Своїми думками поділився спортивний юрист Сергій Пошелюзний
Засилля фаєрів на стадіонах і загроза безпеки проведення футбольних матчів
На сьогоднішній день в Україні, дійсно, існує проблема безпеки на футбольних стадіонах. Дана проблема - результат системної безвідповідальності вболівальників, клубів, ФФУ та держави в цілому.
Якщо говорити про це питання в юридичній площині, то і чинне національне законодавство, і діючі футбольні регламенти суворо забороняють використання фаєрів та інших піротехнічних засобів на футбольних матчах. Більше того, ФФУ постійно штрафує клуби, чиї вболівальники порушують «закон» (тільки з 4 по 10 тур поточного сезону клубам Прем'єр-Ліги нараховані штрафи на суму понад 1 100 000 грн.).
Разом з цим кількість випадків використання піротехнічних засобів з року в рік тільки збільшується.
Який же вихід із ситуації?
Одним з варіантів вирішення даного питання є введення на законодавчому рівні серйозних санкцій та забезпечення незворотності покарання за використання піротехнічних засобів на стадіонах.
Для притягнення винних до відповідальності необхідно зобов'язати клуби не тільки здійснювати відеоспостереження за глядачами на стадіоні, а й за кожним фактом використання піротехніки надавати у ФФУ відео-та фото-матеріали, що дозволяють ідентифікувати такі особи (зі слів Сергія Стороженка клуби відмовляються надавати таку інформацію).
Покарання винних буде нести не тільки каральну функцію, а й буде попередженням для інших бажаючих «позажигать» на стадіонах.
Превентивним заходом також повинен стати скрупульозний, а не поверхневий огляд глядачів, що прийшли на стадіон.
Крім цього, необхідно підвищувати правову культуру вболівальників і проводити з ними роботу не тільки клубам, але і ФФУ, адже саме остання є відповідальною за організацію футбольних змагань в Україні, і кому, як не чиновникам цієї організації, по силам і по плечу навести порядок під ввіреному підданстві.