Богдан Пастернак: "Із задоволенням коментую матчі "Скали"

08 грудня 11:00
Переглядів: 329
Пастернак

Представляємо вашій увазі інтерв’ю коментатора матчів за участю ФК «Скала» Богдана Пастернака, який розповів про тонкощі професії коментатора, цікаві епізоди та найяскравіші матчі зі своєї коментаторської кар’єри.

- З якого року коментуєте футбольні матчі?

 - Футбольні матчі коментую з 2015 року. До цього чотири роки коментую футзал. Тепер доводиться поєднувати.

- Згадаєте свій дебют?

- Дебют у прямому ефірі був кілька років тому, «Енергія» вдома приймала «Ураган». А перший футбольний матч, який прокоментував, був «Скала» – «НПГУ-Макіївугілля» (1:0), який відбувався 21 березня 2015 року і відкривав весняну частину у другій лізі.

- На яких лігах, змаганнях доводилося працювати?

 У футболі наразі – лише друга ліга та чемпіонат Прем'єр-ліги серед 19-річних. У футзалі та гандболі це Екстра-ліга та Суперліга відповідно.

- Яких найвідоміших гравців коментували у матчах за їх участю?

- Дійсно відомих гравців майже не було. Самі розумієте, що таке друга ліга… Надіюся, все у майбутньому.

- Скільки, загалом, матчів уже відкоментували?

- Не веду жодної статистики. Якщо футбольних, то небагато, футзальних набагато більше.

- Друзі, розкажіть про себе. Перед тим, як взятися за коментування, де працювали? Як взагалі потрапили в футбол?

- Працював і працюю у різних ЗМІ, у федераціях різних видів спорту. Як і пишу статті, так і коментую чи працюю диктором на стадіоні. Футболом сам колись займався, але серйозно травмувався, після чого зрозумів, що футболістом не стану. Вирішив писати про футбол, а згодом вийшло і коментувати.

- З якими труднощами стикалися при організації трансляцій матчів нижчих ліг? Доводилося працювати з інших міст, з незвичних точок стадіону? Що, взагалі, спонукало взятися за таку невдячну справу? Адже відвідуваність у нашій країні в принципі невелика, а місцевими командами, складається враження, взагалі не цікавляться…

- Якісь серйозні труднощі пригадати одразу не так то просто. Переважно це технічні. Бувають і "запари" на полі, коли наприклад арбітр під час штовханини дав, скажімо, 5 карток, з яких дві червоних, інколи важко встигнути зреагувати кому як і за що...

- Наскільки далеко ви сидите від вболівальників? Траплялися курйозні ситуації – наприклад, щоб хтось вклинився в ефір чи пробіг мимо камери?:)

- З незвичних точок стадіону працювати наразі не доводилося. Коментую матчі з Моршина та Стрия, де місце коментатора дозволяє побачити все. Я б не сказав, що це невдячна справа. Від неї отримую задоволення. Цеглу на будові не ношу цілими днями (сміюся). Завжди хотів коментувати матчі. Радий, що це нарешті сталося.

Курйозів як таких, щоб дійно було смішно, не було. Були випалдки коли так кричав Г-О-О-О-Л, що потім відкашлювався п'ять хвилин, бували випадки, коли суддя падав на рівному місці, сміх стримувати не вдавалося. Загалом, стараюся курйозні моменти не пропускати мимо вух слухачів. Вони однозначно прикрашають футбол.

- Пригадайте найсмішніший епізод за час ваших коментувань.

- Пригадати якийсь конкретний епізод наразі важко. Якщо чесно, думаю, вони у

майбутньому.

- Як самі футболісти, тренери ставляться до ваших коментарів?

- Думаю, що позитивно. Часто підколюють, але все з позитивом.

- З ким доводилося ділити ефір? Тих же гравців, тренерів у співкоментатори запрошуєте?

-Наразі ні, але така практика реальна у майбутньому.

- На кого орієнтуєтеся з вітчизняного чи світового коментаторського цеху?

- Подобаються такі коментатори, як Вацко і Циганик. Їх вважаю великими професіоналами у своїй справі. Є й інші непогані хлопці, які працюють на телеканалі «Футбол» або «плюсах».

- Матчі яких команд чи турнірів мрієте прокоментувати?

- Є матчі, від яких дійсно хочеться спати. Є нецікаві ігри, і, відповідно, коментатору важко. У другій лізі такі хоч трапляються, але рідко. Одного разу з таким зіткнувся у чемпіонаті U-19. Більшу половину гри команди відверто догравали матч. Коментувати було нецікаво.

- У місті вас впізнають? В обличчя чи по голосу?:)

- У місті не впізнають. Це ще не той рівень:) Впізнають хіба друзі та знайомі:)

- Опишіть ваше робоче місце – де воно? Як туди дістаєтеся? (якщо це якась вишка чи ще щось)

- Робоче місце у vip-ложі стадіону. У Моршині та Стрию воно приблизно ідентичне. Жалітися немає на що. З цього місця видно усе, що відбувається на полі.

- Пригадайте, будь-ласка, найяскравіший матч і гол, який ви коли-небудь коментували.

- Якщо відверто, то дуже яскравих матчів не було. Найбільше чомусь запам’ятався матч «Скали» проти «Реал-Фарми». Наша команда не пропустила з пенальті, після чого забила з гри у відповідь. А гол наприкінці матчу дав багато емоцій – приємно було зрозуміти, що «Скала» вперше обіграє найнезручнішого для себе суперника. Після крику ГОЛ, пригадую, довго кашляв. Таке чомусь буває часто) Думаю, найяскравіші матчі та голи попереду.

Вас зацікавила новина? Поділіться будь-ласка з друзями в соціальних мережах: