Артем ФЕДЕЦЬКИЙ: Зовсiм не шкодую за тим, що полишив "Шахтар"

04 вересня 14:40
Переглядів: 728
Default Image

Вихiд "Карпат" у груповий турнiр Лiги Європи став гучною сенсацiєю. Команда Олега Кононова у драматичному поєдинку пройшла бар'єр турецького "Галатасараю". Пропустивши гол на 90-й хвилинi, "Карпати" перед самим фiнальним свистком спромоглися вiдiгратися, дiючи на полi у меншостi! Автором iсторичного голу став захисник Артем Федецький, гравець нацiональної збiрної України. З ним поспiлкувався кореспондент "Експресу".

-- Артеме, ви вже оговталися вiд емоцiй пiсля гри з "Галатасараєм"?

-- Цей матч не забуду нiколи! В обох поєдинках ми переважали туркiв, i раптом на останнiй хвилинi основного часу втрачаємо путiвку в групову стадiю. У цей момент я подумав: "Все, пропали нашi старання". Було враження, що провалився крiзь землю. Боляче було.

На останню атаку побiг вперед, махнувши рукою на обороннi редути. Нiхто мене туди не гнав. Iгор Худоб'як виборов м'яча, а я замкнув його пас. Оце момент щастя! Бiжу до вболiвальникiв, бачу величезний рекламний щит. Дивуюся, як його перестрибнув.

-- Уболiвальники майже пiвгодини не вiдпускали вас зi стадiону. Що було в роздягальнi?

-- Ми довго вiтали один одного, обнiмалися, радiли. I зi стадiону поїхали не додому, а в ресторан. Такi перемоги потрiбно вiдзначати. Клуб десять рокiв крокував до цього трiумфу. Кожен футболiст запросив свою родину, i ми разом з керiвництвом та тренерським штабом вночi святкували вихiд у Лiгу Європи.

-- Чи обговорювали за столом ваше вилучення?

-- Менi нiхто не дорiкав. По-перше, не розумiю, за що мене "нагородили" другою жовтою карткою. Пiсля забитого голу футболки я не знiмав, лише побiг до вболiвальникiв. По-друге, навiть якби мене заслужено вигнали, нiхто би не висловив претензiй. То найщасливiша червона картка у життi!

-- Але ж вам доведеться пропустити важливу гру з дортмундською "Боруссiєю"...

-- Так, це прикро. Та якби не було мого голу з "Галатасараєм" i червоної картки, ми б не грали з "Боруссiєю", "Севiльєю" та ПСЖ. Цiкава у нас група. Охоче поїдемо в гостi до цих команд. Результати жеребкування мене не розчарували, а порадували.

-- Чи обiцяють футболiстам додатковi винагороди за успiшний виступ на мiжнароднiй аренi?

-- Повiрте, нам не обiцяли жодної копiйки. Розумiємо важливiсть таких матчiв, тому граємо заради вболiвальникiв.

-- Прихильники "Карпат" побоюються, що "Шахтар" може забрати у них Артема Федецького. Все-таки ваш трансфер належить командi Мiрчi Луческу...

-- Цiєї футбольної осенi я точно допоможу "Карпатам". Моя орендна угода закiнчиться влiтку наступного року. Тодi можна буде переживати. А зараз я спокiйний, бо граю в "Карпатах", де менi вкрай комфортно.

Я зовсiм не шкодую за тим, що полишив "Шахтар". Тут я граю у футбол, майже на кожен матч iз рiдного Луцька приїжджають батько, тесть та iншi близькi родичi. Саме з "Карпат" я пробився в нацiональну збiрну України i, сподiваюсь, у суботу зiграю з поляками. Мої успiхи -- це заслуга тренера Олега Кононова. Я думаю, що колись цiй людинi поставлять пам'ятник у Львовi й одну з вулиць назвуть його iменем.
Олег ЗУБАРУК, Експрес

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: