"Український арбітраж досяг значного прогресу за останній рік"

21 грудня 23:13
Переглядів: 97
коліна

Зробити так, щоб арбітри зовсім не помилялися, нереально. Можна лише мінімізувати їхні помилки. Проте, український арбітраж досяг значного прогресу за останній рік. Про це сказав куратор суддівського корпусу в УкраїніП'єрлуїджі Колліна на 15-му Конгресі ФФУ.

"Хочу подякувати Анатолію Конькову за надане слово, навіть не знав, що я повинен виступати. Я дивлюся всі матчі чемпіонату України, деякі - наживо, деякі - по телебаченню. І іноді мене дивують коментарі деяких тренерів, які не відповідають істині. Особливо, якщо це робиться іспанською мовою", - сказав Колліна.

Відзначимо, що єдиним іспаномовних наставником в УПЛ є керманич "Дніпра" Хуанде Рамос. Тренер неодноразово піддавав критиці судейсво в Україні.

"Іноді арбітри дійсно помиляються, але це трапляється набагато рідше, ніж про це говорять, - продовжує Колліна. - Робота комітету арбітрів полягає в тому, щоб спробувати зменшити кількість цих помилок. Зовсім без помилок нереально - це утопія. Ми ж намагаємося зменшити кількість помилок шляхом роботи з арбітрами, покращення їх підготовки. Ми стали частіше проводити зустрічі з суддями як Прем'єр -ліги, так і нижчих ліг, а також з асистентами і спостерігачами арбітражу. За останні 15 місяців вдалося досягти певних результатів. Президент ФФУ Анатолій Коньков відзначив, що зараз за чемпіонство борються не дві команди, а набагато більше, що ускладнює роботу арбітрів".

Використання додаткових арбітрів вважає великим плюсом.

"Ми вже давно використовуємо в Україні схему роботи з додатковими арбітрами за воротами. 27 країн Європи також використовують додаткових асистентів арбітрів на матчах - що підтверджує позитивність даної ідеї", - підкреслив він.

"Вперше в історії Україна представлена двома арбітрами у другій категорії УЄФА - Бойко і Арановським. Це теж позитивний момент. Але Комітет арбітрів думає і про майбутнє. Україна - це велика країна, в якій 47 мільйонів населення, футбольні традиції. Але ви знаєте, скільки в Україні арбітрів? 1400. А в Німеччині - 88 тисяч! Щоб їх було більше, нами була створена школа для молодих арбітрів в кожному окремо взятому регіоні. І за рік ми залучили понад 600 молодих фахівців", - говорить Колліна.

Чиновник зачитав правила ФІФА щодо арбітражу.

"Комітет арбітрів повинен бути невід'ємною частиною структури національної асоціації футболу. Організація арбітражу повинна контролюватися федерацією і ні за яких умов не може підпадати під вплив інших організацій - ліг, клубів, профспілок або органів політичної влади. Призначенням арбітрів займається Комітет арбітрів, і жоден клуб, ліга або який-небудь ще орган не мають права втручатися в призначення арбітрів", - підкреслив куратор українського суддівства.

За матеріалами: gazeta.ua
Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити