Андрій ВОЛОКІТІН: "Кожен шахiст грав одночасно бiлими i чорними фiгурами"

23 січня 18:53
Переглядів: 190
Default Image

Український гросмейстер Андрiй Волокітiн став переможцем iспанського мiжнародного шахового фестивалю

Понад 90 майстрiв шахiв з усього свiту змагались у Сан-Себастьянi за головний приз -- 20 тисяч євро та електромотоцикл вартiстю 5 тисяч євро. У пiдсумку -- львiв'янин став найкращим.

-- Приїхало десять гросмейстерiв iз рейтингом понад 2700. Цей фестиваль був присвячений 100-рiччю сан-себастьянського турнiру, у якому перемiг Хосе Рауль Капабланка, -- розповiдає "Експресу" Андрiй Волокитiн. -- Саме до цiєї ювiлейної дати вони вирiшили провести турнiр iз незвичною системою, де кожен шахiст грав одночасно бiлими i чорними фiгурами.

-- Як це виглядало на практицi?

-- Стояли двi дошки, двi пари годинникiв i один офiсний стiлець, завдяки якому можна було швидко перемiщатися мiж столами. На однiй дошцi шахiст грав чорними фiгурами, на другiй -- бiлими. На кожен стiл давали дві години. Змагання вiдбувалося за нокаут-системою.

Iспанцi хотiли, щоб змагалося 128 гросмейстерiв, але стiльки не набралось. Приїхав 91 шахiст, i я, завдяки високому рейтингу, почав змагання з другого кола.

-- Чи потребує така система вiд гросмейстера додаткового вмiння, гарної фiзичної форми?

-- Так грати важче, анiж у класичнi шахи, бо слiд готуватися до суперника одночасно на два кольори. Треба швидко грати, бо якщо ти думаєш над ходом на однiй дошцi, а суперник походив на другiй, то в тебе йде два годинники. А це дуже небезпечно, величезний ризик помилитися.

-- На турнiрi ще був передбачений "армагеддон"...

-- Так, але мене вiн оминув. В "армагеддонi" зiйшлися наш Моїсеєнко i Бакро. За цiєї системи бiлим дають на 1 хвилину бiльше, 6 хвилин проти п'яти, тобто вони мають перевагу. Але у випадку нiчиєї у наступне коло проходять чорнi. У мене був лише один тай-брейк, на якому я виграв двi партiї у Найдича. А ще в п'ятому колi я розiбрався зi своїм колегою Русланом Пономарьовим.

-- За перше мiсце переможцевi вручили 20 тисяч євро та електромотоцикл вартiстю 5 тисяч євро. Свої призи вже отримав?

-- Ну з грошима простiше, а от iз мотоциклом... Це абсолютно нова модель, якої ще нема в Європi. Мотоцикл заряджається як
мобiльник, вiд розетки. На турнiрi я навiть посидiв на його прототипi. А от мого приза ще немає, нинi вiн кораблем пливе в
Iспанiю з Азiї. Зараз я активно спiлкуюся з органiзаторами, як його отримати. Напевне, доведеться посилати у Сан-Себастьян якусь вантажiвку чи ще щось.

-- Ранiше на мотоциклах їздив?

-- Нiколи. У мене навiть автiвкою мiнiмальний досвiд керування. Посвiдчення водiя маю, але сам керую дуже рiдко. А на мотоцикл ще ж доведеться виробляти посвiдчення з категорiєю "А". Одне слово, iз тим призом маю масу клопотiв. (Усмiхається). Єдине, що мене втiшило, -- на кордонi менi сказали, якщо це приз, то розмитнення буде безплатним.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: