Анастасія Меркушина: "Щоб виправити всі помилки за ці два роки, понадобиться не один сезон"

23 березня 18:15
Переглядів: 221
Меркушина

По поверненню в Україну, після етапу Кубка світу в Холменколлені, в аеропорту "Бориспіль" з XSPORT поспілкувалася Анастасія Меркушина. Біатлоністка підвела підсумки сезону, розповіла, чому не вдалося показати гідний результат на Олімпійських іграх, а також висловила свою думку щодо втрати максимальної квоти жіночої збірної України.

Про самопочуття

"Дуже важкий був сезон, я втомлена. Чи не сказала б, що на 100 відсотків здорова, але настільки, наскільки це можливо, відчуваю себе нормально".

Про бойкот етапу в Тюмені

"Ми розуміли, що в Тюмень не поїдемо. Я готувалася, але в принципі заздалегідь все було зрозуміло. Тільки через бюрократичну тяганину цього не було в пресі, але ми знали, що в Росію не поїдемо. Тому, будь то особливих емоцій це рішення не принесло".

Про підсумки Олімпійських ігор

"На своє виправдання можу сказати, що ми готувалися до однієї Олімпіаді. І це так і було, все до цього йшло, але в останній момент, як тільки я вийшла на пік форми, мене підкосила хвороба. Повірте, це було дуже важко, температура трималася буквально кілька годин, але вона була під 40 градусів. Вона мене повністю випалила, я просто втратила форму, втратила почуття пострілу, взагалі все втратила. Ось так один день вибив мене з колії і моя вина, що я не змогла в неї повернутися".

Про підсумки нинішнього сезону

"Що стосується всього сезону, він пройшов дуже важко, і я сподіваюся, це тільки тому, що ми перепрацювали, перегоріли. Ми бачимо помилки, і я сподіваюся, що ми їх виправимо. Я хочу попередити заздалегідь, що, на жаль, щоб виправити всі помилки за ці два роки, знадобиться не один сезон. Мені потрібно ще більше часу.

Я не звикла програвати останнє коло, але це було щось неймовірне. Я йшла через себе, через біль. Я розуміла, що ці секунди ось зараз потрібні, але я нічого не могла зробити. Це була така перевантаження, що після фінішу я ледве ходила. Слава Богу, що фінішувала, якщо чесно"

Про втрати максимальної квоти

"У нас ще не було часу це обговорювати, але звичайно, це позначиться негативно. Все таки квота в 6 чоловік давала якийсь спокій старшому поколінню і надії молодшому. Тому що я ще не вийшла з того часу, коли я була молодшою і мені хотілося пробігти гонки.

Я розумію, що для молодшого покоління виграти вкрай важко або хоча б показати гідний результат. Навіть потрапляння в очкову зону - це вже добре. Але досвід, навіть програшу на етапах, він дуже важливий. Тому що не можна так просто стрибнути і почати вигравати, тут психологічне навантаження дуже висока і потрібно пройти всі щаблі. Тому в принципі, я вважаю, що це дуже негативний фактор і плюсів він нам не додасть".

Про те, де проведе закатку

"Зараз, слава Богу, в Україні добре зі снігом. Так що я маю можливість трохи відпочити на своїй землі, трошки відкатати в Тисовці, а потім мене викликали на тести лиж. Це дуже важлива частина роботи і я поїду в Норвегію буквально на півтора тижні, щоб вибрати матеріали на наступний рік".

Кращим результатом для Меркушіно в нинішньому сезоні є 12 місце в мас-старті на етапі Кубка світув Рупольдінгу. Крім цього, тернопільська біатлоністка ставала срібним призером у складі змішаноїестафетної команди в Контіолахті.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: