Легендарний богатир, дворазовий володар титулу "Найсильніша людина світу", капітан збірної України, чотирьохразового переможця турніру "Найсильніша нація планети" Василь Вірастюкднями провів веб-конференцію у інформаційному агенстві "Спорт України". Пропонуємо вашій увазі найцікавіші питання та відповіді нашого земляка, який нині очолює Професіональну лігу стронгменів України.
- Скажіть, Василю, як воно - бути найсільнішою людино на землі?
- Абсолютно нормально, як і вам сидіти за комп'ютером. Я такий, який є. Звичайно, дуже приємно відчувати, що ти володієш титулом найсильнішої людини на землі. Люди, коли про це запитують, хочуть почути цікаву відповідь - але ніяких окрилених відчуттів немає.
- А хто зараз в лідерах світового стронгмену?
- Зараз лідером можна назваті американця Дерека Паунстоуна. Він у 2009-му році виграв на "Ворлд Стронгест Мен" і переміг на "Арнольд класік".
- Які у вас були успіхи в метання ядра? Чи були ви краще у секторі ніж ваш брат?
- По-перше, не в "метанні", а в штовханні. У брата був результат за 21 метр, а я жодного разу не штовхнув далі 20 метрів.
- Не важко чи в повсякденному житті з такою вагою і об'ємом тіла? Чи немає проблем з хребтом? Адже навантаження на нього у Вас величезні, а хребет не залізний? До якого віку відчувається поліпшення фізичної форми?
- Єдина проблема, коли ходиш з дружиною по магазинах ... Тому що затікає спина і болять ноги. У іншому - я не відчуваю дискомфорту. Єдино, не вистачає місця в потягах і літаках. Я не можу говорити про загальний фізичний стан. Всі закладено в середині людини - в голові. У кожного свій пік форми. Деякі спортсмени бувають ранні, а деякі - пізні.
- Скжіть будь ласка, яку максимально вагу ви могли б піднесті?
- Є різна природа навантажень, можна по-різному це робити. Якщо йдеться про снаряд, з яким я працював, то це 5 вагонів трамваю, 101,5 тонн. Якщо пауерліфтінг - станова тяга, 410 кг на Арнольд Класік, тошо…
- У якому віці ви вперше піднялі гірю вагою 32 кг?
- Мені здається, я її піднімав з третього класу, коли почав займатися легкої атлетики. У приміщенні, де зберігався інвентар були і гірі, від я їх і тяга. А що, це проблема підняти 32 кілограми?
- Чи змогли б поліпшити свої ж рекордні показники у становий тязі. Ваш найкращий результат - це 402 кг у Квебеку 2006.
-Насправді я вже не збираюсь підніматі сілові показники, адж два роки вже не виступаю. Останній раз я виступить в 2008-му.
- А чим займаєтесь зараз, зробивши паузу у стронгмені?
- Зараз очолив Професіональну лігу стронгменів України. Займаємося організацією турнірів і розвитком цього спорту. Тільки що закінчівся турнір "Народний Богатир", є багато хороших спортсменів, молодих атлетів. На таких турнірах можуть проявіті собі молоді спортсмени. 19 червня в Трускавці буде великий турнір - Україна проти Європи, представницьким турнір. Данія, Ісландія, Польща, Естонія, Росія пріїдуть до нас. У нас є хороші парнтнері, сподіваємося, що турнір сподобається всім.
- Як ви думаєте, скільки подібних заходів у рік потрібно організовувати і яким чином вони допомагають богатирям розвиватися?
- Якщо ми говоримо про професійний рівень, мені здається, потрібно організовувати близько шести турнірів на рік. Якщо б було 10-12 турнірів - було б добре. Інше питання - знайти постійного партнера в цій справі.
- Чи займаюсь ви раніше єдіноборствамі і чи не плануєте спробувати свої сили на цьому поприщі? Ви, мабуть, добре знаєте поляка Маріуша Пудзяновського, який, щоправда, не дуже успішно тепер віступає в боях без правил (ММА)…
- Не бачу сенсу йти по його стопах. Виступати в єдиноборствах я не збираюся. Для себе займаюся боксом ... відводжу душу там:)
- Чи можна вас назвати шанувальником футболу? Є улюблені команди?
- Чесно кажучи, українським футболом я не цікавлюсь. Хотів бі сказати, що цікавлючсь світовим футболом, але дивлюся тількі міжнародні матчі. Футбол мене якось "не вставляє". На чемпіонаті світу дивився лише Уругвай - Франція. Загалом кажуть, шо цей чемпіонат досить цікавий.
- Тоді якими видами спорту захоплюєтеся?
- Великий теніс, баскетбол, гірські лижі, спробував вейк-бордінг.
- Які продукти входять у ваш щоденний раціон і скільки разів на день ви приймаєте їжу?
- Як і всі харчуюся три рази на день. М'ясо обов'язково, без нього я і дня не можу. Супи, борщі. Зранку - чай або кава з бутербродом. Червона рибка. Щось таке неважке, що гарненько падає на дно шлунка і після чого можна тренуватися.
- А скільки ви за раз можете з'їсти кіло сала і випити пляшок горілки?
- Почнемо з того, що я ніколи не ставив ціль випити максимально багато горілки. Я щодо сала, то я його фактично не їм. Я не фанатію від сала. Я можу деколи попробувати, якщо вона насправді шикарне.
За матеріалами sport.if.ua