Екс-наставник "Карпат" Юрій Дячук-Ставицький про ситуацію з не вильотом "Дніпра" на Кубок, втрату "Арсеналу" і сенсації в 1/8 фіналу турніру.
- На вашій пам'яті були випадки, коли на стадії 1/8 фіналу Кубка відразу дві команди не доїхали?
- Вважаю, що це неприпустимо. Тим більше, якщо доводиться говорити про команди прем'єр-ліги. Що стосується "Арсеналу", то тут винних шукати складно. Але, як мінімум, прем'єр-ліга повинна була зробити все для того, щоб команда поїхала до Тернополя. На цю організацію покладено обов'язки робити футбол видовищем, доступним для вболівальників. Але в даному випадку організація так і не зуміла виконати свою місію.
- Як вважаєте, "Дніпро" заслужив технічну поразку?
- Дуже складно зрозуміти, чому "Дніпро" так і не з'явився в Одесі. Ймовірно, вони чекали до останнього, але в підсумку так і не зуміли дістатися до Південної Пальміри. Упевнений, що у команди були всі можливості відправитися на це виїзд на автобусі. Подолати близько 500 кілометрів, нехай і по наших не найкращим дорогах, цілком реально. Зрозуміло, щоб детально розібратися в ситуації, потрібно бути всередині клубу. Але в кожному разі, для мене вона виглядає унікально.
- Можливо, подорож для колективу, який бере участь у боротьбі на три фронти, на автобусі виглядала занадто виснажливою?
- Якщо ми звикли рівнятися, скажімо, на "Барселону", то доводилося читати, що ця команда ніколи не цуралася у разі примх природи сідати в автобус і вирушати на гру. Думаю, подібних прикладів можна навести багато. Нічого б з футболістами і тренерами не сталося, якби вони в цей раз не полетіли, а поїхали. Тим більше розраховувати на те, що погода зглянеться і забезпечить відмінні умови для польоту, було складно.
Так, команди звикли літати на літаках. Зрозуміло, що так добиратися на матчі набагато зручніше. Тим більше, в кінці жовтня відмінна погода, і хто міг припустити, що вона піднесе такий сюрприз? І тут я б не став звинувачувати керівництво клубу. Але сталося те, що сталося. Прем'єр-ліга повинна детально розібратися в ситуації і прийняти своє рішення.
- Те, що відразу два клуби другої ліги в чвертьфіналі - сенсація?
- Більше того, до вісімки кращих кубкових команд пробилося відразу чотири команди з нижчих дивізіонів. Чесно кажучи, я подібного прориву не пам'ятаю. Але на те він і Кубок, в якому кожен суперник може налаштуватися на одну гру і пройти далі, але в даному випадку це, напевно, новий "кількісний" рекорд для клубів першої та другої ліг.
Зрозуміло, що участь друголігових команд на цій стадії турніру - сенсація. Їм вдалося пройти клуби прем'єр-ліги і це вже гідне великої поваги. Зрозуміло, що тут була недооцінка суперника з боку вищих за рангом, але це анітрохи не применшує заслуг "Тернополя" та "Славутича". З іншого боку, всі знають, що в Кубкових матчах команди рівні, і такі випадки не одиничні. Пригадую сезон 2005/06, коли очолювані мною "Карпати", виступаючи в першій лізі, по черзі пройшли "Шахтар", "Чорноморець" і "Ворсклу", а в півфіналі програли тільки київським "Динамо".
- "Ворсклі", яка, можливо, віддала пріоритет прем'єр-ліз , Кубок був нецікавий?
- Полтавчани вирушили до Тернополя основним складом, що говорить про серйозні наміри підопічних Сачка. "Ворскла" вийшла на матч проти суперника абияк, за що і поплатилася. З іншого боку, зіграй ці команди між собою ще десять разів, то у тернополян навряд чи був би хоч один шанс.
- Престиж Кубка росте? Або, навпаки, нівелюється?
- Упевнений, що для України цей турнір є другим за значимістю після внутрішньої першості і будь-яка команда хотіла б взяти участь у фінальному матчі. А вже тим більше, виграти трофей. У той же час багато команди до цих змагань ставляться неоднозначно. Це ж можна говорити і про інших європейських турнірах, де нерідко національний Кубок особливою популярністю не користується. Але це індивідуальна справа кожного з клубів, але жоден футболіст не відмовився б стати володар національного кубка.