Тернополянка Оксана Ралько нещодавно здобула дві бронзових нагороди чемпіонату України серед дитячо-юнацьких шкіл (1994 р.н. і молодші). Всеукраїнська першість проходила у Запоріжжі.
Після завершення цих змагань кореспонденти "20 хвилин" поспілкувались із наставником Оксани - Михайлом Борейком.
Оксана розпочала заняття легкою атлетикою в 2005 році в Бучачі, - каже пан Борейко. - Талановиту дівчину ще в п’ятому класі запримітив вчитель фізичної культури Сергій Курцеба. Він же порадив батькам дівчини віддати її у спортивну школу. Першим тренером Оксани тоді ще став Ігор Шмигельський. Коли ж він за сімейними обставинами виїхав з міста, у свою групу її запросив вже Іван Чуба.
"Для Оксани 2010 рік - вдалий"
- А за яких обставин спортсменка познайомилася з вами?
Перші вагомі успіхи до Оксани Ралько прийшли в 2007 році. На чемпіонаті України серед 12-13-річних дівчат, який проходив у Вінниці, дівчина перемогла на дистанціях в бігу на 100 та 200 метрів. Такий успіх, звичайно, не пройшов непоміченим. Оксану запрошували тренери із багатьох міст України, проте вона вибрала саме тернопіль. Тож у березні 2008 року Оксана переїхала жити у наш дім - Михайла та Тетяни Борейків.
Звичайно, спочатку вона дуже сумувала за рідним домом, де у неї залишились її рідні, але з часом звикла.
- Ваш тренувальний процес від попереднього для Оксани мав якісь зміни?
- Вона за своїми фізичними даними - це струнка, висока дівчина, тож ідеально підходила для бігу на дистанцію 400 метрів. Наступні роки праці були присвячені її адаптації до цієї дистанції. Однак вже перші старти на змаганнях показали, що ми разом із нею йдемо правильним шляхом. Звичайно, не все було гладко, були й розчарування, проте ми розуміли, що без цього спорту не існує.
Якщо аналізувати 2010-й рік, то можна сказати, що він був вдалий. На весняному чемпіонаті України, що проходив у квітні, на дистанції 400 метрів Оксана встановила особистий рекорд - 58.53 сек. - та здобула підсумкову шосту сходинку. На наступному чемпіонаті України, який вже проходив у кримській Ялті, Оксана виступила переконливіше, перевершивши свій рекорд - 57.94 сек.
Наступна ціль - збірна України
- Вже цього року Оксана здобула перші нагороди. За яких умов це відбулось?
- До чемпіонату України у приміщенні серед ДЮСШ та СДЮШОР, який проходив у кінці січня цього року у Запоріжжі, Оксана готувалась дуже відповідально. Адже якщо на стадіоні у 8 доріжок у фінал проходять стільки ж спортсменів, то на змаганнях у манежі лише чотири доріжки. У бігу на дистанції 400 метрів всього було 45 учасниць, на 200 - близько 80. На попередніх забігах Оксана виборола місце у фіналі, а у підсумку - і бронзові нагороди.
Звичайно, важче дістались "бронзи" якраз на дистанції 400 метрів, так як вони проходили у перший день змагань. Після здобутих нагород бігти 200-метрівку на другий день вже було простіше з психологічної точки зору.
- Якщо заглянути вперед, які у дівчини перспективи?
- Оксані в січні цього року виповнилось лише 17. Вона тренується у школі вищої спортивної майстерності та закінчує Тернопільську загальноосвітню школу №6. Зараз її мрія - стати студенткою факультету фізвиховання Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
А у спортивному плані мрія - показати високі результати, які б гарантували їй місце у складі збірної України. Це дозволить взяти участь у чемпіонаті світу серед юніорів та дівчат з легкої атлетики, який вже в липні цього року пройде у Франції.