Андрій ВОЛОКИТІН - лідер на чемпіонаті України з шахів

06 серпня 19:56
Переглядів: 247
300х300

У Києві підходить до завершення 81-й шаховий чемпіонат України серед чоловіків. У ньому виступають, крім лідера українських шахів Василя Іванчука, 12 найкращих гросмейстерів, серед яких за останні десять років шестеро здобували звання чемпіона України. Захищає титул екс-чемпіона світу Руслан Пономарьов. Після восьми турів попереду Андрій Волокітін (львів) та Антон Коробов (Харків), які набрали по 6 очок і на півочка випереджають Олександра Арещенка (Луганськ).

Дуже цікаво грає львів’янин, переможець Всесвітньої шахової олімпіади 2004 року 26-річний Андрій Волокітін (на фото), який вже був чемпіоном України (того ж 2004-го). За підсумками останніх успішних виступів його рейтинг зріс до позначки 2709, що дозволило посісти 37 місце у світовій шаховій еліті. Андрій у чудовій спортивній формі, що підтверджують його впевнені перемоги над суперниками. До того ж вони здобуті у різних манерах, різному стилі, що свідчить про велику роботу над підвищенням майстерності. Особливо вразила партія Волокітіна проти рейтинг-фаворита змагань Руслана Пономарьова, який програє дуже рідко. Волокітін грав чорними, швидко розміняв переважну більшість фігур, але зберіг аж сім пішаків. Вони, як та величезна хвиля цунамі, й «приперли» білого короля на першій горизонталі. А коли до бою підключився чорний монарх, екс-чемпіон світу змушений був визнати свою поразку, - бо один з пішаків готовий був поставити йому мат. У восьмому турі Волокітін розгромив захисні редути Юрія Кузубова з Краматорська: продемонстрував, що атакуватиме через центр, куди суперник зібрав фігури для захисту позиції, але несподівано переніс атаку на фланг, де сховався король, і кількома чіткими ходами увірвався до його табору. Непогано виступає інший львівський гросмейстер Юрій Вовк. Він в останньому турі переміг олімпійця Павла Ельянова з Харкова і, набравши чотири очки, перебуває у середині турнірної таблиці.

За титул «шахового принца»

У Греції розпочався чемпіонат світу серед молодих шахістів, яким ще не виповнилося 20 років. Наше місто має чудові традиціі у цьому змаганні, переможець якого отримує символічний титул «шахового принца». Ще 1973 року ці змагання вигравав Олександр Бєлявський, пізніше призерами ставали Василь Іванчук та Юрій Криворучко. Нині в Афінах виступає 19-річний львів янин Ярослав Жеребух, який після трьох проведених турів має два очки. Попереду ще десять зустрічей. Головними претендентами на перемогу вважаються китайські шахісти Дінг Лірен та Ю Янгі, рейтинг яких значно перевищує рівень суперників. Але у турнірі молодих завжди бувають несподіванки, тож очікуймо до 13 серпня, коли стануть відомі переможці.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: