Урок угорської: ЛУФК U-15 – "Ференцварош" U-15 – 8:14

16 квітня 21:32
Переглядів: 73
ватерполо

У словацькому місті Новаки, де триває 5-й за ліком міжнародний турнір серед юнацьких команд U-15 – Меморіал Сергія Харіна, у першій половині дня відбулися матчі чвертьфінальної стадії. У першому з них зустрілися ватерполісти команди Львівського училища фізичної культури та угорського клубу «Ференцварош» з Будапешта. Як не прикро, але мусимо констатувати, що наші хлопці програли – 8:14 (2:5, 1:4, 2:2, 3:3).

Нагадаємо, на груповому етапі львів’яни посіли друге місце у групі «А», а їхні перші суперники в іграх плей-оф стали третіми в квартеті «В». Та незважаючи на той факт, що українці на попередній стадії виграли два матчі з трьох, а угорці – лише один, фаворитом їхнього очного протистояння фахівці називали останніх. Чому? Усе дуже просто – угорська школа ватерполо уже багато десятків років є однією найкращих у світі. Достатньо сказати, що національна збірна цієї країни неодноразово ставала чемпіоном та здобувала медалі різного ґатунку на Олімпіадах та чемпіонатах світу і Європи. Завжди серед фаворитів найпрестижніших міжнародних змагань і клубні команди Угорщини, а «Ференцварош» є одним з найкращих у себе в країні. Водночас для українських збірних наразі, на жаль, верхньою межею мрій є попадання у фінальну частину світових та континентальних форумів. А наші клубні команди через фінансову скруту навіть не можуть заявитися на єврокубкові турніри.

Та все ж до початку гри ЛУФК – «Ференцварош», особливо в світлі двох вчорашніх перемог наших хлопців, була надія, що львів’яни, будучи в статусі андердога, зуміють щонайменше дати бій команді з Будапешта, а при певній долі везіння й зачепляться за позитивний результат.

На жаль, реалії життя видалися такими, що наші найоптимістичніші сподівання зникли дуже швидко, немов вранішня роса на сонці. Угорці відкрили рахунок уже на 31-й секунді гри. В принципі, для гри з м’ячем на воді – це не рідкість. Тому після швидко пропущеного голу ніхто з наших гравців та тренерів трагедії не робив. Інша справа, коли на початку останньої хвилини стартової чверті на табло загорілися цифри 5:0 на користь суперника. Тут, звісно, настрій був вже далеким від оптимістичного.

Але навіть такий хід подій, як засвідчили найближчі хвилини матчу, психологічно не зламав підопічних Євгена Наумчика та Олександра Богданова. Галичани наочно продемонстрували, що вони можуть і вміють тримати удар і ще до першої перерви зуміли відіграти два м’ячі. Цікаво, що обидва м’ячі з інтервалом у півхвилини закинув Ігор Якубець, причому вдруге круглий затріпотів у сітці воріт «Ференцвароша» практично водночас із свистком на перерву. Тож першу восьмихвилинку ЛУФК програв у три голи (2:5), а не на «сухо» в п’ять.

Дуже добре наша команда відіграла і перші п’ять з половиною хвилин другої чверті. По-перше, упродовж цього ігрового часу у ворота Захарія Федорка не залетів жоден м’яч. А по-друге, після влучного кидка Владислава Панченяка на 11-й хвилині зустрічі рахунок на користь угорців скоротився до якихось двох голів – 3:5. І в цей момент уже здавалося, що й насправді, як вчить народна мудрість, не такий страшний той чорт, як його малюють.

Все перевернулося для команди ЛУФК у заключні хвилини другого періоду. Що сталося з нашими хлопцями, зараз сказати важко. Швидше за все, їм забракло досвіду – все ж проти такого рівня суперників наші команди грають надто рідко. Та як би там не було, а факт залишається фактом: менше, ніж за дві хвилини галичани примудрилися пропустити чотири голи поспіль і на екваторі поєдинку на табло горіли цифри 9:3, а було ж 5:3…

Відіграти різницю у шість м’ячів із таким серйозним суперником, як «Ференцварош» – справа майже безнадійна. Однак знову ж таки треба віддати належне нашим тренерам, які зуміли упродовж великої перерви психологічно повернути своїх підопічних до гри. Так, в підсумку ЛУФК програв гру з різницею у все ті ж шість м’ячів, але третій і четвертий періоди завершилися з нічийним результатом – 2:2 та 3:3 відповідно. Але підсумковий рахунок матчу – 14:8 на користь «Ференцвароша».

Додамо, що голи в цій грі у ворота угорців у складі ЛУФК забили: Ігор Якубець – тричі (два на 8-й хвилині і один на 23-й), по два Владислав Панченяк (на 11-й та 17-й) і Віталій Степанюк (на 26-й та 30-й) і один Ігор Балух (на 28-й).

Програш у чвертьфіналі позбавив команду ЛУФК права продовжити боротьбу за нагороди V Меморіалу Сергія Харіна. Тепер наші ватерполісти разом з трьома іншими невдахами чвертьфінальної стадії гратимуть у втішному турнірі за 5-е – 8-е місця. Першим суперником львів’ян буде словацька команда СКП МД «Кошице», яку в групі вони обіграли з рахунком 14:7. Але то було вчора, а сьогодні ввечері буде нове протистояння і розпочнеться воно за рахунку 0:0.

V Меморіал Сергія Харіна – 2017

Новаки (Словаччина). 13–16 квітня

ПОПЕРЕДНІЙ ЕТАП – МАТЧІ В ГРУПАХ

(час початку поєдинків – київський)

13 квітня (четвер)

Перший тур

Група «А»

КВП «Новаки» (Словаччина) – ЛУФК (Львів, Україна) – 10:7

СКП МД «Кошице» (Словаччина) – СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – 8:11

Група «В»

БВПА «Барселона» (Іспанія) – ЛСН «Ганновер» (Німеччина) – 9:8

«Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – «Дельфін» (Кишинів, Молдова) – 12:5

14 квітня (п’ятниця)

Другий тур

Група «А»

ЛУФК (Львів, Україна) – СКП МД «Кошице» (Словаччина) – 14:7

КВП «Новаки» (Словаччина) – СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – 18:7

Група «В»

ЛСН «Ганновер» (Німеччина) – «Дельфін» (Кишинів, Молдова) – 9:7

БВПА «Барселона» (Іспанія) – «Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – 11:8

Третій тур

Група «А»

СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – ЛУФК (Львів, Україна) – 7:18

КВП «Новаки» (Словаччина) – СКП МД «Кошице» (Словаччина) – 16:2

Група «В»

«Дельфін» (Кишинів, Молдова) – БВПА «Барселона» (Іспанія) – 5:14

«Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – ЛСН «Ганновер» (Німеччина) – 8:9

Підсумкове турнірне становище у групах

Група «А»

  1. КВП «Новаки» (Словаччина) – 3 3 0 0 44–16 9
  2. ЛУФК (Львів, Україна) – 3 2 0 1 39–24 6
  3. СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – 3 1 0 2 25–44 3
  4. СКП МД «Кошице» (Словаччина) – 3 0 0 3 17–41 0

Група «В»

  1. БВПА «Барселона» (Іспанія) – 3 3 0 0 34–21 9
  2. ЛСН «Ганновер» (Німеччина) – 3 2 0 1 26–24 6
  3. «Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – 3 1 0 2 28–25 3
  4. «Дельфін» (Кишинів, Молдова) – 3 0 0 3 17–35 0

МАТЧІ ПЛЕЙ-ОФ

15 квітня (субота)

Чвертьфінали

ЛУФК (Львів, Україна) – «Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – 8:14

ЛСН «Ганновер» (Німеччина) – СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – 17:6

БВПА «Барселона» (Іспанія) – СКП МД «Кошице» (Словаччина) – 17:3

КВП «Новаки» (Словаччина) – «Дельфін» (Кишинів, Молдова) – 14:6

Поєдинки за 5-е – 8-е місця

ЛУФК (Львів, Україна) – СКП МД «Кошице» (Словаччина)

СЕЛ «Байєр» (Німеччина) – «Дельфін» (Кишинів, Молдова)

Півфінали

«Ференцварош» (Будапешт, Угорщина) – БВПА «Барселона» (Іспанія)

КВП «Новаки» (Словаччина) – ЛСН «Ганновер» (Німеччина)

Прес-служба ВК «Динамо» Львів

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити