14-річний Володимир Вакуленко з Бережан вкотре став чемпіоном України з пауерліфтингу

22 грудня 20:18
Переглядів: 835
Пауерліфтинг

У свої 14 років вихованець Бережанської школи-інтернату Володимир Вакуленко вже кілька разів став чемпіоном України з пауерліфтингу.

Наприкінці листопада хлопець посів перше місце у змаганнях з цього виду спорту серед юніорів, серед юнаків із результатом 313.31. в абсолютній першості за формулою Вілкса.

Цим видом спорту Володимир займається три роки. До цього пробував свої сили у легкій атлетиці, боксі, грав у футбол. Однак пауерліфтинг йому сподобався найбільше.

— Перший раз, коли я прийшов у зал, було трохи ніяково. Адже я тоді нічого не вмів, але мені одразу сподобалося навчатися, — каже він. — Завдяки зусиллям та допомозі свого тренера, Тараса Чвартацького, я зміг підкорити хоча деякі з вершин у пауерліфтингу.

Про свої досягнення Володимир говорить доволі скромно. Він наголошує на тому, що спорт - це його найбільша пристрасть. Хлопець дуже любить тренування та уроки фізкультури. А в майбутньому мріє стати вчителем фізкультури.

— Зал відвідую три, а коли готуюся до змагань, то й  п’ять разів на тиждень, — говорить він. — Але це мене зовсім не виснажує. Максимум ваги, яку беру на себе, присідаючи, — 120 кг. Станова тяга — 140 кг, а жим лежачи — 60 кг.

Спеціальної дієти юнак не дотримується. Їсть усе, що дають у школі. П’ятиразове харчування, наполегливість і бажання відкривати для себе неможливе — ось що керує юним спортсменом. За словами хлопця, коли тільки він розпочинав займатися пауерліфтингом, це було у 2011 році, то на перших змаганнях в області завоював лише п’яте місце. Але не опустив руки і продовжував тренуватися . І того ж року здобув і друге, і перше місце. Неодноразово юнак ставав чемпіоном України з пауерліфтингу. Цьгорічні листопадеві змагання лише допомогли йому посилити свої лідерські позиції.

— Я не хочу сказати, що зневажаю суперників. Усі вони — молодці, але були слабшими, ніж я, — каже чемпіон. — Хоча це не дає мені приводу розслаблятися. Навпаки, потрібно більше розвивати свої навички.

У Бережанській школі-інтернаті хлопчик навчається і живе вже дев’ятий рік. Його батьки позбавлені батьківських прав. За спортивні досягнення Володимира хвалять друзі зі школи, директор закладу і тренер. Саме підтримка близьких людей, як стверджує чемпіон, і стимулює його працювати та здобувати нові перемоги.

— Я зараз готуюся до інших змагань, вони відбудуться 2 лютого в Коломиї, — продовжує співрозмовник. — Цього разу буде трохи складніше, адже спортмени вже матимуть спеціальне екіпірування, яке називається трико. Воно збільшує навантаження.

Окрім занять пауерліфтингом, у вільний час Володимир любить разом із хлопцями побігати та пострибати, пограти у футбол. Серед пасивного відпочинку — спілкування у соцмережі з ровесниками. Також вихованець любить читати, особливо пригодницьку літературу й детективи.

У майбутньому герой нашої розповіді хоче побувати на міжнародних змаганнях з пауерліфтингу. Йому цікаво побачити рівень професійної підготовки спорстменів з-за кордону. До того ж це — додатковий стимул для нових звершень, кращих результатів та вагомих нагород.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: