Андрій ВОЛОКІТІН: "Право змагатися на європейському чемпiонатi слiд заслужити, а не купити"

09 квітня 19:12
Переглядів: 302
volokitin

У Болгарiї закiнчився особистий чемпiонат Європи iз шахiв

Він став однiєю зi сходинок до шахового олiмпу. Вiдiбратися на Кубок свiту мали змогу першi 23 гросмейстери.

Україну на цьому Євро представляли 15 шахiстiв, та лише два з них -- Андрiй Волокитiн та Юрiй Киворучко -- зумiли виконати завдання. Обидва набрали лише на пiвочка менше, нiж переможець, але за додатковими показниками посiли, вiдповiдно, 13-те i 9-те мiсця.

-- На цiй європейськiй першостi передi мною стояло два завдання: мiнiмальне -- вiдiбратися на Кубок свiту i максимальне -- стати чемпiоном континенту, -- розповiдає "Експресу" Андрiй Волокитiн. -- А от друге чи 22-ге мiсце -- значення не мало. Важливою була лише перемога. I коли я в першому турi програв, мiй показник став "перфоменс", тобто у наступних турах мої суперники були з нижчим рейтингом.

У такiй ситуацiї, щоб стати чемпiоном Європи, слiд було одноосiбно набирати найбiльше очок. А оскiльки вiсiм очок набрала група iз 13 шахiстiв, то я вже не мiг претендувати на високе мiсце. Але це мене не турбувало, бо в ходi турнiру працював на виконання завдання-мiнiмуму. Тому задоволений своїм виступом.

-- Чи справедливою є така схема проведення чемпiонату Європи, коли через пiвочка шахiст опускається на 10 -- 20 сходинок?

-- Колись до чемпiонату Європи допускали гросмейстерiв iз рейтингом не меншим, анiж 2400. Це було нормально. А зараз допускають усiх охочих. А що бiльша кiлькiсть учасникiв, то бiльше слiд набирати очок i бiльше трапляється випадковостей. Це неправильна схема. Тепер кожна людина, що здатна заплатити 165 євро стартового внеску, може їхати на чемпiонат Європи. Це вже комерцiя, а не спорт. Право змагатися на європейському чемпiонатi слiд заслужити, а не купити.

-- Ви вiдiбралися на Кубок свiту. Що далi?

-- Тут 124 гросмейстери змагатимуться за нокаут-системою. Цi змагання пройдуть 2013 року в Норвегiї. Вони, своєю чергою, будуть вiдбором на матчi претендентiв. Минулого разу вiдiбралося троє. Ну а змагання претендентiв -- це вже вiдбiр на матч на першiсть свiту, iз чемпiоном за свiтову шахову корону. Тобто у Болгарiї я зробив перший крок до вершини.

-- Особистий рейтинг на цьому Євро покращили?

-- Так. Я зiграв успiшно i додав до рейтингу сiм iз половиною пунктiв. Може, не так багато, але це плюс.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: