Андрій Свирид: "Мріяв здобути золоту медаль на Чемпіонаті Європи"

04 квітня 16:09
Переглядів: 271
Андрій Свирид

Новоспечений срібний призер чемпіонату Європи з вільної боротьби Андрій Свирид та його тренер Микола Пукіш розказали про підготовку до змагань та плани на подальші виступи.

- Андрію, як ти прийшов у вільну боротьбу?

Андрій Свирид: - Займатися я почав, коли навчався в другому класі. Тоді вперше прийшов у ДЮСШ "Сокіл" до тренера Миколи Пукіша і аж до завершення школи постійно відвідував заняття. Виступав на різних змаганнях, на яких досягав непоганих результатів. Мабуть тому згодом отримав запрошення на навчально-тренувальний збір у Бровари Київської області. Там мені запропонували вступити до Броварського вищого училища фізичної культури на відділення вільної боротьби. Микола Миколайович сказав, що це непоганий варіант. Тож, прислухавшись до його поради, я подався туди і став студентом цього училища. Нині навчаюсь на другому курсі та маю бажання ще поступати в університет.

Микола Пукіш: - Я відразу побачив, що цей хлопчина подає надії. Він і наполегливо працював на тренуваннях, і природа його наділила певними задатками борця. Тож, як бачите, Андрій вже домігся високих результатів у спорті.

- А крім Андрія Свирида, є в Мостищі інші перспективні борці?

М.П.: - У мене тренується ще один юнак з Мостищ з 1998 року народження. Хлопчина на змаганнях обласного рівня виступає непогано, здобуває перемоги, однак на чемпіонатах України високими результатами поки що не тішить.

- Андрію, а ти сам задоволений своїм виступом на чемпіонаті Європи в Польщі?

А.С.: - Не зовсім. Мріяв здобути золоту медаль, адже тільки чемпіонам Європи присвоюють звання майстра спорту міжнародного класу. Однак надіюсь, що на міжнародних змаганнях ми ще зустрінемося з вірменином і я поквитаюся за поразку, якої зазнав від нього в Польщі у фінальній сутичці.

- Тобі доводилося зганяти вагу, щоб виступити на цьому європейському форумі саме у ваговій категорії до 61 кг?

А.С.: - У цій категорії я став чемпіоном України, здобувши путівку на європейські змагання. Тому тримав себе у формі та зганяв вагу, щоб на зважування перед виступом відповідати критеріям. А взагалі буває, що при підготовці до тих чи інших змагань доводиться й буквально за тиждень скидати до 6-8 кг зайвої ваги. Така процедура дуже виснажує.

- Чи маєте підтримку від держави для поїздки на змагання?

М.П.: - Для участі Андрія в чемпіонаті Європи з державного бюджету не було виділено жодної гривні. Також нічим не допомогла і Всеукраїнська федерація вільної боротьби. Отак київські чиновники "дбають" про розвиток спорту в Україні.

Всі фінансові витрати на акредитацію спортсменів на міжнародні змагання тепер переклали на плечі тренерів та спортивних товариств, областей, за які вони виступають, а також меценатів, яких ще потрібно знайти. Щоб поїхати в Польщу і там чотири дні проживати та харчуватися, довелось для Андрія спільними зусиллями зібрати 680 доларів.

А дещо раніше, зокрема перед поїздкою Андрія Свирида в Мінськ на міжнародний турнір Гран-прі на призи триразового олімпійського чемпіона Олександра Медведя, довелось заплатити 150 швейцарських франків за міжнародну ліцензію. Вона видається спортсменові раз на один рік для його участі в різних міжнародних змаганнях.

- Андрію, які твої найближчі спортивні плани?

А.С.: - Наприкінці квітня в Івано-Франківську проводитиметься чемпіонат України з вільної боротьби серед юніорів та юніорок 1995-1997 років народження, в якому братиму участь. А після цього готуватимуся до наступних міжнародних змагань у складі збірної України.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: