"Бій восьмируких" набуває популярності у Тернополі

09 жовтня 07:16
Переглядів: 480
Тайський бокс

Майже пів сотні тернополян тричі на тиждень освоюють майстерність володіння тайським боксом. Незабаром у хлопців – відповідальні змагання.

Секція тайського боксу діє у Тернопільській українській гімназії ім. І. Франка. Діти та дорослі займаються під керівництвом досвідченого тренера Володимира Масика.

- У Тернополі секція тайського боксу розпочала свою діяльність з 2005 року, - пояснює Володимир Масик. - Заняття відбуваються тричі на тиждень: понеділок, середа та п’ятниця. Займаємося у вечірній час з 20.00 до 22.00.

За словами тренера, на кожному тренуванні тайських боксерів присутні порядка 40-50 чоловік. Восновному займаються у учні та студенти. Наймолодшому боксеру – 13 років.

- Назва нашого виду спорту з тайської мови перекладається, як – "вільний бій", або "бій восьмируких", - додає співрозмовник. - Адже у тайському боксі дозволені удари руками, ліктями, колінами та ногами. Взагалі у цьому спорті є безліч ударів та прийомів, але у зв’язку із світовою гуманізацією, спортсмени одягли рукавички та капи.

Минулого року у жовтні вперше відбувся чемпіонат Тернопільщини з цього виду спорту. Цьогоріч його планують провести у грудні.

- Ще раніше наші спортсмени їздили на чемпіонат з тайського боксу у Івано-Франківськ, - каже Володимир Масик. - Проте переважно наші хлопці відвідують змагання з кікбоксингу. Найближчі змагання наших спортсменів – це чемпіонат з кікбоксингу у тернопільському "Палаці спорту" 12 жовтня. Готуємося поїхати на відкриті обласні першості Волинської та знову ж таки Франківської області. Якщо вдасться добре підготуватися, то навесні маємо надію поїхати на чемпіонат України з тайського боксу.

Тренер каже, що регулярно у змаганнях беруть участь 8 чи 10 його вихованців.

- Загалом охочих долучитися до нашої секції щоразу більшає, - констатує він. - Інколи навіть не вистачає місця у спортзалі. Ми хотіли розділити тренування на дві групи – дітей та дорослих, проте графік занять гімназії поки не дозволяє цього зробити.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: