Андрій Романюк, рекордсмен Європи по силі удару ногою: "Хочеш довести, що крутий, прийди і вдар"

18 листопада 20:36
Переглядів: 1536
Андрій Романюк

26-річний  Андрій Романюк створив справжню сенсацію на перших в Україні змаганнях по силі удару, які нещодавно відбулися у Львові. Його показник при ударі ногою - одна тонна сто сімдесят два кілограми сили (1172 кгс) - рекорд Європи.  Андрій ще й двічі став найсильнішим в інших номінаціях - ударі рукою класичним стилем у вазі понад 90 кг та абсолютним чемпіоном у цьому ж виді програми. До тих змагань він навіть не замислювався про свої богатирські здібності: спортом займається самостійно, для себе, рекордів раніше не встановлював.  Хто ж цей чоловік з ударом поза тонну – дізнаємося з вами зараз…

- Андрію, на цих змаганнях були також професійні спортсмени, я здивована, що переміг не котрийсь з них, а ви – атлет-любитель…Чи  самі сподівалися на такий успіх?

- Я знаю, що маю непоганий  ударчик. Завжди максимум на атракціонах вибивав. Та й з хлопцями багатьма змагався. Тож на призове місце розраховував.  Приємно, що вийшло дещо більше.

- Нічого собі «дещо». Чи знаєте, що Ви значно перевершили рекорд у силі удару ногою, показаний росіянином Дзамболатом Царієвим, який цілеспрямовано тренує свій удар, та й змагається не перший день…

- Я можливо не так професійно готуюся, як той Дзамболат (сміється).  У спорті я років вісім-десять. Це моє хобі. Пробую різні силові види спорту. В основному займаюся  пауерліфтингом, також освоював бокс, армрестлінг. По можливості і на змаганнях з цих видів спорту виступаю. Нещодавно на чемпіонаті області з пауерліфтингу в класичному стилі я показав норматив кандидата у майстри спорту і посів третє місце.

Андрій Романюк

- Виходить спортом Ви захопилися вже в більш старшому віці. Цікаво, що спонукало вас?

- Поступив на І курс інституту і тоді ж пішов до тренажерної зали. Мені дуже сподобалось. Тепер без тренувань себе не уявляю.

Андрій Романюк

- А звідки дізналися про турнір по силі удару?

- Переглядав новини «В контакте» і побачив там інфо про турнір. Зацікавило, бо щось новеньке і оригінальне – такого раніше в Україні взагалі не було. А я ще й люблю ту справу - у Львові всі груші перебив , де бачу грушу, там і б’ю.

- Ваші вправляння на грушах, можливо і  допомогли Вам перемогти в ударі рукою. Але рекорд встановили в ударі ногою, розраховували у цій номінації на щось?

- Тут я взагалі вражений. Працюю охоронцем, у нас передбачені заняття в залі, де тренуємо і удари ногою. Проте думав, що  хлопці, які зібралися на турнірі по силі удару,  краще від мене проб’ють. Там були тайські боксери, каратисти, представники бойового гопака, тхеквондо та атлети інших видів спорту, у яких б’ють ногами.

Андрій Романюк

- Ви зафіксували свій рекорд Європи?

- Це вже звертаюся до організатора тих змагань Романа Гуца, щоб подбав про зафіксування  та визнання мого рекорду, бо не знаю, куди й до кого звертатися.

- Ваш європейський рекорд в ударі ногою ми вже знаємо, а скільки знадобилось вибити, щоб стати кращим в ударі рукою класичним стилем у вашій вазі, ще й абсолютним чемпіоном у цій же вправі?

- 692 кгс – мій результат в ударі рукою класичним стилем у вазі понад 90 кг. А при визначенні абсолютного переможця змагалися я і Богдан Кісільов, який  у вазі  до 90 кг вибив 672 кгс. Мали по три удари, показники яких сумувалися. При першому ударі я вибив 434 кгс, Богдан 285 кгс, у другому ударі я показав 465 кгс, а Богдан знявся з участі. Але він і так молодець, переможець у своїй вазі.

-       Ви знайомі?

- Ні. Проте коли представляли учасників, чув, що йому 20 років і він займається змішаними бойовими єдиноборствами ММА.

- Президент Федерації ударного спорту України Роман Гуц незабаром обіцяє нові турніри по силі удару. Плануєте там змагатися чи Вам вже достатньо перемог та рекорду на першому турнірі?

- Обов’язково ще змагатимусь. Мені таке цікаво. Я і на перший турнір по силі удару йшов не стільки за перемогою, а насамперед, щоб перевірити себе. Звичайно, хотів перемогти, але мене більше захоплює сам процес, а не кінцевий результат. …

Андрій Романюк

 

- А чи змінилося якось ваше життя після цього турніру і рекорду?

- Моє життя магічним чином змінилося ще до турніру. У жовтні багато цікавого і знакового сталося. Найголовніше, що зустрів дівчину, яка, до речі, зі мною була на змаганнях по силі удару і вболівала. Посів третє місце на чемпіонаті області з пауерліфтингу і досягнув чималого на турнірі по силі удару.  Тепер, якщо почую, що хтось хизується своєю силою чи крутістю – ткну під носа ударний сертифікат, який отримав на змаганнях, зі своїм рекордом – і скажу: «Бачив. Хочеш довести, що крутий, то піди туди і вдар – повірю тільки цьому сертифікату».

Андрій Романюк

 

АНДРІЙ РОМАНЮК, 26 років

Народився 22 січня 1989 року у м. Львів

Ріст 176 см, вага 105 кг.

Освіта: вища. Львівський лісотехнічний інститут, спеціальність: лісомисливське господарство.

Хобі: Пауерліфтинг. Настільний теніс.

Розряд: Кандидат у майстри спорту з пауерліфтингу.

Спортивні досягнення: Бронзовий призер чемпіонату області з пауерліфтингу.

Сила удару: рукою (класичним стилем) – 692 кгс, ногою - 1172 кгс (неофіційний рекорд Європи!).

Робота: охоронець

Сімейний стан: закоханий

Життєве кредо: Ти повинен вірити в себе, особливо в ті моменти, коли в тебе не вірить ніхто.

Автор Наталія Васьо

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: