БК "Тирлич" у фіналіІ І ліги чемпіонату України

15 квітня 22:39
Переглядів: 236
БК Тирлич

В Коломиї відбулися півфінальні ігри І ліги Чемпіонату України з баскетболу. За результатами двох ігрових днів Коломийський баскетбольний клуб «Тирлич» впевнено здолав обох своїх суперників та вийшов до фіналу. Півфінальні ігри відбувалися в Коломиї та Ужгороді. З 8-ми команд лише чотири позмагаються за медалі та право зіграти з кращими командами чемпіонату групи Центр, аби визначити абсолютного переможця І ліги.

Півфінальні ігри І ліги Чемпіонату України з баскетболу Коломия приймала вже вдруге. В перший ігровий день «Чернівці» з мінімальним відривом здолали баскетбольний клуб «Львів», а коломийський «Тирлич» розгромив команду з Рівного, у якої, наступного дня, виграли і чернівецькі баскетболісти. «Тирличани» ж недільної днини у напруженій боротьбі здолали баскетбольний клуб «Львів».

Гра між БК «Чернівці» та БК «Львів» завершилася з рахунком 56:53. Напружена боротьба очко в очко точилася протягом усієї гри, за 20 секунд до закінчення на табло світився рахунок 53:52 на користь БК «Чернівці», які на останніх секундах позицій не здали і все ж вийшли переможцями.

В другій грі першого ігрового дня зустрілися БК «Тирлич» та БК «Рівне». З перших же хвилин коломияни повели в рахунку та не дали суперникам жодної можливості себе наздогнати. Перша половина гри завершилася з рахунком 57:24 на користь коломиян. Проявили себе всі гравці команди, до того ж за словами граючого тренера клубу Андрія Романиці, основне завдання – показати командну гру, баскетболісти виконали на відмінно.

Фінальний рахунок гри 100:53.

Півфінальні ігри І ліги Чемпіонату України з баскетболу Коломия приймає вже вдруге, а це не лиш престиж міста, а й свого роду розвиток малого та середнього бізнесу, адже три команди, які приїхали на змагання, в кожній по 20 чоловік два дні живуть в готелях, залишають кошти в закладах харчування, окрім того оглядають місто. Саме це підтримка малого і середнього бізнесу, про що говорять у владних кабінетах. Може не тільки в розвитку великих промислових підприємств щастя, а й в розвитку спортивного туризму?

Тренери та голови різноманітних спортивних федерацій полюбляють Коломию за чисте повітря та комфортабельні умови, але нарікають на обмеження спортивної бази – лише фізкультурно-спортивного комплексу «Локомотив» та ФОСК «Прикарпаття» недостатньо для того, аби проводити в Коломиї навчально-тренувальні збори… А про побудову спортивних споруд у місті в ратуші лише говорять, і то, без ентузіазму…

Баскетбольний клуб «Тирлич» за свою невелику спортивну історію, за словами голови Асоціації баскетболу Західного регіону України Олександра Пазичука, дуже швидко набрав обертів та грає на високому рівні: «В першій лізі вони зарекомендували себе як одна з найсильніших команд вже в минулому сезоні, у сезоні 2012-2013 підтвердили свій клас – без жодної поразки відігравши весь чемпіонат, тож сподіваюсь, що вже наступного сезону «Тирлич» перейде у вищу лігу та гідно представить там Прикарпаття».

Його слова підтвердились вже наступного дня, коли коломийська команда продовжила свою безпрограшну серію, здолавши одну з найсильніших команд чемпіонату БК «Львів» з рахунком 68:57.

Президент БК «Тирлич» Роман Бортейчук, можливості переходу команди у вищу лігу також не відкидає, але вкотре наголошує, що для вищої ліги у Коломиї не має відповідного спортивного залу, а існуючий не відповідає вимогам ліги. «Команда дійсно готова перейти у вищий дивізіон, але на разі не бачу ні бажання місцевої влади допомогти нашим хлопцям, ні можливого приміщення для тренувань та проведення ігор в нашому місці. Тож на разі є мета виграти чемпіонат І ліги, а наступний сезон покаже», – говорить Р. Бортейчук.

Його слова підтверджує і голова Коломийської федерації з баскетболу Мирослав Ласійчук. «У Коломиї нарешті з’явився великий баскетбол. Завдяки Романові Бортейчуку ми маємо потужну команду, яка прославляє наше спортивне місто. Звичайно у Коломиї не має відповідних умов для великого баскетболу, але в планах влади є будівництво великого спортивного комплексу», – наголосив М. Ласійчук.

За результатами ігор, які проходили в Ужгороді, в фіналі І ліги чемпіонату України групи Захід зустрінуться команди «Сарни», «Ужгород», «Чернівці» та Коломийський «Тирлич». Ігри відбудуться 20-21 квітня

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: