Вихованцям виправної колонії‭ на Тернопіллі демонстрували техніку спортивного контактного карате

07 червня 08:52
Переглядів: 435
Default Image

Свої бойові та мистецькі навики показували в Бережанській колонії для неповнолітніх юнаки з мистецько-спортивного клубу‭ “‬Сакура‭”‬.

Подивитися на вміння гостей зібралися більше‭ ‬100‭ ‬людей‭ ‬-‭ ‬як неповнолітні злочинці,‭ ‬так і керівництво закладу й цивільний персонал.

Те,‭ ‬що бачимо,‭ ‬не відповідає дійсності

-‎ ‏У житті бувають ситуації,‭ ‬коли людина може допустити помилку,‭ ‬чи неправильно відреагувати на якусь подію,‭ ‬-‭ ‬каже керівник клубу.‭ ‬-‭ ‬Часто у фільмах показують людей,‭ ‬які відбувають покарання у тюрмах.‭ ‬Та не завжди те,‭ ‬що ми бачимо,‭ ‬відповідає дійсності.

Зустріч,‭ ‬як розповідають учасники‭ “‬Сакури‭”‬,‭ ‬провели в колонії зі сподіванням,‭ ‬що спорт і мистецтво припадуть до душі вихованцям закладу.

-‎ ‏Наші надії виправдалися.‭ ‬Прийняли нас гостинно.‭ ‬Ми розповіли про наш клуб,‭ ‬завдання і мету його членів,‭ ‬продемонстрували техніку спортивного контактного карате і прийомів самооборони.‭ ‬Ознайомилися з побутом ув’язнених,‭ ‬-‭ ‬каже Микола Мамчур.‭ ‬-‭ ‬Бачили роботи художньої студії колонії,‭ ‬якою піклується священик греко-католицької церкви отець Михайло.‭ ‬Цікавий,‭ ‬багатогранний чоловік,‭ ‬подвижник своєї справи.

Будемо відривати від впливу

На завершення візиту‭ “‬гості з волі‭” ‬подарували для бібліотеки‭ ‬40‭ ‬книжечок‭ “‬Сакура‭” ‬-‭ ‬шлях до себе‭”‬,‭ ‬де йдеться про основні морально-етичні боки бойових мистецтв і життєві ситуації,‭ ‬в яких проявляються найкращі вияви людської сутності.‭

Також домовилися з керівництвом місцевої школи про можливість відкриття у Бережанах філіалу‭ “‬Сакури‭” ‬як спортивної секції та художньої студії.‭ ‬Викладання там відбуватиметься в режимі‭ “‬он-лайн‭”‬.

-‎ ‏Ми сподіваємося,‭ ‬що,‭ ‬залучаючи дітей до занять спортом,‭ ‬пропагуючи здоровий спосіб життя,‭ ‬будемо відривати їх від згубного впливу вулиці.‭ ‬У спорті зовнішня техніка прийомів‭ – ‬це лише форма,‭ ‬позбавлена змісту,‭ ‬-‭ ‬вважає пан Мамчур.‭ ‬-‭ ‬Істинний зміст полягає у формуванні духу,‭ ‬позбавленого злоби,‭ ‬ненависті,‭ ‬суєти і гордині.‭ ‬Арсенал секретів у бойових мистецтвах‭ – ‬щирість,‭ ‬природна безпосередність,‭ ‬абсолютна незацікавленість у кінцевому результаті,‭ ‬невизначене почуття ніжності до свого противника,‭ ‬як до бешкетливої дитини.‭ ‬Ці норми корисно було б перенести в наше повсякденне життя,‭ ‬яке штучно роблять жорстоким економічно,‭ ‬політично і духовно.

Бачив таких,‭ ‬що не зміняться

Керівник‭ “‬Сакури‭” ‬припускає,‭ ‬що якби у виправних закладах створювати стаціонарні спортивно-мистецькі клуби на кшталт‭ “‬Сакури‭”‬,‭ ‬відсоток людей,‭ ‬які повернулися до нормального життя,‭ ‬значно зріс би.

-‎ ‏Єдине,‭ ‬що керувати такими центрами і проводити тренування має людина моральна і свідома.‭ ‬Тоді зміни будуть,‭ ‬-‭ ‬каже пан Мамчур.‭ ‬-‭ ‬Наприклад,‭ ‬у Бережанській колонії діє художня студія і відбуваються різні релігійні заняття.‭ ‬Отець Михайло‭ – ‬людина своєї справи і дійсно прагне допомогти.‭ ‬Отож.‭ ‬помітний результат‭ – ‬в очах значної частини засуджених.‭ ‬Можна побачити прагнення до позитивних змін.‭ ‬Не у всіх колоніях можна спостерігати подібне.

Щоправда,‭ ‬як зізналися вихованці‭ “‬Сакури‭”‬,‭ ‬не всі,‭ ‬хто перебуває в колонії,‭ ‬прагнуть змін.‭ ‬На деяких‭ “‬написано‭”‬,‭ ‬що нормальне життя не для них і всі намагання зайві.

-‎ ‏Є чимало хороших хлопців.‭ ‬Але бачив і таких,‭ ‬що навряд чи зміняться.‭ ‬Це навіть за манерами видно.‭ ‬На них татуювання були:‭ “‬утро‭”‬.‭ ‬Як мені пояснили,‭ ‬вони означають‭ ‬-‭ “‬ушол тропой родного отца‭”‬,‭ ‬-‭ ‬розповідає вихованець‭ “‬Сакури‭” ‬Тарас Аркуша.‭ ‬-‭ ‬Але я переконаний,‭ ‬більшість із них змінити й перевиховати можна.
https://20minut.ua

 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах:
Дізнавайтесь про новини спорту в Галичині першими | Закрити