Аудитори довели неефективне використання мільйонів у Мінмолодьспорт

18 червня 17:13
Переглядів: 134
гроші

1,3 мільярда гривень бюджетних коштів, виділених на проведення спортивних змагань у 2014-17 роках Міністерство молоді та спорту використало без належних обґрунтувань.

Про це повідомляє проект "Марлін" з посиланням на лист Держаудитслужби до Кабміну.

Відзначається, що Держаудитслужба провела фінансовий аудит виконання окремих бюджетних програм Міністерством молоді та спорту, зокрема: програми з підготовки та  участі національних команд у Олімпійських, Юнацьких Олімпійських, Всесвітніх та Європейських, Параолімпійських і Дефлімпійських іграх, розвитку спорту та реабілітації  інвалідів.

Аудитори виявили, що в Мінмолодьспорту існує практика затягування закупівель спортінвентарю, є факти отримання інвентарю вже після проведених змагань, що призводить до незабезпечення необхідним спорядженням спортсменів під час участі в Олімпійських іграх.

Як приклад навели закупівлю трьох пар зимових саней з метою участі у Олімпійських Зимових Іграх в Пхьончхані 2018 за 4 дні до Олімпійських ігор.

Раніше повідомлялося, що український саночник Андрій Мандзій на Олімпійських іграх у Південній Кореї в лютому цього року випав з саней, а згодом журналістам сказав, що сани робив за свої кошти в себе в гаражі.   

Також аудитори встановили факти закупівлі інвентарю без чітких технічних характеристик.

Один з прикладів – закупівля набоїв/патронів на суму 10,3 мільйона гривень, з яких набої на суму 7,8 мільйона гривень були списані через відсутність документів, що підтвердили факт їхнього використання.

Також вказується, що уже більше 2 років триває експеримент щодо надання спортивним федераціям бюджетних коштів для організації спортивних заходів. Однак, є факти, коли федерації використовують ці кошти не в повному обсязі, з порушенням бюджетного законодавства.

Аудитори встановили випадки оплати участі в спортивних змаганнях спортсменів, які не є членами національної збірної або які не брали участь у змаганнях.  

Зокрема, на підготовку спортсменів на участь у літніх Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро 2016 році, які надалі не брали участі у іграх, витратили 2,5 мільйона гривень.  

У Держаудитслужбі підкреслили, що Міністерство молоді та спорту не розірвало договори з федераціями, які допускали ці порушення.

Відсутність у міністерстві належного фінансового контролю призвело до необґрунтованих виплат на оплат праці на суму 2,9 мільйона гривень, зайвого отримання бюджетних коштів на суму 4,4 мільйона гривень та безконтрольне списання товарно-матеріальних цінностей на 0,5 мільйона гривень.

Також аудитори зазначили, що Мінмолодьспоту не вживає дій щодо законодавчого урегулювання меценатства, як додаткового джерела для покращення спортивної інфраструктури. Через застарілість діючих спортивних баз спортсмени змушені проводити тренувальні збори закордоном, на що витрачаються значні обсяги бюджетних коштів.  

Як повідомлялося, у лютому міністр спорту Ігор Жданов пояснив у власному блозі на "Українській правді", чому Україна має не значні успіхи на зимових змаганнях.

"Ми не зимова країна, сніг не лежить так довго, як в Норвегії чи Канаді, у нас і в січні буває плюсова температура. Історично склалося, що зимові види спорту не є такими масовими, як літні. Нова інфраструктура для зимових видів спорту не будувалася десятиліттями Незалежності. Та, яка була побудована ще за СРСР і залишилася нам у спадок, вже тоді не відповідала міжнародним стандартам, а деякі об'єкти були відверто небезпечні для життя", - наголошував Жданов.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: