Антон Рекуш про тернопільський жіночий футбол

31 травня 12:37
Переглядів: 522
Антон Рекуш

Жіночий футбольний клуб з Тернополя напередодні старту у вищій лізі отримав нового президента.

Ним став відомий у краї громадсько-політичний діяч, підприємець та волонтер Антон Рекуш. Як виникла ідея стати президентом жіночого футбольного клубу? З такого риторичного запитання розпочалася наша розмова з паном Антоном.

— Утворилася команда Тернополянка, — взяв слово Антон Рекуш, — минулого року і в своєму дебютному сезоні виборола путівку до вищої ліги. Починаючи з зими, на дружніх стосунках допомагав команді, в тому числі й фінансово. На зимову першість я вже поїхав разом з командою. Побачив у ній перспективу, адже виступила вона в компанії колективів вищої ліги досить вдало. Дівчата повернулася додому в піднесеному настрої, півтора місяця активно тренувалися до старту вищої ліги. Але до кінця так і не було відомо, чи вдасться знайти фінансування для участі команди в чемпіонаті. Люди, які раніше брали на себе цей тягар, не в змозі були продовжувати опікуватись командою. Буквально за день до завершення заявкової кампанії прийняв рішення взяти на себе фінансування команди. Тим самим став президентом клубу. Що цікаво, мій кум теж утримує футбольну команду на Харківщині, яка бере участь в аматорській першості України, але в даному випадку прийняти жіночий клуб — було моє особисте рішення.

— Одразу хочеться Вас привітати, позаяк команда сезон розпочала з перемоги…

— Для дівчат дуже важливо, особливо з емоційної точки зору, що вже в першому матчі чемпіонату нам вдалося перемогти в Умані місцеву Ятрань (1:0).

— Наступний тур був не такий вдалий, більше того, навіть стояло питання невиїзду на гру до Харкова.

— Так, така проблема була. Мали місце попередні борги, які потрібно було закрити. Дівчатам, мабуть, більше, ніж хлопцям, потрібні кошти, тому вони болюче поставились до невиплат за минулий сезон. Я взяв на себе свої обов’язки, попередники, які опікувались командою раніше, – свої. Я виконав усе, що обіцяв, і команда поїхала до Харкова. На жаль, там Тернополянка поступилася лідерові українського жіночого футболу Житлобуду-1 — 0:12. Їдучи на виїзд, ми розуміли рівень наших суперниць, тому особливих ілюзій у нас не було. Сподіваюся, що цей матч стане хорошим уроком для нашої молодої команди.

— Щоб команда досягала позитивного результату, необхідно забезпечити стабільний тренувальний процес.

— Якщо ми ставимо питання, щоб команда достойно виступала у вищій лізі, потрібно, щоб дівчата тренувалися не тричі на тиждень, а 1-2 рази на день. На сьогодні є домовленість щодо тренування на постійній основі в Кутківцях.

— Чи плануються зміни у тренерському штабі з Вашим приходом до керівництва клубом?

— Нещодавно погодився працювати з дівчатами тренер з фізичної підготовки Ігор Дебельський, який дає їм хорошу базу, про що відзначав і наш головний тренер Володимир Левчук. Роботою останнього я повністю задоволений, йому вдалося  створити у колективі чудовий мікроклімат попри те, що дівчата різні за віком та зібрані зі всієї України (Донецьк, Костопіль, Запоріжжя). Тому саме на пана Левчука покладаємо основні сподівання.

— Чи забезпечена команда спортивною формою, м’ячами, харчуванням тощо?

— Ігрова форма в нас є. Але після того, як ми затвердили клубні кольори (основні — світло-голубі, запасні — темно-фіолетові), зробили замовлення на іншу форму, яку спеціально шитимуть для жіночої команди. Замовник попросив трішки зачекати, адже кольори форми специфічні, відповідно потрібен певний час на її виготовлення. Також професійна команда потребує якісного харчування. На сьогодні це питання теж вирішується.

— Які завдання ставить перед Тернополянкою новий президент?

— Амбіції є, бо якби їх не було, то я б не брався за цю справу. Можливо, це буде голосно сказано, для когось мої слова будуть дивними, однак за умови належного тренувального процесу поборемося за призові місця, які б дозволяли грати у єврокубках.

— Чи є в Тернопільській області регіони, з яких можна черпати кадри для Тернополянки?

— Хороші дівчата є в Кременці, Бережанах, Зборові сподіваюся, що незабаром при тернопільській ДЮСШ відкриють футбольний клас для дівчаток.

— Чи розраховували, яким буде бюджет клубу на сезон-2015?

— Якщо брати тільки виступи на внутрішній арені, без виїздів за кордон, то орієнтуємося на суму в 1 млн. грн. На сьогодні розраховую на власні зароблені кошти та гроші мого бізнес-партнера та товариша Вішала Сампура. Та, також, надіюся, що в скорому часі у команди з’явиться офіційний спонсор. Сподіваюся, що з часом знайдуться інші люди, які виявлять бажання вкладати гроші в тернопільський жіночий футбол. Очікую, що за кращих часів підставлять плече міська та обласна гілки влади, адже команда Тернополянка — це надбання всієї громади.

— Чи не стане з Вашого боку цей проект під вибори і з наступного року команда шукатиме нового спонсора?

— Однозначно, до завершення сезону команда дограє. Посеред сезону дівчат ніхто не залишить, тим більше, що вони живі люди і, даючи згоду грати за тернопільську команду, бачили перед собою якісь перспективи. Ноша дуже важка і відповідальність не менша. Я добре розумію, що таке футбол і яких фінансів він потребує, але, разом з тим, з однодумцями докладу зусиль, щоб жіночий футбол на Тернопіллі розвивався і прогресував.

— Чи залишилися при клубі попередні його керівники?

— Відбуваються пошуки начальника команди, який би взяв на себе всі поточні проблеми, оскільки одному мені важко зі всім справлятися, тим більше, що в мене ще є ряд інших обов’язків. Сподіваюся, що за тиждень-два така людина буде представлена дівчатам. Натомість Ярослав Нестерович та Анатолій Вдовіченко залишаються віце-президентами. Наразі вирішується питання, які функції вони виконуватимуть у клубі.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: