Артем Федецький: "Навіть у скрутні моменти команда була єдиним цілим"

27 травня 13:04
Переглядів: 154
карпати федецький

Артем Федецький приєднався до «Карпат» на старті чемпіонату та разом з командою пройшов як невдалий початок сезону, так і яскраву переможну серію наприкінці. А поміж всіх цих насичених подій Федецький отримав особливе звання – капітана «зелено-білих». У коментарі для Інформаційного центру клубу Артем підсумував сезон, що завершився, розповів про перспективи «левів» та майбутнє карпатівської молоді.

– Команда завершила чемпіонат на восьмій позиції в турнірній таблиці – хороший результат, зважаючи на невдалу першу частину чемпіонату...
– Якщо брати період після зимової паузи, то всі матчі ми провели на досить хорошому рівні. Практично не було великих перепадів у командній грі та в кожного з футболістів. Виключенням став хіба домашній матч з «Олімпіком», тоді зіграли невдало. Звичайно, восьма позиція не той результат, який ми планували на початку сезону. Тим не менше, команда задоволена завершенням чемпіонату, власне якістю гри. Коли є хороші результати, то шкода, що закінчується сезон. Вважаю, це налаштування ми зобов’язані зберегти на наступний чемпіонат.

– Артеме, твій перший матч після повернення у «Карпати» був саме проти «Сталі», суперником, з яким команда провела і заключну гру в сезоні. Розкажи, як змінились «леви» за цей період?
– «Карпати» почали грати в більш розумний, комбінаційний футбол. Вже раніше казав, що хлопці дуже добре розуміють один одного на футбольному полі. Добре знають сильні та слабкі сторони кожного футболіста. Гра та результат ви бачили на футбольному полі, тому буде зайвим давати додаткові коментарі. 

– Впродовж всього чемпіонату було чимало емоцій як негативних, так і позитивних...
– У мене кожен матч емоційний, незважаючи на те, як грає команда. На полі я повністю сконцентрований, намагаюсь завжди підказувати та тримати всіх хлопців у тонусі. Звичайно, більше було позитивних емоцій, адже у другій шістці ми виграли багато матчів. Після хороших ігор краще працюється на тренуваннях, швидше проходить відновлення, та і взагалі, сама атмосфера в команді набагато ліпша.

– Олег Бойчишин відзначав, що тренерам вдалось об’єднати футболістів однією ідеєю та налагодити мікроклімат в колективі...
– Однозначно! Останній раз така атмосфера була мабуть ще за часів Кононова. Пригадую, тоді на тренуваннях всі були максимально сконцентрованими, а коли грали між собою міні-турніри, то тріски летіли, з таким азартом ми грали. Зараз у нас хороший мікроклімат, з’явилась стабільність. Хлопці, які приїхали з-за кордону відразу почували себе комфортно. Навіть, якщо виникали мовні проблеми, вони не відчувались. Заходиш у роздягальню і відчуваєш драйв, неймовірний позитив. Навіть у скрутні моменти команда була єдиним цілим. Якщо виникали якісь нюанси, то їх вирішували всі разом.

– Подія, яка запам’яталась для тебе особисто – капітанська пов’язка, яку хлопці довірили тобі на міжсезонних зборах в Туреччині...
– Я повністю розумію, що являє собою капітанська пов’язка. Це не тільки тканина яскравого кольору, яка привертає до тебе увагу. Вона додає особливих обов’язків і в команді, і поза футбольним полем. Виникає багато організаційних питань, часто хлопці звертаються стосовно різних ситуацій. Це додаткова відповідальність. Чи змінилось щось у мені? Мабуть, яким я був, таким і лишився. Навіть не будучи капітаном, до мене часто підходили молоді гравці, вирішував різні нюанси, які виникали в команді. Момент, коли тобі хлопці довіряють звання капітана є особливим. Розумієш, що б не сталось в команді, ти ні в якому разі не маєш підвести довіру колективу. 

– Кілька разів повторював, що до тебе часто звертаються молоді футболісти. Що їм необхідно говорити, адже від твоїх слів теж залежить їхнє майбутнє?
– Думаю, про це в них можна особисто запитати. Скажу, що ці хлопці під моїм особистим контролем (усміхається). Я знаю період, коли тобі 19 років. Розумію, яка на мені відповідальність. Ті хлопці, які потрапили у першу команду доволі молоді, тому все залежить тільки від них. З нашого боку, обіцяємо їх завжди підтримувати та підказувати. Іноді потрібно жорстко сказати, вони це теж розуміють. У «Карпат» немає і ніколи не буде ніякої «дідівщини», у нас всі рівні. Є такий вислів: «Вимагати ми повинні один в одного, незважаючи на вік». А вже поза футбольним полем можемо пожартувати. Думаю, про прогрес нашої молоді зайвий раз говорити не потрібно, це всі бачать. Є багато перспективних футболістів у молодіжній та юніорській командах. Вони повинні добросовісно працювати. Якщо робитимуть це з такою самовіддачею як на тренуваннях, то хороше майбутнє їм гарантоване.

– Як гадаєш, які позиції варто підсилити, щоби у новому сезоні команда могла поборотись за вищі місця?
– Наше основне завдання – зберегти команду, яка у нас є зараз. Зіграний колектив, який добре відчуває один одного на полі. На рахунок підсилення, то це має бути точкова селекція. У нас так само є хороші молоді футболісти з молодіжної та юніорської команд, які у найближчому майбутньому себе зарекомендують. 

– Наостанок, поговоримо про приємне. Які у тебе плани на відпустку?
– Доволі рідко бачимось із сім’єю та рідними впродовж сезону, тож зараз весь час присвячую їм. Хочемо поїхати повболівати за «Реал» у фіналі Ліги чемпіонів. Можливо, потім навідаємо наші улюблені Шацькі озера. Якихось далеких перельотів не плануємо, адже у нас теж є прекрасні місця, де можна відпочити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: