Андрій Садовий: "Команда, яка працювала над заявкою Львова до Олімпіади 2022 року, продовжить свою роботу"

30 червня 18:27
Переглядів: 1922
садовий

Команда, яка працювала над заявкою Львова щодо права проведення Олімпіади 2022 року, продовжуватиме свою роботу. Місто передуватиме на проведення Олімпіади 2026 року. Як зазначив міський голова Львова, для розвитку країни і міста важливими є такі великі події, адже дають змогу розвивати інфраструктуру та створювати нові робочі місця.

Нагадаємо, відповідно до інформації НОК України, за підсумками розмови між президентом Міжнародного Олімпійського Комітету Томасом Бахом, Прем'єр-міністром України Арсенієм Яценюком та президентом Національного олімпійського комітету України Сергієм Бубкою всі сторони погодилися, що Львів спрямує свої зусилля у боротьбі за право проведення зимових Олімпійських ігор 2026 року, водночас, не продовжуватиме боротьбу за Ігри-2022. Таке рішення обумовлюється нинішнім політичним і економічним становищем в Україні, що обговорювалося трьома сторонами.

«Враховуючи останню ситуацію в Україні, насправді, це великий плюс, що ми гідно пройшли шлях як місто-аплікант зимової Олімпіади. Ми отримали дуже позитивні відгуки, в тому числі, від президента Олімпійського комітету. Минулого місяця в нас було пряме включення, де заявка Львова достатньо предметно обговорювалась на засіданні Міжнародного Олімпійського комітету. Це дуже великий плюс. Але ми є реалістами. В сьогоднішній ситуації було б не зовсім коректно йти до кінця, бо важко спрогнозувати політичну ситуацію в нашій державі у наступні періоди. Ми маємо неоголошену агресію – це новий тип війни – державний тероризм. Тому було прийнято політично виважене рішення – і зі сторони Уряду нашої держави, і зі сторони Олімпійського комітету, що Львів буде претендувати на зимову Олімпіаду 2026 року.

Прецендентів в світі, щоб була можливість отримали Олімпійські ігри з першого разу, нема. Корея, яка буде приймати наступні зимові ігри, їх отримала з третього разу.

Ми дуже потужно пройшли перший цикл. Дай Бог, щоб 2026 рік був успішний і для України, і для Львова. Бо це робочі місця, це розвиток цілого регіону, це зимові види спорту, в яким ми потенційно можемо мати великі результати. Але важлива інфраструктура.

Команда, яка займається підготовкою, буде працювати. Дай Бог, щоб ситуація в нашій державі з точки зору економіки і політики стабілізувалась, і ми могли планомірно працювати», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Як додав мер міста, усі об’єкти, які повинні бути збудовані до Олімпіади, мають подвійне-потрійне використання. Відтак, після Олімпіади їх застосовуватимуть для розвитку міста.

«Якщо брати зимову Олімпіаду, яка була в Канаді, то вони за саме проведення в плюсі отримали 2,5 млрд. Якщо дивитись на Львів, як на місто, яке має великі перспективи бути містом-господарем, то нам усе потрібно. В нас в Україні критично мало гірськолижних курортів. Таких «Буковелів» нам треба 50-100. Багато людей, на жаль, з України виїжджає за кордон займатись зимовими видами спорту. Якщо брати Львів, то нам потрібен великий виставковий комплекс, а це той же медіа-центр. Всі об’єкти, які планувались, мають подвійне-потрійне призначення. Для Олімпіади на місяць часу, але вони також потрібні з точки зору розвитку нашого міста і держави. Вони економічно вигідні», - додав Андрій Садовий.

Також мер Львова зазначив, що у боротьбі за право проведення Олімпіади 2022 року є дуже сильні конкуренти.

«Треба бути реалістами. Ми маємо надзвичайно сильних конкурентів. Це Пекін, який має досвід і там нема проблем з грошима. Є також Алмати, де країна також має великий потенціал. Конкурувати з такими монстрами, як Китай і Казахстан, у сьогоднішньому стані нашої держави, коли є неоголошена війна, надзвичайно складно.

Треба стабілізувати ситуацію політично і економічно, і готувати Львів, бо це вигідно для держави і для Львова – це нові робочі місця, підтримка зимових видів спорту, це шанс вийти на зовсім іншу орбіту. Барселона насправді свій шлях до успіху свого часу почала з Олімпіади.

Я реаліст. З самого початку ми розуміли наскільки складно боротись за Олімпійську столицю. Але ми чесно пройшли цей шлях як місто-аплікант. Ми здобули безцінний досвід, ми познайомились з кращими фахівцями, які готували переможні заявки міст. Це багаж, який залишається у Львові. Ця команда буде працювати дальше на зимову перспективу 2026 року. Я вважаю, це цілком правильне рішення», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова. 

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: