Захисту потребують всі діти. Діти з багатодітних, малозабезпечених, опікунських сімей, сироти і малюки з особливими потребами – потребують більшої підтримки. Дати чи обділити?
Доброчинні соціальні акції Аквапарк «Пляж» проводить не вперше. Пропускна здатність басейну не така вже й велика, але керівництво не розмінюється на дріб’язки. Є бідні діти, за яких нікому заплатити. Платить Аквапарк. В європейських країнах це називається соціальною відповідальністю. У нас – нерентабельним способом пропіаритись.
1 червня, у День захисту дітей, Аквапарк «Пляж» запросив у гості дві з половиною сотні малюків: 100 дітлахів зі Львова, по 30 з Пустомитівського дитячого будинку і Самбірського дитбудинку «Рідний дім», по 40 – з Львівського навчально-реабілітаційного центру «Мрія» і Червоноградської школи-інтернату для дітей-сиріт. Заручившись підтримкою відділу соціальної роботи Франківського району м. Львова та Львівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Аквапарк подарував діткам двогодинну втіху. Під пильним наглядом досвідчених інструкторів малюки пірнали, з’їжджали на гірках, плескались у воді. Одиниці залишились незадоволеними - не хотіли... виходити з басейну. Солодкі призи, жарти клоунів і виступи дитячих колективів швидко розвіяли сум. Свято «на суші» виявилось не менш цікавим. Спеціально до Дня захисту дітей Львів відвідав Президент «Фонду підтримки молодіжного та олімпійського плавання», чемпіон світу та Європи з плавання, срібний призер Олімпійських ігор Денис Силантьєв. Упізнаваного героя оточила зграйка дітей – учнів авторської школи. Два тижні тому відбулися місцеві змагання, які, в силу обставин, Денис Силантьєв не міг відвідати. Відчуття обов’язку змусило спортсмена викроїти з напруженого графіка один день...
Результатами своїх підопічних Денис задоволений. Каже, за короткий проміжок часу вони стали кращими в області. Щоб вийти на всеукраїнський рівень, доведеться попрацювати. «З 1 червня у нас починається літній інтенсив. Діти займатимуться не двічі, а п’ять разів на тиждень, - розповів олімпієць. – Вони мають хороший стимул – перемогу. Можливо, приведуть сюди своїх друзів, знайомих... Не можу зараз виокремити когось одного, сказати: «Ось це – потенційний чемпіон». Треба зачекати років 6-7. Тільки тоді можна буде «ліпити» професійних спортсменів. Звісно, якщо їм не забракне сил, працелюбності і терпіння. Я починав плавати із шести років. Це – ідеальний вік, щоб почати займатися спортом».
До дітей-сиріт у Дениса Силантьєва особливе ставлення: «Вони не мають де плавати, ніхто з ними не займається. А з таких дітей можуть вирости люди. Мають сильну мотивацію, покладаються тільки на себе. Я ріс у скромній сім’ї, яка ніколи не мала особливих статків. Мав до чого прагнути, завжди хотілось показати кращий результат, проявити себе. Спортивна інфраструктура повинна розвиватися і бути доступною для всіх!».
Спортсмен сподівається, що місцева влада піде назустріч і оплачуватиме заняття малозабезпечених дітей: «Зі 100 годин, упродовж яких працює басейн, 15, а ще краще 20 годин повинен викупити муніципалітет».
«Силантьєв – це приклад того, як треба боротись за перемогу, - каже голова спостережної ради ЗАТ «КВВС» Аквапарк «Пляж» Андріян Гутник. – Він здобув усі мислимі і немислимі нагороди. А свою першу перемогу відсвяткував тут, у Львові. Для дітей Денис – авторитет, жива легенда. Коли ми запросили його рік тому, він охоче відгукнувся на пропозицію, а невдовзі вирішив «осісти» у Львові – створити тут школу плавання. Зараз у ній навчається 600 учнів. Прикро, але багато наших талантів виїхали у Донецьк, Дніпропетровськ, Київ, виступають за інші області. Дніпро ділить Україну на два береги: на Правому – 22 повноцінних 50-метрових басейни, на Лівому – один, в Аквапарку «Пляж»...
Наталя ДРУЖБЛЯК, https://wz.lviv.ua/