Андрій Чулик: "Пріоритет – розвиток дитячого футболу"

09 квітня 22:29
Переглядів: 269
футбол діти

Начальник відділу організаційної роботи Федерації футболу Львівської області, заступник голови ДЮФЛ Львівщини – про організацію обласних змагань дитячо-юнацьких команд.

– Андрію, нещодавно завершився Перший зимовий чемпіонат дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини. Як з’явилася ідея його проведення?

– Вирішили провести такі змагання, аби дитячі команди в зимовий період, коли в регулярному чемпіонаті перерва, мали ігрову практику. В Першому зимовому чемпіонаті ДЮФЛ Львівщини загалом узяли участь 19 колективів у трьох вікових групах. Тут чимало залежало від погоди. Батьки разом із дітьми допомагали чистити на полях сніг, аби матчі відбулися. Хочемо залучити до цього чемпіонату футболістів молодших вікових категорій. Сподіваюся, наступного року в цьому турнірі буде більше команд і більше полів зі штучним покриттям.

– Які ще дитячі турніри під егідою Федерації футболу Львівської області заплановані на найближчий час?

– У травні хочемо провести Кубок ДЮФЛ Львівщини, турнір на призи «Шкіряного м’яча». В червні – Кубок Федерації в Славську. З 11-го квітня стартує друге коло Дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини, в якій беруть участь близько півтори сотні команд у десяти вікових групах (вища і перша ліги). Є пропозиція тренерів провести одне коло відповідних змагань і серед дітей 2011-го року народження.

– Скільки дитячо-юнацьких команд зі Львова і Львівщини виступають на всеукраїнському рівні?

– У Вищій лізі ДЮФЛ України змагаються чотири наші команди: УФК-Карпати (Львів), «Скала» (Моршин), «Карпати» (Львів), ФК «Львів». У першій лізі ДЮФЛ України Львів і Львівщину представляють «Рух» (Винники), ФК «Янтарний» (Новояворівськ), львівські «Опір», «Покрова», «Галичина», «Локомотив», СДЮШОР-4.

– Оціни важливість розвитку дитячого футболу на Львівщині.

– Для Федерації футболу Львівської області розвиток дитячого футболу завжди у пріоритеті, адже це основа футболу дорослого. Намагаємося проводити якомога більше різноманітних турнірів, аби діти вдосконалювали футбольну майстерність. Голова обласної федерації Олександр Шевченко активно нас у цьому підтримує. Він зацікавлений у підвищенні рівня змагань. Цього року, зокрема, зробили відеоогляд із коментарем дитячого Кубку «Здорове місто». Людям це сподобалося, тому треба розвивати цей напрямок. Плануємо робити відеозйомку ігор ДЮФЛ Львівщини серед дітей 2009-го року народження. Прагнемо, щоби діти розвивалися і в майбутньому досягали спортивних висот.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: