20-21 червня у Франківську проведуть фестиваль "40 відтінків спорту"

14 червня 13:28
Переглядів: 162
алтимат

В Івано-Франківську 20-21 червня пройде масштабний спортивний фестиваль «40». Протягом 40 годин без перерви люди займатимуться найрізноманітнішими видами спорту.

Зокрема гратимуть у петанк та алтимат.

Суть петанку полягає в тому, що гравці двох команд на майданчику 15 на 4 м по черзі кидають металеві кулі, намагаючись потрапити якомога ближче до маленької дерев’яної кульки – кошонета. При цьому металева куля може зачепити кошонет або збити кулю суперника, щоб відштовхнути його. Головне, щоб у кінці гри одна або кілька куль команди опинились ближче до кошонета, ніж кулі суперника. За кожну таку кулю нараховується по одному очку, а гра триває до 13 очок.

Вирізними рисами алтимату є відсутність арбітрів і так званий «дух гри». Гравці самі відповідають за дотримання правил, самотужки вирішують суперечки. Якщо протягом 30 секунд конфлікт не вирішується, то ситуацію переграють. Такий підхід вписується до філософії алтимату, де найбільше цінується не перемога, а задоволення від чесної гри та високої майстерності. Тут має панувати повага, дотримання правил, а змагальність не має ставати їм на заваді.

До речі, на проведення спортивного фестивалю «40 відтінків спорту» виділили 73 200 гривень.


Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: