Олександра КОГУТ, видатна українська борчиня, чемпіонка світу.

В суботу, 27 листопада, з 11 до 12 години відбудеться перша Веб-конференція на нашому сайті.

Гостем редакції "Галичини спортивної" буде Олександра КОГУТ - видатна українська борчиня, чемпіонка світу 2010 року в Москві, і взагалі лише четверта чемпіонка світу з вільної боротьби за часи Незалежності України (після Ірини Мерлені, Ібрагіма Алдатова та Ельбруса Тедеєва).


Запитання Олександрі Когут просимо надсилати на e-mail редакції - galsports@ukr.net

Питання Відповідь
1.

Чому Ви вирішили займатись боротьбою?

Перед тим, як займатись боротьбою, я багато-чим займалася – і танцями, і різними видами спорту. А в боротьбу мене привела старша сестра Мар’яна Бавдик, яка займалася цим видом спорту. І так я залишаюся в боротьбі до цього часу.

2.

Доброго дня, у Вас досить незвичне імя як для дівчини - чому саме Олександрою Вас назвали?

Таке питання (Сміється). Мою хресну маму звати Олександра, мабуть тому мене так назвали. В деяких перекладах Олександра – захисниця, переможниця. Можливо і з цієї причини.

3.

Що б Ви могли виділити як основний чинник перемоги у Москві, що найбільш посприяло цьому?

Основний чинник перемоги – моя праця. Я наполегливо тренувалася і мала велике бажання перемогти.

4.

Як живеться борцям в Україні? Що б Ви могли порадити початківцям, як краще торувати свій шлях. Від чого б Ви хотіли застерегти.

Хотілося б щоб краще борцям жилося, бо працю борців наша країна погано оцінює. А початківцям пораджу наполегливо тренуватися і побажаю обходитись без травм.

5.

Шура, в тебе скоро день народження.як будеш відмічати?чи вживаєш алкоголь або слабоалкогольні напитки?

Так, справді, 9 грудня мені виповниться 23 роки. Як буду відзначати? Ще не задумувалась. Наразі не знаю, буду в той день у Львові чи на зборі. Коли якісь офіційні заходи, фуршети, то можу собі дозволити трішки шампанського чи вина. Не буду казати, що зовсім не п’ю, бо це буде неправдою (Сміється).

6.

Расскажите о своем тренере Андрее Пистуне. Можно ли сказать о вашем дуэте, что вы нашли "своего" тренера?

В першу чергу Андрій Ігорович повністю віддається своїй улюбленій справі. Я його дуже поважаю і люблю.

7.

Якій кухні віддаєш перевагу? Яка твоя улюблена книга?

Домашній. Коли мені мама готує. Які улюблені страви? Все подобається, що мама зготує. Ну і ще морозиво люблю (Сміється). На даний час улюблена книга – дитячі казки (Сміється). Бо я дуже багато часу проводжу з племінником і йому читаю казки.

8.

На кого рівняєшся у вільній боротьбі?

Мені багато-хто з борців подобається, їхні технічні дії, тактика. Я можу рівнятися, наприклад, на Василя Федоришина. Він багато тренується, повністю віддається боротьбі. І як людина він мені подобається.

9.

Чи є у тебе хлопець?

Ні, немає.

10.

багато борців змінюють громадянство виступаючи за інші країни. А якби тобі запропонували виступати за іншу країну в обмін на певне матеріальне становище, ти б погодилась?

Залежить від багатьох факторів. Коли запропонують, тоді подумаю над пропозицією. В багатьох країнах працю спортсменів більше цінять, ніж в нас. Тому, мабуть, наші спортсмени задумуються над зміною громадянства.

11.

Коли почала займатись боротьбою?

В жовтні 1999 року, в 12 років. Пригадую, перші змагання я програла. Це був турнір "Світ дитини", який проводився у нас в залі. На тих змаганнях програла всі сутички (Сміється). Але я дуже не розстроювалась. Почала більше тренуватись. Потім поїхала на чемпіонат України 2000 року серед кадетів – відбірковий на європейську першість. І я виграла ці змагання. Тобто це сталося через півроку після того, як почала займатись боротьбою.