Абсолютний рекорд України встановили на змаганнях з бадмінтону у Львові

01 грудня 18:00
Переглядів: 295
бадмінтон

Три дні, 380 матчів і рекордна кількість учасників – 216 – нову планку встановлено на Міжнародному турнірі зі спортивного бадмінтону «Команчеро-2017» серед аматорів та ветеранів, що відбувся 24-26 листопада у Львові. Вперше за роки незалежності у змаганнях брала участь така кількість спортсменів. Також уперше під час змагань було використано онлайн-систему European Tournamentsoftware.

Організатором турніру став Київський бадмінтонний клуб. Участь у різних ігрових категоріях взяли спортсмени з різних міст України, а також з Молдови, Румунії, Грузії, Індії та Ірландії. Змагання привабили іменитих спортсменів. Майстер-класи на кортах провели легенда українського бадмінтону, 37-разовий чемпіон України, учасник трьох олімпіад, чемпіон світу серед ветеранів 35+ Владислав Дружченко, майстри спорту України Олександр Шмундяк та Микола Мартиненко.

«Напрям бадмінтону серед ветеранів і любителів – наймасовіший в Україні. В цьому році ми зібрали рекордну кількість учасників – 216. На даний момент це абсолютний рекорд серед всіх турнірів, які проводилися в Україні, – розповів президент Київського бадмінтонного клубу Микола Лагутін. – Організувати таку кількість учасників ми змогли дякуючи європейській онлайн-системі European Tournamentsoftware, за якою почали працювати. Сподіваюся, що будемо прикладом для усіх інших турнірів. Оскільки переваги системи у тому, що людина розуміє, з ким вона грає і о котрій ще заздалегідь до початку турніру».
Привабило учасників і місце проведення змагань. «Це не тільки моє бачення, а, мабуть, усіх бадмінтоністів України, що корти «Команчеро» – це найкращі передові корти в Україні, починаючи від підлоги і закінчуючи освітленням. Дякую організаторам, що вже вдруге запрошують нас, – каже Микола Лагутін. – Популяризація цього спорту тільки набирає обертів і на таких змаганнях гості могли побачити, що таке справжній бадмінтон».

Відкривав турнір – найстарший гравець з Долини 76-річний Степан Стефанський. Розповів, що захоплення цим видом спорту передав доньці і сину, який став чемпіоном України. «Для нас бадмінтон став родинним видом спорту, – каже ветеран спорту. – Головна його перевага, що він доступний. Можна грати, починаючи від дитячого віку і до глибокої пенсії».

Задоволений участю у турнірі і Сорін Модорчеа, учасник з Румунії. «Рівень цього турніру дуже високий, з дуже хорошими гравцями. Та найголовніше, що тут ми зустрічаємося з друзями. Тому що спорт єднає людей, руйнуючи кордони».

Оцінили рівень турніру і львівські професіонали. «Брам участь і в одиночних турнірах, і в парних зустрічах. Дуже гарно боролися в парах, але був сильний суперник з Молдови. Відповідно було досить приємно боротися з сильними суперниками. В одиночній категорії зіграв дві гри і виграв. Чекаю наступних поєдинків, щоби отримати досвід і старатимусь перемогти суперників, – каже Іван Каратник, тренер-викладач бадмінтону Львівського університету фізичної культури. – Цей турнір і онлайн-система є дуже доброю для розвитку Львова, для розвитку бадмінтону. Тому що представники інших держав можуть спостерігати, що у нас проводиться такий турнір. Можна побачити, що у нас, у Львові, є такі чудові корти. І це виклик не лише українським, а й закордонним спортсменам. Щоби вони приїжджали і брали участь».

«Бадмінтон – дуже класний, активний, азартний вид спорту, – каже співорганізатор змагань Маріанна Хіта. – Суть бадмінтону, який ми звикли грати з дитинства, полягає у тому, щоби воланчик якнайдовше втримався у повітрі. Перекидати якнайбільше разів. А тут треба подати волан настільки незручно, щоби суперник не встиг його відбити. Таким чином нараховуються очки і вже треба дуже добре постаратися, щоби здобути перемогу у грі».

176 грамот та медалей, подарункові сертифікати, футболки та інші заохочувальні подарунки отримали учасники після закінчення турніру. З переліком переможців можна ознайомитись на сайті European Tournamentsoftware.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: