштовхом до хорошої гри у другому матчі?
- Думаю, так. До цього ми виграли вісім матчів поспіль, і це позначилося на психології волейболісток. На зібранні після програного матчу я так їм і сказав: «Ну що, шапки позбивали, корони познімали?!». Дівчата зрозуміли, переосмислили, і в другий день на майданчику була зовсім інша команда.