Анна Музичук: "Приємно, що ми єдині, хто переміг олімпійських чемпіонок"

17 серпня 11:59
Переглядів: 275
Ганна Музичук

Для Анни Музичук нинішня шахова Олімпіада була особливою, адже вона вперше грала за збірну України, та ще й на першій дошці.

«Це були перші змагання, на яких я грала за збірну України. Мене відмінно зустріли. У нас дружна команда, і, незважаючи ні на що, у всіх був позитивний настрій. Ми старалися зіграти якомога краще. Вважаю, що ця бронзова медаль - досить великий успіх.

Дуже велика відповідальність бути лідером команди і грати на першій дошці. В принципі, вважаю, що зіграла непогано, хоча могла і краще. А так, усі дівчата відіграли стабільно.

В останньому турі я грала з чемпіонкою світу Хоу Йіфань, і від цієї партії багато чого залежало в протистоянні з Китаєм. Партія була дуже важкою, хоч я і грала білими. Не все склалося так, як я хотіла. Спочатку я отримала деяку перевагу, але потім гра вирівнялася, і вже важко було грати на перемогу.

У матчі з Росією я грала з Катериною Лагно, але я б не хотіла робити особливий акцент саме на цій партії. А матч цей був дуже важливим і відповідальним, для нас він вирішував долю медалей. Дуже рада, що Наталці Жуковії вдалося перемогти. Ми стали єдиною командою, яка перемогла олімпійських чемпіонок!

На жаль, на початку Олімпіади ми програли об'єктивно більш слабкою збірної Сербії, через що ми випустили вперед команду Росії, яку потім вже всім важко було наздогнати. Але хто ж нам винен? У спорті не завжди перемагає найсильніший. В тому матчі чомусь все вийшло з-під контролю. Але зате потім ми виграли п'ять зустрічей поспіль.

З дівчатками зі Словенії я, звичайно ж, спілкувалася під час Олімпіади. Але вони давно знали, що я збираюся повернутися в Україну, так що не думаю, що хтось із них на мене образився. Звичайно, ця збірна з моїм відходом стала слабкішою, але що поробиш, - так склалися обставини, що зараз я граю за свою рідну країну.

Зараз трохи відпочину, і буду в вересні грати в чемпіонаті Європи серед клубних команд».

Додамо, що по прильоті в Київ Анну чекав приємний сюрприз - вона отримала з рук заступника міністра спорту Олени Підгрушної значок заслуженого майстра спорту.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: