"Арена Львів" приховує доходи

29 листопада 21:16
Переглядів: 312
Арена Львів

Стадіон, який так поспішно готували до Євро-2012 і на який держава витратила понад 2 мільярди гривень коштів платників податків, тепер практично став закритим режимним об'єктом. Дізнатися інформацію, хто і скільки заробляє на новозбудованій футбольній арені нереально.

Коли минув рік з часу відкриття стадіону, ми вирішили привітати "Арену" з ювілеєм і заодно спитати, яким було її життя за ці дванадцять місяців. Щоправда, відповідь вдалося отримати тільки після офіційного запиту. У документі нам розповіли, що за перший рік існування "Арена львів" організувала чимало грандіозних подій.

Згадали про проведеня трьох євроматчів, гру "Австрія-Україна", Чемпіонат світу з важкої атлетики серед ветеранів, автофести. Не забули розповісти і про медичний конгрес. Але знаємо, що там проводились весільні забави і навіть конгрес релігійної організації Свідків Єгови.

Не полінувалися нам підрахувати і витрати, які поніс стадіон за останній рік, — до копійок написали про оплачені кошти. За період експлуатації стадіону на вулиці Стрийській оплачено за електричну енергію —  2 192 258 гривень 83 копійки, за газ 1 115 348 гривень 66 копійок, за воду — 20 699 гривень, за матеріально-технічне забезпечення 9 244 553 гривні 35 копійок", — розповідає Ганна Олексюк, в.о. генерального директора державного підприємства "Дирекція з будівництва об'єктів до Євро-2012 у Львові".

А от інформація про те, які доходи "Арена Львів" за цей рік отримала, виявилася таємницею. У відповіді на запит державна структура не надала інформації про зароблені гроші. Мотивували тим, що вони "мають на це право згідно із законом".

"Відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації"", його положення поширюються на ДП "Західінфрапроект" лише в частині використання бюджетних коштів", — запевняє керівництво "Арени". То кому ж належать кошти, які заробляє стадіон, збудований за наші з вами гроші?

Нагадаємо, що на будівництво стадіону гроші витрачались з державного бюджету. То чому ж платники податків тепер не мають права знати, хто і скільки заробляє на цьому об'єкті?

Фахівці ж стверджують, що інформація про фінансові оборудки державного підприємства в жодному разі не повинна залишатись таємницею.

"Якщо це державна структура, то стадіон мав би оприлюднювати звіти про роботу та інформацію про бюджет, — запевняє Ганна Гера, адвокат, член Асоціації українських правників. — Якщо йдеться про державні кошти, то дані про бюджет вони мали б надавати. Однозначно, що інформація про прибутки стадіону не є якоюсь державною чи комерційною таємницею. Якщо б це була приватна установа, тоді вони мали б право не розголошувати такі речі".

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: