Змагання ХХІІІ сільських спортивних ігор Тернопільщини з легкоатлетичного кросу, які в перший день травня традиційно відбулися в парку «Загребелля» обласного центру, зайвий раз, на мою думку, засвідчили, щонайменше, дві характерні особливості. По-перше, нинішнє покоління молодих сільських фізкультурників краю теж любить біг. А по-друге, навіть попри далекі від ідеальних умови, нашим спеціалістам і надалі під силу готувати талановитих легкоатлетів, здатних домагатися успіхів на всеукраїнській арені.
І хоч серед понад півтори сотні бігунів від чотирнадцяти років до дорослих із шістнадцяти районів не побачили декого з найсильніших атлетів (хтось не є колосівцем, а хтось за день перед тим брав участь у студентських змаганнях), подивитися, як кажуть, було на що. Хоча би на ту ж вихованку зборівського спеціаліста Володимира Небельського Надію Луцик. Талановиту юнку, вже нині переможницю всеукраїнських стартів, за тиждень перед великодніми святами звільнили від навчально-тренувального процесу у Львівському училищі фізичної культури для відновлення після незначної травми. В рідному Ренові дівчина, розпочавши за кілька днів перед тим заняття в ощадливому режимі, відчула, що зможе допомогти збірній району. Перший її наставник, звісно, теж просив максимально не викладатися. Не знаю, чи послухала його вихованка, але час у забігу на 2000 метрів продемонструвала навіть на чотири секунди кращий, ніж переможниця суперечки дорослих Ірина Масник із Тернопільського району.
Для останньої, яку любителі легкої атлетики пам’ятають ще під дівочим прізвищем Кіт, змагання сільських фізкультурників стали своєрідним поверненням у спорт. Після народження дітей десь трохи більше півроку тому відновила заняття під керівництвом Миколи Ситарчука. Головну увагу приділяють підготовці до виступів на довгих дистанціях. На моє запитання, чи не мріє повторити шлях уродженки Кременеччини Тетяни Гамери-Шмирко, тренер загадувати не став: надто багато потрібно докласти зусиль і виснажливої щоденної праці. Натомість Ірина швидше знайшлася з відповіддю. Мовляв, коли спеціалізувалися на середніх дистанціях, регулярно перемагала нині уславлену землячку. А сьогодні їй уже виявилося до снаги впевнено випередити на фініші відомих біатлоністок Тетяну Трачук і Світлану Крикончук, які теж гідно захистили честь малої батьківщини — Шумщини.
Найцікавіше ж очікувало в чоловічому забігу. Сподівання автора цих рядків на другу підряд перемогу бережанця, майстра спорту Андрія Здебського відповідальний секретар обласної федерації легкої атлетики Леонід Дахновський піддав сумніву ще до старту. Мовляв, молодший від нього на три роки Руслан Даньків із Козівського району, мабуть, марно обіцяв своєму наставнику Ользі Стефанишин з обласної ДЮСШ, що другий день підряд не викладатиметься на повну силу. Інстинкт боротьби в спортсменів-професіоналів закладений уже в крові. Тож на вирішальному етапі дистанції 3000 метрів доволі невимушено випередив головного конкурента на п’ять секунд.
Переможцями в своїх забігах стали також наймолодші Руслана Зятківська із Зборівського і Валентин Біскуп із Чортківського районів, гордість одного з патріархів біатлонного тренерського цеху Івана Стецюка з Лановеччини Роман Бригадир. А легкоатлетичний крос серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації приніс успіх Мар’яні Микитій із Бучацького коледжу Подільського ДАТУ та Олегові Чайці із Заліщицького агроколеджу.
Командну ж звитягу в змаганнях ХХІІІ сільських спортивних ігор Тернопільщини з легкоатлетичного кросу цього року доволі впевнено відсвяткували шумські бігуни. Срібні відзнаки голова Тернопільського обласного ФСТ «Колос» Георгій Гунтік вручив збірній Бережанського, бронзові — Зборівського районів. Серед коледжів кращий — Бучацький. За ним — Заліщицький і Борщівський.
На завершення ж іще одна новина. Основну частину ХХІІІ сільських спортивних ігор Тернопільщини перенесли зі Скалата до Козової. Дата проведення свята не змінилася — 29-30 червня цього року.